תערוכת מוזיאון מוזיאון קונדו, אזור הכניסה, צד הרחוב, קערת קרמיקה, כחול, לבן

מוזיאון קונדו ממוקם בקיוטו, יפן ומציע למבקרים קרמיקה יפנית מסורתית. המוזיאון משתרע על 89.35 מ”ר ושופץ בשנת 2017 על ידי האדריכלים מסטודיו לעיצוב מאמיה שיניצ’י. המוזיאון ממוקם ליד השער הראשי של מקדש קיומיזו דרה בקיוטו. על פי השפה העממית, העיר העתיקה קיוטו מחולקת לארבעה חלקים ובהתאם נשמרת על ידי ארבע ישויות מיתולוגיות.

קרמיקה יפנית קיומיזו תערוכת מסורתית יוזו

אזור מזרחי זה של קיוטו היה מזמן תחת שלטון סייריו, הדרקון התכלת ושומר מזרח העיר. האזור ידוע כמקום קדוש של מים בתוליים. באזור זה התפתחה עבודת יד מקומית מסורתית המכונה קדרות קיומיזו. במקור מוזיאון קונדו תוכנן להנציח את יוזו קונדו, המאסטר המפורסם בקרמיקה היפנית.

מוזיאון קונדו מאמיה שיניצ'י סטודיו לעיצוב קרמיקה יפנית

צוות סטודיו העיצוב מאמיה שיניצ’י זכה בחוזה לשיפוץ המוזיאון. עם לידתו מחדש של המוזיאון, אורחי המוזיאון נהנים לראות כמה יצירות אמנות מרתקות של יוזו קונדו בתחום הקרמיקה הלבנה והכחולה. יש גם יצירות מופת יפניות של שניים מבניו (יוטאקה קונדו וג’ון קונדו) ואחד מנכדיו (טקהירו קונדו), שגם הם מפורסמים בינלאומיים בזכות אמנותם. מוזיאון הקרמו לקרמיקה יפנית מחולק לארבעה אזורים.

תערוכת מבקרים במוזיאון עץ צלחת קרמיקה יפנית מסורתית

בצד הרחוב, ממש ליד אזור הכניסה, מוצגת צלחת הקרמיקה הגדולה של יוזו, המתאפיינת בסגנון הכחול -לבן היפני שאין לטעות בו. למרות שיצירת אמנות זו הייתה כמעט ולא הייתה פתוחה לציבור בעבר, כל אחד יכול להעריץ אותה כעת. אזור התערוכה כולל עבודות של ארבעה מבני משפחת קונדו שממשיכים ומעודנים בנאמנות את סגנונו, בשם Kondo Sometsuke.

לוח צבעי אבן תקרה עץ אפור קרמיקה יפנית

בית המלאכה המקורי של יוזו משנת 1924 משמר חומרים יקרי ערך. אוסף של כוסות סאקה שהכין להנאה הם גם חלק מהתערוכה. באמצעות עבודות הסטודיו לעיצוב מאמיה שיניצ’י, מוזיאון קונדו קיבל חדר נוסף הממוקם באזור הפנימי של המוזיאון. האזור החדש נקרא Ryusui ומתפקד כבר שבו המבקרים יכולים ליהנות מהסאקה ולהבין טוב יותר את הקרמיקה היפנית הידועה.

שיפוץ קרמיקה יפנית מוזיאון הקונדו המסורתי עיצוב פנים ביפן

ניואנסים אפורים שונים ותאורה מאופקת מאפיינים את הפנים ומאפיינים את האווירה כולה. הם מציגים ביעילות את החומרים ששימשו לעיצוב קירות, תקרות ורצפות – במבוק, אבן, טיח ונייר יפני מסורתי..

יצירות אמנות תערוכת קרמיקה יפנית אבן עיצוב פנים אפור

מבני עיצוב קיר מוזיאון קונדו יפן קרמיקה יפנית

מוזיאון קונדו גובה חדר עבודה אמנות יפנית גובה תקרת עץ נמוכה רצפת אבן

מוזיאון קונדו פנימי תאורה מאופקת מאבן עץ אפור

שיפוץ מוזיאון קונדו תערוכת כוסות קרמיקה יפניות

מוזיאון קונדו קרמיקה יפני דיוקנאות עץ במבוק

אזור כניסה מדרגות מוזיאון קונדו מבקרים קורות עץ

שיפוץ מוזיאון קונדו דלת עץ קרמיקה יפנית

קיר דלת אבן עץ kondo musem קרמיקה יפנית