ריהוט דירות מיקרו בעיצוב מינימליסטי בסגנון שנות ה -70 ציפוי עץ אופניים תלויים ספה רטרו שטיח עגול

זה היה רק ​​עניין של זמן עד שמגמת המיני-בתים תתפתח לתחום הדיור, ומיקרו-דירה זו של צאי דיזיין היא דוגמה מצוינת להתפתחות זו. “מיקרו” הוא בהחלט תיאור טוב של הדירה הזו. כאשר הבעלים קנה אותו לראשונה, השטח הכולל היה רק ​​35 מ”ר ואפילו לא היה בו מטבח עובד. מעצבי הפנים לקחו על עצמם אתגר בעיצוב מחדש של כל העניין – משימה שדרשה מיומנות רבה והתערבויות חדשניות.

מיקרו דירת העתיד עם אלמנטים רטרו

ריהוט דירות מיקרו בעיצוב מינימליסטי סלון לבן פינת ישיבה מדף מיטה מתקפל מדף ספרים לכיסא טלוויזיה

תוכנית הקומה של דירת המיקרו נותרה בעינה על מנת לחקות את התחושה של בית גדול ולאפשר יצירת ריהוט ואביזרים גמישים. הקירות מתקפלים לתצורות שונות ואז מתחברים זה לזה. לדוגמה, פינת האוכל מתמזגת על ידי שליפת קיר המתקפל החוצה.

ריהוט דירות מיקרו בעיצוב מינימליסטי מעץ בסגנון שנות ה -70 דלת הזזה שולחן אוכל שרפרף משולב

זה יוצר את השולחן, בעוד שרפרפים מתקפלים יוצרים גם את הישיבה. אתה יכול לקפל את אלה ולחסן אותם מעיניהם. האדריכל רצה להביא תחושה גם לטבע, אז הוא הוסיף קיר “ירוק” של אזוב חי לחדר האמבטיה.

ריהוט דירות מיקרו בעיצוב מינימליסטי בעיצוב עץ בסגנון שנות ה -70 מטבח משיש שחור משולב כיור

צאי דיזיין ניצל את עידן שנות השבעים והפך אותה לדירת מיקרו עם משרד ביתי הכולל מטבח מוסתר. המעצבים דבקו בפילוסופיה שלהם להטיל ספק במנהג החיים בעודף ובמספר החפצים. הם איחדו אותם ליצירת סידור מגורים קטן אך נוח.

ריהוט דירות מיקרו בעיצוב מינימליסטי בעיצוב עץ בסגנון שנות ה -70 מטבח משיש שחור תקרת עץ משולבת

עם הגידול בפרויקטים של בנייה למגורים מגיע הצעד לקראת חיים עם “פחות”: פחות מקום, פחות חפצים, אך עיצוב אינטליגנטי יותר. כשג’ק חן מ- Tsai Design התמודד עם האתגר להמיר את חלל המגורים הקטן לדירת חדר רב תכליתית, הוא יצר נגרות עץ רב תכליתיות חכמות המציעות לכל החדרים מרחב, יוקרה ונוחות בו זמנית. כמפרט בבית רגיל.

ריהוט מיקרו-שטוח עיצוב מינימליסטי סלון לבן פינת ישיבה כריות מיטה ספה עיוורת נעים למקסם את האור

כדי להתגבר על מגבלות הדירה הקיימת, ג’ק התמקד ביצירת חללים רב תכליתיים להקלה על שטח המגורים ולמקסום האור הטבעי. שכבה היא המפתח לתכנון חללים קטנים. שתי פונקציות שונות יכולות להתקיים באותו חדר בזמנים שונים. לאחר מכן הוא מגיע לפירוט חיבורי העץ כדי לאפשר מעבר ללא מאמץ בין שתי הפונקציות.

עיצוב מינימליסטי לניצול אופטימלי של החלל

ריהוט מיקרו-שטוח עיצוב מינימליסטי סלון לבן פינת ישיבה תריסי כריות למיטה

מעצב הפנים עיצב נגרות עץ המשתרעות לכל אורך הדירה ומחבר בצורה חלקה את כל החדרים זה עם זה. מבני העץ עשויים רעיונית כמו פאזל המכיל פונקציות רבות. זה תלוי בעיקר באיך הדיירים מתקשרים איתו על מנת להפעיל את השימושים השונים.

מדף נעליים בקבוקי יין מעץ winregal

עם מכשירים נסתרים ומשולבים, המטבח באורך 4 מטר יוצר את מרחב המחיה. מנורות LED מובנות על מדפים פתוחים יוצרות דלפק, בעוד מתלה יין עשוי תבליני עץ מספק מקום לתליית מעילים. חשבו גם על אחסון נעליים ושמשיות. שולחן האוכל המתקפל משולב בדלת הזזה בין המטבח לאזור המגורים, כך שתוכל להסתיר אותו כאשר אינו בשימוש.

ריהוט דירות מיקרו בעיצוב מינימליסטי בעיצוב עץ בסגנון שנות ה -70 מטבח חדר אמבטיה טחב קיר צמח ירוק חי

ארגז העץ משתרע אל חדר השינה, שם הוא הופך לראש המיטה ומתקפל לשולחן ליד המיטה. הלוח הוא דלת חדר האמבטיה, בעוד חלון פנימי עם רדיד הפיך מחליף את הקיר בין חדר האמבטיה למטבח. הוא גם משפר את האור הטבעי ומציע נוף של קיר הצמחים הירוק והחי. קיר האזוב הזה נמצא בקו הראייה הישיר שלך כאשר אתה פותח את דלת הדירה והופך את האווירה לאורגנית ומרגיעה. זה יוצר אשליה של מרחב חיצוני.

ריהוט דירת מיקרו מודרנית

ריהוט דירה מיקרו עיצוב מינימליסטי בסגנון שנות ה -70 מטבח ציפוי מטבח כלי קיר אחורי ריצוף ויניל לדלת הזזה

העיצוב החכם והרב פונקציונלי ממשיך בסלון, שם הטלוויזיה והמשרד הביתי מוסתרים מאחורי דלתות ארונות. מיזוג האוויר נמצא למעלה בארון השינה, וניתן לקפל חבל כביסה בחדר הרחצה.

ריהוט דירה מיקרו בעיצוב מינימליסטי בסגנון שנות ה -70 ציפוי עץ אופניים תלויים צמח מנורת תליון ספה רטרו

לוח הלבן, השחור והעץ פשוט ומרגיע כדי לא להעמיס את החלל הקטן. רצפת הוויניל הכחולה כסופה היא התייחסות עכשווית לרצפות קש טטאמי מסורתיות. בארכיטקטורה ועיצוב, אנו מתייחסים לעתים קרובות ל”פחות זה יותר “ביחס לאתוס המודרניסטי: צורות פשוטות ולא מסובכות וללא קישוט מיותר. כיום הוא מתאר גם באופן הולם את אורח החיים בדירות קטנות יותר ואת הרצון לחיות ללא עודף.