החל מבניינים העשויים מחומרים בני קיימא ועד עיצובים ביופיליים ועיצוב ידידותי לסביבה, עיצוב פנים כיום מבוסס יותר ויותר על הטבע. עיצוב ביופילי מבוסס על התפיסה שלבני אדם יש זיקה מובנית לסביבה. מסיבה זו, סביבת מגוריו צריכה להיות מחוברת אליה יותר על מנת לשפר את הבריאות, הרווחה והפרודוקטיביות.

שלב עיצוב ביופילי מודרני עם צמחים

צמח תלוי בשילוב עם נורות ויביה לעיצוב ביופילי חובב טבע

מרכיב חשוב בעיצוב ביופילי הוא תאורה, במיוחד עיצובים וחומרים אורגניים, כמו גם מערכות המספקות בהירות לאורך כל היום. אלה מחקים את התבנית הטבעית של השמש ותומכים בקצב היממה. בנוסף, מותג מעצבי התאורה הספרדי Vibia מציע עיצובים רבים כאלה עם קונספט ביופילי. המטרה העיקרית היא מעל לכל ליצור פנים טובות יותר לחיים קרובים לטבע. המשך לקרוא ולגלות מגוון דוגמאות בהשראת מגורים, מלונות ומסעדות.

שלבו אלמנטים טבעיים

עיצוב ביופילי מינימליסטי במשרד עם נגרר ועץ טבעי

מנורת הרצפה הצפונית של לוי מאירה את הבר Mirror בברטיסלבה, סלובקיה במלון Radisson Blu Carlton האגדי. באזור הישיבה של הבר, זרועות אורות הוויביה מסתעפות כלפי מעלה. המראה הצמחי משקף את הנושא הבוטני. המעצבים קבעו זאת באמצעות ערכת הצבעים הירוקים של היער והעץ המרווח באמצע החדר.

חיפוי עץ על הקירות בחלל משרדים מודרני בשילוב צמחים במיכלי זכוכית

במהלך שיקום משרדים בוויק אן אלבורג בהולנד, סטודיו העיצוב ההולנדי VEVS רצה לשלב בין פנים לחוץ. DTI מכינה חמאה ובצק עלים, ולכן VEVS קיבלה השראה מהנוף ההולנדי עם הרפתות החקלאיות שלה. הם התקינו חלונות מהרצפה עד התקרה, קורות עץ וריהוט בצורה אורגנית. המעצבים התקינו את קולבי החוטים של אריק לוי בחדרי הישיבות. הכבלים השחורים התעשייתיים יוצרים עיצוב תלת מימדי עדין שהוא גרפי ושקוף בו זמנית ומייצג ניגוד חומרי בולט לשולחן ולחיפוי העץ האורגני..

מבואה במלון עם ריהוט רטרו ומפעל גדול בעיצוב ביופילי

במלון גייטס בברצלונה, חומרים טבעיים כגון שיש, פליז ואגוז יוצרים אווירה עשירה ואדמית. בקצה אחד של הלובי דמוי הלופט, התקינו המעצבים פלמה מאת אנטוני ארולה, המשלבת אור וצמחייה בקולב. זה נראה כאילו הוא מרחף באוויר. כדורי זכוכית מפוצצים בשילוב עם ירוק שופע, מדורג, מזכירים גם גינה תלויה ישנה. ממוקם ליד עציץ גדול במיוחד, זה יוצר נוף פנימי שמזכיר את הטבע ומעודד את הרגישות האורגנית והרגועה של המלון..

סלון צבעוני עם שולחן אוכל ארוך וטפט

ארולאס פלמה תופס מקום בולט במסעדת בולפטה בטורינו שבאיטליה. צללית הגלובוס השטוחה מעט מזכירה את צורת כדור הארץ. זהו גם עיצוב אורגני המחמיא לחלק מהדפוסים הגרפיים ומערכי הצבעים של הטפט. הצמחים נשפכים על הצדדים, נותנים לחדר יחס בלתי פורמלי ובכך מספקים זוהר חם.

עיצוב ביופילי לחללי מגורים

טפט עם דפוסי צמחים בשילוב עם עיצוב ביופילי סקנדינבי בסלון

בדירה זו באליקנטה, ספרד, המתלה האופקי מפאלמה מאיר את חדר האוכל. לחדר יש תחושה טבעית עם עץ בהיר וטפטים בוטניים. שלישיית גלובנטים ביניהם ירוק משתלבים באופן מושלם בסביבה זו. הפרופיל האופקי משתרע לאורך השולחן.

עציץ ירוק ליד כדור זוהר על הקיר במסעדה

מסעדת Petit Epicerie היא מסעדה פנימית וחיצונית בליאז ‘, בלגיה. יש לו גם עיצוב ביופילי. בחדר האוכל האוורירי, הצמחייה בקרוואן האופקי מדגישה את צבע הקירות הירוקים-אפורים. רצועת כדורים אופקית מושכת את העין אל אזור הקורה, שגג המתכת השחורה משקף את צבעי האובני של האריח המבריק.

תקרות גבוהות ועץ בונסאי בשילוב עם נברשת בעיצוב ביופילי

וילה נוספת עם אטריום גבוה משולש ממתינה לכם על חופי חול בחריין. השמש זורמת בחלונות צוהר ומאירה קירות עטופי אבן ועצי בונסאי. ישנם גם שני תגי wireflow התלויים מעל הראש מהחלק למעלה.

אלמנטים מודרניים ועץ קטן בעיצוב הפנים של וילה בבחריין

זהו גם הטייק העכשווי של אריק לוי על הנברשת הקלאסית. הכבלים הדקים והשחורים של האורות עוקבים גם אחר מתאר אוורירי. זה ממלא את החדר, בעוד שהמיקוד הוא בתקרות הגבוהות ובאדריכלות המושכת את העין.

אווירה נעימה במסעדה

סגנון שנות השבעים במסעדה עם מנורות תלויות וכיסאות עץ

שמור פיסת טבע בכוס

גינה אנכית בפנים מינימליסטי עם צמחים במיכלי זכוכית

צמחים מתאימים בפורמט מיני לעיצוב ביופילי

צמחים קטנים ובונסאי מתחת למכסי זכוכית לעיצוב ביופילי

אזור פרטי עם מבטאים ירוקים

אזור תחום עם מסכי פרטיות וכסאות במבוק בשילוב תאורה בעיצוב ביופילי

תהנו מערב מרגיע

חדר חשוך במלון עם תאורה עדינה וריהוט מרופד מזמין בסגנון רטרו