צור שעון פרחים, נטע מיטה מוגבהת משלך

הידעת שאפשר לקרוא את הזמן על ידי פתיחה וסגירה של פרחים של צמחים שונים? פרחים רבים ועשבי תיבול פורחים נפתחים ונסגרים באותו זמן בכל יום. המדען קרל פון לין ביסס את המצאתו על עיקרון זה בדיוק. הוא שתל הרבה פרחים, עשבי תיבול ושיחים פורחים במיטה מוגבהת עגולה. בהתאם למצב הפרחים, הוא יכול היה לומר מה השעה. בינתיים, גננים חובבים רבים ואדריכלי נוף מכל רחבי העולם פיתחו עוד יותר את הרעיון. אם גם אתה רוצה ליצור שעון פרחים, נשמח לעזור ולתת לך סקירה כללית של הגרסאות הרבות.

שימו את שעון הפרחים – מדוע הפרחים פותחים את פריחתם בזמנים שונים??

צור עצות שעון פרחים לשתילת מיטה מוגבהת

הרבה לפני שמדען הטבע השבדי קרל פון לין העלה את שעון הפרחים הראשון שלו, אנשים התמצאו בצמחים ופרחים – באפריקה, למשל, האוכלוסייה המקומית התייצבה מזמן לעבר פרח בר שפתח את פריחתו בזריחה ובשקיעה היא סָגוּר. במרכז אירופה, חקלאים התבוננו בזקן העזים – הוא סוגר את פרחיו בדיוק בצהריים. כיום כבר הוכח מדעית שלצמחים יש מקצבי תנועה משלהם. הפרחים מתנהגים באופן ספציפי לאתר – אחד ואותו מין יכולים להסתגל לתנאי מזג האוויר באזורים שונים ולהתאים את זמן הפריחה שלהם בהתאם. לא ברור כיצד בדיוק מווסת המנגנון המסובך. יש להניח שהטמפרטורה ואור השמש משחקים תפקיד.

לשים שעונים פרחים צהובים סגולים

דבר אחד בטוח בכל מקרה – הצמחים יכולים להגן ביעילות על הפרחים שלהם מפני גשם וליישר את העלים בצורה אופטימלית במהלך היום לצורך פוטוסינתזה – כלומר, הם יכולים לקרוא את הזמן ולזהות את שינויי מזג האוויר בזמן טוב. לכך נוספת העובדה שהם מושכים בהצלחה חרקים להאבקה. זמני הפריחה השונים תלויים אפוא בשגרת היום של דבורים ושות ‘. יחד – אם כל הפרחים, השיחים והעצים יפתחו את הפרחים שלהם באותו היום, התחרות בין הצמחים פשוט תהיה גדולה מדי. חשוב מכך, הצמחים השונים מאובקים על ידי מינים שונים של חרקים. לדוגמה, לפרחי הנרקיסים יש צורה ספציפית שרק עש יכולים להאביק. אך עש לא יוצאים ממקומות המחבוא שלהם עד לאחר השקיעה – בשלב זה רוב הציפורים כבר מצאו מחסה ללילה. בהתאם לכך, הנחילות פותחות את פרחיהן רק בערב. סיכום:

שעון פרחים ליצור מיטה מוגבהת גינת קיץ שטח צמחי גידור

  • הפרחים פותחים את פריחתם בזמנים שונים, כך שהם לא צריכים להתחרות על דבורים, פרפרים וחרקים מאביקים אחרים..
  • הם מתאימים את עצמם להעדפות החרקים ולאחר מכן פותחים את פרחיהם כשהחרקים המאביקים עפים
  • בהתאם לאזור האקלים ותנאי מזג האוויר באזור, תקופת הפריחה יכולה להשתנות מאוד.

יצירת שעון פרחים – סקירה כללית של עקרונות היסוד

צור שעון פרחים הפארק הלאומי צ'כיה

אם אתה רוצה ליצור שעון פרחים, עליך להכיר את העקרונות הבסיסיים של ההתקנות. להלן החשובים ביותר במבט אחד:

  • המיטה המוגבהת: היא צריכה לפנות לכיוון דרום ולא להיות בצל. מיקום שטוף שמש על צלע הר ליד בריכת הגן הוא אידיאלי – מים מושכים את החרקים.
  • חלוקה – המיטה העגולה העגולה מחולקת לארבע או שתים עשרה מיטות קטנות יותר, בהתאם להעדפותיך. פרחים ועשבי תיבול נטועים לאחר מכן בערוגות הבודדות, הפותחות את פריחתן במקביל.
  • יש לקחת בחשבון גם את ההעדפות האחרות של הצמחים כגון מבנה הקרקע, לחות הקרקע, המיקום. מתחילים יכולים לשתול רק סוג אחד של פרחים בכל מיטה במקום לשלב כמה.

צור שעון פרחים שתול דשא

  • תיאורטית, מקל עץ יכול להיתקע באמצע המעגל כך שצל שעון השמש נופל על ערוגת הפורחים המתאימה ובכך מראה את השעה. במציאות, שעון מתכת מותקן לעתים קרובות הרבה יותר, המופעל באמצעות חשמל מהרשת הקבועה או באמצעות תאים סולאריים.
  • במקרה הטוב, שעון הפרחים פועל רק בקיץ ותלוי הן בתנאי האקלים והן במזג האוויר – בימי קיץ קרירים, במהלך סערות או כשיורד גשם במשך שעות, רוב הצמחים שומרים על פרחיהם סגורים.
  • שעון הפרחים לא תמיד הגיע בזמן. אם הפרחים מאובקים על ידי חרקים, הם סוגרים אוטומטית את פרחיהם והשעון ממשיך. ולהיפך – אם הפרחים לא מאביקים על ידי חרקים בזמן, הפרחים נשארים פתוחים יותר – השעון לכן מאט. מיקום הגן ממלא תפקיד מכריע בכך – אנשים רבים מחזיקים דבורים בארץ, בעוד שחרקים נדירים למדי בווילות עירוניות..

יצירת שעון פרחים – אילו אתגרים מתמודדים עם גננות התחביב?

לשים שעון פרחים צמחים פורחים קיץ

גם אם בתיאוריה ההוראות לגננות תחביב שרוצות ליצור שעון פרחים נראות קלות מאוד ליישום, בפועל רוב החובבים מתמודדים עם אתגרים גדולים. הבעיה הראשונה היא שקרל פון לין התגורר באופסלה כשפיתח את שעון הפרחים. בנקודת זמן זו, היום בצפון אירופה היה ארוך משמעותית בהשוואה למרכז ודרום אירופה. כלומר, פרחים שנפתחו בשש בבוקר באופסלה עדיין היו סגורים בשעה 9 בבוקר בניו יורק. ישנה גם העובדה שרבים מפרחי הבר שתאר המדען במחקר שלו נחשבים כיום כעשבים שוטים. כמה מדענים מטילים ספק בכך שפון לין אפילו פתח שעון פרחים.

צור שעון פרחים שלב פרחים עונתיים

הניסיונות של אדריכלי נוף שרוצים ליצור שעון פרחים נכשלים יותר ויותר. בין היתר כי הצמחים אינם פועלים לפי לוח זמנים קבוע, אלא מסתגלים לתנאים בגינה. אפילו חוקרים מנוסים מתקשים לקרוא את השעה ביום בדיוק. אבל זו בגדול לא המטרה – שעון הפרחים נועד בעיקר לשפר ויזואלית את הגן ולהיות לוכד עיניים באזור החיצוני..

צור שעון פרחים בנה עצות מיטה מוגבהות משלך

האתגר הגדול ביותר קשור קשר הדוק להבדלים בין האזורים השונים – כלומר, כל גנן תחביב חייב קודם כל להתבונן בפרחים בגינה משלו לפחות קיץ אחד בכל יום, לרשום את זמני הפריחה ביומן ורק אז, ב בשנה הבאה, אפשר לעשות זאת עם התחלת השתילה. אז מעל לכל, סבלנות נדרשת.

אילו פרחים אפשריים?

צור עקרונות שעון פרחים צור שילובים בעצמך

רשימת הפרחים שהמליץ ​​במקור על ידי קרל פון לין הורחבה בהדרגה עם הזמן. כיום מוצעות רשימות רבות, להלן אנו מציעים לך דוגמה לשילובים מוצלחים של פרחים עונתיים:

בבוקר הפרחים של:

5:00 בבוקר – פרג, 6:00 – קשקשים, 7:00 – צוחיים, שושן מים, 8:00 – קליפת פרות אמיתית, נץ, 9:00 – חיננית, זבובית, 10:00 – חמנית, צפצפה גבינה קטנה, 11 : 00 – גדילן אווז ירקות, שושן נמר, 12:00 – פרח קרח, 16:00 – פרח פלא, נר הלילה 20: 00- רקפות

בערב הפרחים של:

14:00 – אנדיב, 15:00 – דלעת, 16:00 כרובית, 16:00 – חמתית, 17:00 – שושן מים, 18:00 – פרג, 21:00 – פרח קערה אמיתית.

כמובן, אתה יכול להתנסות ולהחליף מיני צמחים בודדים באחרים, או להוסיף חדשים לרשימה. התבוננו בפרחים, רשמו ביומן את כל מה שעושה עליכם רושם. נסה לשלב פרחים חד שנתיים ורב שנתיים. החליטו על צמחי פריחת הקיץ ושילבו אותם עם עשבי נוי אטרקטיביים. חלקו את השעון ל -12 אזורים והפרידו אותם עם צמחי גידור ירוקי עד.

שימו שעון פרחים – איך נראה שעון פרחים במציאות?

צור שעון פרחים לשלב עצות פרחים

מכיוון שניתן לשלב את הפרחים שהוזכרו לעיל רק בקושי רב, חלקם נחשבים כעשבים שוטים ולכן מתרבים במהירות, בעוד שאחרים כגון שושן המים ניתנים לשתול רק במים, אדריכלי הנוף שקלו עיצובים אחרים ועיצבו מחדש את הפרח המסורתי שָׁעוֹן. כיום הוא מחולק ברובו לארבעה אזורים, בהם נטועים פרחים שפורחים במהלך היום ואלו שפורחים בערב. לאחר מכן הוא מעוטר בפרחים עונתיים, צמחי גידור ירוקי עד, צמחים רב שנתיים וכיסוי קרקע. אפילו בשרניים הם אופציה.

יצירת שעון פרחים – מתקנים מפורסמים באירופה ובאמריקה

הגדר את שעון הפרחים בחר את העקרונות הבסיסיים של הצמחים

ממוקם באונטריו, קנדה, הפארק הלאומי ניאגרה מציע למבקריו הרבה יותר מסתם הרפתקאות – תיירים יכולים גם להתפעל מהטבע היפה ולבקר בגן הבוטני הגדול. את פניהם מקבל שעון פרחים שנוצר פעמיים בשנה. בחורף הוא מעוצב עם כיסוי קרקע ירוק עד, בקיץ פאר פרחים יוצר אווירה שמחה.

צור עצות שעון פרחים טריקים עסיסיים

שעון הפרחים בסקוטלנד נוצר בשנת 2016 – בשרניים וצמחי מדבר פורחים מעניקים לפסל הגן המוזר מראה אקזוטי. השעון עדיין עובד היום ומתאפס פעם בשנה.

צור שעוני פרח רב שנתיים טריקים לרעבים

אטרקציות נוספות עם שעוני פרחים:

באוסטרליה: שעון פרחים בגן הבוטני במלבורן שבאוסטרליה מושך אוטומטית תשומת לב. המתקן ממוקם מול הגלריה הלאומית “המלכה ויקטוריה” ומכיל יותר מ -7,000 פרחים המוחלפים פעמיים בשנה.

צור גרסר עסיסי של צמח שעון פרחים

אחד משעוני הפרחים הגדולים בעולם נמצא כיום בעיר זקטלאן דה לה מאנזאס שבמקסיקו. יש לו קוטר של כמעט 5 מטרים.

שני שעוני פרחים נוספים ממוקמים בעיר ז’נבה, שוויץ. הכניסה מהגן האנגלי מעוטרת בפרחים. המתקן בעיר ציריך מודרני – המיקום הנוח ישירות על חוף הים מושך חרקים, ועוברים ושבים יכולים להתפעל מהפרחים הסגורים והפתוחים..

אפילו בהודו, מיטות הגבהה עם פרחים ושעונים התבססו בהצלחה – בניגוד לאירופה וארה”ב, שעוני הפרחים מוקמים שם בגנים פרטיים. למלך מלזיה יש מערכת המצוידת ב- GPS.

צור רעיונות לפרחים של שעון פרחים

מדען הטבע הידוע קרל פון לין עבד שנים רבות על פיתוח שעון פרחים. לדבריו, הוא היה הראשון שהבהיר את הרעיון בפירוט ואף הקים שעון שמש נטוע בעשבי תיבול ופרחי בר בגן הבוטני באופסלה. כיום, אדריכלי נוף רבים פיתחו עוד יותר את הרעיון שלו וניתן להתפעל מתוצאות עבודתם בערים רבות – ממקסיקו ועד קנדה, לשוויץ, צ’כיה ואפילו הודו – שעון הפרחים מקשט גנים בוטניים, פארקים, חצרות. של מבני ציבור ואפילו ארמון מלך מלזיה. הגרסאות המודרניות אינן מצוידות עוד בשעוני שמש, אלא בשעון איכותי ואף מצוידות במערכת GPS. הפרחים, הצמחים הרב שנתיים, כיסוי הקרקע, עשבי נוי, בשרניים ואפילו צמחי גידור כבר אינם מסודרים אך ורק לפי זמן הפתיחה של פריחתם, אלא משמשים אלמנט דקורטיבי..

שעון פרחים ליצור מיטות מוגבהות צמחים פורחים

אם אתה עדיין רוצה לעקוב אחר הרעיון המקורי, אתה יכול לחקות את המראה בגינה שלך. פשוט הרכיב שעון (או פלדה כשעון שמש), ולאחר מכן בנה ארבע מיטות מוגבהות קטנות יותר ושתל פרחים. לְהַשְׁלִים!

שעון פרחים פרחים פתוחים זמנים שונים

בגלריית התמונות למטה תוכלו למצוא דוגמאות מעוררות השראה נוספות של שעוני פרחים מכל רחבי העולם – הרשו לעצמכם לקבל השראה ואולי עם קצת סבלנות תוכלו ליצור אחד בעצמכם באזור החיצוני שלכם. מעל לכל, הדמיון שלך נדרש – תן ליצירתיות שלך להשתחרר, נסה גרסאות שונות בפורמט קטן וראה איזה מהן פועל הכי טוב בנווה המדבר שלך בגינה. הדבר הטוב ביותר ברעיון הוא שתמיד תוכל לביים מחדש את שעון השמש עם פרחים עונתיים. וגם אם לא הצלחת לקרוא את השעה המדויקת משעון הפרחים, יצרת לוכד עיניים.

שעון פרחים ליצור פרחים עונתיים גינת קיץ

צור צמחי שעון פרחים לשלב טיפים

נטיעת שעון פרחים לשתילת צמחים רב שנתיים סגולים

צור שעון פרחים בחר צמחים בנה אותו בעצמך

צור טריקים לשעון פרחים טיפים בנה מדשאה משלך

לשים על סיגליות שעון פרחים צמחים ריחניים

צור שעון פרחים צמחים עונתיים משלבים פרחים

ליצור צמחי שעון פרחים צמחים רב שנתיים ziergraeser עשבי תיבול

צור טריקים של עצות דשא לשעון פרחים