ריהוט עם ספת קטיפה מבטאים בצבעי כחול ורוד

עם התחושה הרכה הנעימה והמשטח המנצנץ מעט, בד הקטיפה מעודן כל פנים תוך זמן קצר ויחד עם זאת יוצר אווירה נעימה ומזמינה. בשנה שעברה, החומר הכריז על עצמו כטרנד החיים האחרון. גם השנה זה גרם לתחושה בירידי הרהיטים הרבים. יצרני הרהיטים כללו קטיפה כבד ריפוד במגוון המוצרים שלהם והציגו ספות, כיסאות וכורסאות רבים עם ריפוד קטיפה. בד הריפוד פופולרי במיוחד בעונה הקרה. נראה לך כמה רעיונות לריהוט בקטיפה וניתן לך עצות שימושיות לשילובים עם חומרים אחרים. תנו לעצמכם השראה!

ריהוט בקטיפה: הבד מגיע מהמזרח

מוגדר עם שתי ספות שולחן קפה נמוך

הקטיפה מגיעה מהמזרח ועדיין נסחרה בימי הביניים. החומר הרך זכה לראשונה לפופולריות רבה באיטליה, שם קישט קירות, חלונות ורהיטים. הוא יובא אט אט למדינות אירופה אחרות וגרם לסנסציה בצרפת, באנגליה ובקרב נסיכים גרמנים. הוא ראוי בהחלט למוניטין שלו כ”מלך העולם ” – גם כיום הוא חלק בלתי נפרד מעיצוב הפנים בטירות רבות.

ריהוט בקטיפה – מה עומד מאחורי המונח?

ריהוט עם כיסאות מרופדים בקטיפה קיר טפט ורוד

המונח “קטיפה” נגזר מהמילה היוונית העתיקה “hexaminos” ופירושו “שישה חוטים”. השם מציין את ייצור הבד. מערכת עיוות או שזירה עובדת לתוך המרקם שלה. בהתאם לסוג האריגה, מה שמכונה ערימת סיבים בצד הימני של הבד. זו הסיבה שהבד נראה כל כך חלק, המשטח שלו מבריק מעט והחומר מרגיש כל כך רך. הבד כבד ולכן היה בחירה פופולרית עבור כיסויי מיטה או וילונות בעבר. במקור הבד היה עשוי משי, כיום הוא מיוצר בהמון מסיבים סינתטיים או מכותנה.

בד הטרנד שונה מקטיפה וקטיפה

ריהוט עם שטיח עור פרה ורוד קטיפה

ולמרות שקטיפה דומה באופן מבלבל לקטיפה, ישנם למעשה כמה הבדלים בין שני הבדים. בדים בגובה ערימה של עד 4 מ”מ נקראים קטיפה. Velor (מהמילה הצרפתית קטיפה) מתאר טקסטיל בגובה ערימה של מעל 4 מ”מ. עם קטיפה, החוטים ארוכים עוד יותר; החומר משמש לייצור שטיחים. לעומת זאת, עם הקטיפה האלטרנטיבית הזולה, הסיבים המוגמרים מודבקים ישירות ולא ארוגים ביד.

ריהוט בקטיפה: העקרונות הבסיסיים

ריהטו את הסלון עם פינת קריאה בכורסה

בד המגמה ששימש לקישוט אולמות הנשפים של האצילים, יכול להיות מבוים יחד עם משי והיה חלק מהרכבים מפוארים עם מיטות יום עם גילוף עץ משוכלל. כיום הוא מציג את עצמו בזהירות רבה בגווני אדמה מושתקים ומתאים בהצלחה לחללי פנים טהורים. לספות הקטיפה המודרניות יש מסגרת פשוטה, הכורסאות עם כיסויי הקטיפה מביאים נופך רטרו לארבעת הקירות שלכם עם צורותיהם העגולות והכיסאות המרופדים בעיצוב סקנדינבי מופחת מביאים מגוון לחדר האוכל.

לקשט עם רעיונות לזרוק כריות

לגבי ערכת הצבעים, ישנן שתי גרסאות לבחירה. במתקנים עם לוח צבעים ניטרלי, מעצבי פנים בוחרים בדרך כלל בניואנסים פסטליים רכים. כאן, גוונים כגון ירוק בהיר, ורוד או שנהב מוסיפים את נגיעת הסיום. במגוון פנים אקלקטי, מבטאים נקבעים בדרך כלל בצבע מנוגד חזק. סגול, כתום וכחול בנזין הם בין צבעי הטרנד לשנת 2018.

להלן הטרנדים לשנים 2018 ו -2019 במבט חטוף:

1. בדים שונים בחדר אחד: כותנה, משי וקטיפה, כמו גם סריגים ניתן לשלב בקלות זה עם זה.

2. הגדר מבטאים עם רהיטים בודדים במקום לרכוש סטים שלמים.

3. סמכו על רהיטים ואביזרים עם שפה עיצובית ברורה.

ריהוט בקטיפה: כך יוצרים אווירה מזמינה

ריהוט עם שרפרף כורסא קטיפה אדום יין ירוק

כיסא כנף בכחול בנזין יחד עם שרפרף באדום יין יוצרים פינת קריאה נוחה בסלון. אגב, קטיפה ניתנת לשילוב לא רק עם עץ, אלא גם עם מתכת. כסאות עם רגלי עץ ופרטי מתכת אופנתיים במיוחד. אדניות במראה זהב מעניקות לאנסמבל הכהה נופך של קלילות.

ריהוט עם שרפרף קטיפה וילון חדר שינה אנתרסיט ליד השידה

וילונות הקטיפה אטומים ולכן פשוט מושלמים לחדר השינה. יחד עם שרפרף בטון על הטון, הם מביאים אלגנטיות לאזור השינה. צבע הקיר אנתרסיט יוצר תחושת ביטחון ומפיץ רוגע. זה מועיל לאי הרגיעה שלכם.

ריהוט עם כיסאות מרופדים שולחן קפה שחור רגליים כיסא כנף מודרני

בחדר האוכל הכיסאות עם ריפוד הקטיפה מבטיחים נוחות ישיבה מרבית. יחד עם שולחן האוכל העגול מעץ מהגוני ומשטח השולחן משיש, הם יוצרים אנסמבל אטרקטיבי. הקירות והרצפה הלבנים הניטרליים דוהים ברקע ונותנים לחומרים לבוא בעצמם.

ריהוט עם כסאות מרופדים חדר אוכל בנזין כחול

אם הקירות והרצפה כהים בכל מקרה, ישנה אפשרות לתחום חזותית את פינת האוכל עם שטיח. מעצבי הפנים משתמשים לעתים קרובות במבטא בהיר כל כך כדי לסתור את הקירות והרהיטים הכהים, וכך נמנעים מהחדר להיראות מעיק וקטנה. מערכת המדפים מזכוכית ומתכת במראה זהב מכניסה תנועה לחדר ויחד עם שולחן האוכל, גם עם רגלי מתכת, משחררת את חלל המגורים הקלאסי למהדרין..

לספק רעיונות לריפוד כחול מלכותי מקטיפה

אם אתה רוצה להוסיף נופך קלאסי לפנים העכשוויות שלך, אתה יכול לבחור את מראה הקוקון האופנתי. חומרים שונים משולבים במיומנות זה בזה. ערכת צבעים עדינה מאפשרת להראות את המראה האטרקטיבי של השטיח הארוג ביד והכיסאות בעבודת יד עם ריפוד קטיפה..

סלון מרוהט עם כיסא קטיפה

ריהוט כולל רעיונות לריהוט סלון

ריהוט שטיחי קטיפה רעיונות עיצוב חדרי שינה מודרניים

ריהוט עם רעיונות לאחסון צואה

לקשט סלון עם ספת קטיפה בצבע ורוד קטיפה עות'מאני

מוגדר עם ארבעה כיסאות שולחן עגול מטבח קטן

ריהוט עם מיטת קטיפה מיטת מיטה ממתכת זהב

ריהוט עם וילונות קטיפה חדר שינה

ריהוט חדר שינה עם כיסוי מיטה

מוגדר עם ספת קטיפה שולחן קפה אקלקטי שבטי