ספת קטיפה ירוקה כריות צהובות רצפת עץ

האדריכלית מריה מרקוס קלבו הוזמנה לשפץ ולקשט בית של 400 מ”ר במרכז ואלאדוליד, ספרד. הבית קרוב לפארק קמפו גרנדה ויש בו נופים יפים של האזור הכפרי שמסביב. הפארק הוא הריאה הירוקה של העיר ומרתק באופייה המשתנה כל הזמן. בהתאם לעונה, צבעי הנוף משתנים, מה שהופך את הנוף לחוויה חדשה. אבל יש עוד משהו שהופך את הפארק למיוחד כל כך – נוכחות של מושבה גדולה של טווסים, המעניקה לו אווירה ייחודית. הרכוש היקר הזה של הפארק היה ההשראה לפרויקט זה. מה שעולה לי לראש הוא ספת קטיפה ירוקה. הקטיפה נראית אצילית מאוד ומזכירה את נוצת המשי של טווסים.

ספת קטיפה ירוקה מבטאים צהובים במחיצת חדרים צמחי במבוק

החוויה החזותית של הפארק נקבעת על ידי לוח צבעים אחיד שמשתנה מירוק אמרלד לכחול קובלט ועד צהוב לימון. הסלון הוא גולת הכותרת האמיתית של הפרויקט הזה. מידותיו ופרופורציותיו, הנובעות מהאיחוד המוקדם של שני בתים, הופכים אותו לאזור המגורים החשוב ביותר.

ספת קטיפה ירוקה במבוק צמחי חדר מחלק כריות צהובות כורסה מנורה תלויה מתכת

הסלון ארוך וצר במיוחד וגודלו 25 מטרים על כ -5 מטרים. ממדים אלה מעניקים לחדר ליניאריות ייחודית. עובדה זו אילצה את צוות האדריכלים לחלק את כל מרחב המחיה למספר אזורים שניתן ליהנות מהם בו זמנית ברגעים מסוימים..

ספת קטיפה ירוקה שטיח רצפת עץ כהה

אולם הכניסה מציע גישה ישירה לחדר הגדול, שבשל מיקומו מסמן ציר ומתאים לשני אזורי שימוש שונים: אזור המגורים ופינת האוכל..

אזור המגורים מורכב מכמה פינות ישיבה נעימות עם כורסאות וספות מרגיעות, בהן תוכלו לשוחח או לקרוא בשקט. פינת הקריאה מופרדת מהסלון הקטן על ידי קיר עומד חופשי שבו מותקנים אח ביו ואלמנט טלוויזיה מסתובב..

מסדרון לחמניות במבוק לחמניות קופסאות במבוק

האווירה של חדר האוכל מציעה גם כפילות מרחבית, שכן ישנם שני שולחנות אוכל – שולחן מרכזי לאירועים משפחתיים ושני לשימוש יומיומי או תוספת אפשרית לראשונה. קופסאות העץ עם צמחי הבמבוק, הניתנים להעביר קדימה ואחורה הודות לגלילים המשולבים, מהווים רעיון מעניין גם לחלקי חדרים..

מפריד חדרים צמחי במבוק פינת קריאה של קופסאות עץ

פריסת חדר זו מעוצבת בהשראת כל לוח הצבעים של העונות השונות. אנו רואים גווני חורף קרירים כמו כחול קרח ולבן בחדר השינה ובחדר הטלוויזיה הקטן. צבעי הסתיו קובעים את האווירה בפינת האוכל. האביב שולט באזור הקריאה והקיץ שולט באזור המרכזי, הכולל שתי ספות קטיפה ירוקות עם כריות צהובות.

פינת אוכל מחלקים צמחי במבוק מעץ

פינת אוכל מחלקים לוחות עץ אנכיים

פינת אוכל דלתות הזזה לגישה למרפסת

פינת אוכל מעץ שולחן אוכל מעץ

פינת אוכל שולחן אוכל מעץ אלון שטיח מקטיפה ירוקה

סלון שטיח כחול קובלט לבן תריסי גלילה מבד ספה

סלון פינת ישיבה שטיח כחול קובלט מדפי קיר מובנים

חדר שינה ספסל צבע כחול בהיר ליד החלון

צבע קיר תאורה למיטה זוגית כחול בהיר

חדר שינה צבעי קיר קיר אפור בהיר אורות קיר לבנים

מיטת זוגית עם קיר זוגי בצבע אפור אבן

חדר ילדים שתי מיטות יחיד צבע קיר כחול פסטל

חדר אמבטיה אריחי קיר צר מראה אבן

אריחי אמבטיה באבן ומתכת במראה כיור