קבע אבני שתילה-שתילה-מלבני-קיר-צלע גבעה-ברוש ירוק

אבני טבעות וטבעות נמצאות בשימוש נרחב בגינון ועוזרות לבנות את הגינה ולאבטח אותה. מתן מסגרת לנכס, הידוק סוללות, כקיר או מיטה מוגבהת יכול להתבצע בהצלחה שימו אבני צמח. בנוסף לתפקודם, מרכיבי בטון אלה מציעים אפשרות לעצב ולשתול כמיטות מוגבהות או כאדניות.

קבעו ושתלו אבני צמח – בנו את הגינה

קבע אבני צמח -צמחים-עגולים-גדולים-אפורים-בטון-אופטיקה

אבני צמח מהדקות סוללות בגינה עם מיקום על צלע הר. הם משמשים קירות וגדרות, אותם ניתן לעצב ברוחבים וגבהים שונים בהתאם למיקום ולצרכים. האלמנטים הגננים הם בגדלים שונים, שיכולים להיות ברוחב או באורך של 60 עד 25 סנטימטרים ובכך לענות על הצרכים השונים של הצרכנים..

קבעו ושתלו אבני צמח – כגדרות או גבולות נמוכים

קבע אבני שתילה-שתילה-עגולה-שתילה-טבעות-ירוק-הגנה על פרטיות-שיחים

עיצובים מגוונים בעיגול, מלבני או מעוקל, בצבע טרקוטה אפור, דמוי בטון, צבע צהבהב או אוקר מאפשרים עיצובים גיוניים דמיוניים שנראים מודרניים ויחד עם זאת נראים טבעיים עם כל ירק. זה מאפשר עיצוב גינות מגוון, עם לוכדי עיניים יפים ובו זמנית שימושיים.

הניחו אבני צמח והפרידו בין שביל הגן

סט-צמח-אבנים-צמח-עגול-צמחים-טבעות-מבנה-קיר-שיח-ברברי

אבני טבעות וטבעות פועלות היטב כגבול או כהפרדה בין שבילי גינה בגינה ובנכס. זה יכול לשמש כדי למסגר בהצלחה טרסות ומיטות מוגבהות. צמחים או פרחים נטועים בחללים, ובכך יוצרים ירק מושך. נוצרת סינתזה משמעותית בין פונקציונליות טהורה לטבע.

הניחו אבני שתילה בגינת צלע ההר 

קבע אבני שתילה-שתילה-מלבנית-מדורגת -גינה-מדרגת -גבעה

אבני צמח משמשות לתיקון סוללות וכקירות תמך והחלפה מלאה של בנייה מסורתית. אלמנטים של גננות אלה הם הרבה יותר קלים ולכן ניתן להתקין אותם בקלות בעצמך. אפשרויות העיצוב מגוונות למדי וניתנות להתאמה אישית. שלב מספר צבעים אחד עם השני או פשוט השתמש בצבע אחד, בהתאם לאפקט שאתה רוצה להשיג.

קבע אבני צמח וירוק – כקיר

קבע אבני צמחים -צמחים-עגולים-מטפסים-צמחים-גפן בתולה

אבני צמחים נדהמות במבנים גבוהים יותר, כגון קירות תמך, ובכך מבטיחות יציבות רבה יותר. בנייה גבוהה ומאסיבית נראית לעתים קרובות ענקית מדי. כדי להפחית את האפקט הזה, אלמנטים של גננות אלה יכולים להיות נטועים להפליא וירוקים שופעים. סוגים שונים של צמחים מתאימים לכך.

מַלבֵּנִי הצבת אבני צמח והירקתן – צמחים מטפסים, שרכים ומינים ירוקי עד

צמח-אבנים-מקום-צמח-מלבני-צבע-שרך-קיר

אם אינכם רוצים לבלות זמן רב בגינה ולדאוג לצמחים, אך מעדיפים ליהנות מגן עדן ירוק משלכם, מומלץ לבחור בצמחים קלים, רב שנתיים וחזקים. אם בניתם בנייה מאבני צמחים, תוכלו לגדל גפנים בתולות לכל אורך הגדר. עם הזמן הוא יהפוך למפל ירוק ובטבעו יכסה את הקיר.

עיצוב אבני צמח כערוגה מוגבהת ושתול אותן בשפע

שתילה-אבנים-הנחת-שתילה-עגולה-שתילה-טבעות-פרחים-ביגוניה-פאנקי-הוסטה

אם אתה רוצה לעצב ערוגה מאבני הצמח הפונקציונאלי ולשתול אותו באופן דמיוני מאוחר יותר, שקול את המיקום וחפש סוגים מתאימים של פרחים וצמחים בהתאם. צמחי גן סלעים או כאלה שמעדיפים מקומות שטופי שמש ומסתדרים היטב עם בצורת תהיה בחירה טובה.

באילו פרחים מתאימים לשתילה צמח אבנים?

סט-צמח-אבנים-צמח-עגול-צמחים-טבעות-פרחי מיטה מוגבהים

אבני צמחים המסודרות בצורה מדורגת יכולות להיות ירוקות שופעות במיוחד, שכן הן יכולות להשתמש ולמלא את הרמות השונות. חשוב לשקול את הגובה האפשרי של הצמחים שנבחרו. באופן עקרוני, רק צמחים בעלי צמיחה נמוכה מותקנים או מעט גבוה יותר באזור העליון והתחתונים בקצה.

שיחים ירוקי עד המתאימים לשתילה צמח אבנים

סט-צמח-אבנים-צמח-עגול-צמחים-טבעות-ירוקי עד-שיחים-צלע גבעה

ניתן לגדל בהצלחה שיחים קטנים, שיחים, צמחים רב שנתיים וצמחי ירוק עד באבני הצמח הגדולות במקצת. עצי מחט נמוכים ועצים דקורטיביים הם גם אופציה טובה, במיוחד אם הם גובלים בנכס או משמשים גבול. יחד עם זאת, עיצוב גינה זה משמש כמסך פרטיות טבעי וירוק. למעלה ניתן לראות שילוב אטרקטיבי של מיני צמחים ירוקי עד שונים. הדבר המעניין כאן הוא גווני הירוק השונים המיוצגים בצמחים ובכך יוצרים יחסי גומלין אטרקטיביים ומגוונים. ישנם גם מרקמים שונים של הענפים.

עיצוב ושתול מיטה מוגבהת מטבעות צמחים

סט-צמח-אבנים-צמח-עגול-צמח-טבעות-זז על מדרון

ניתן לעצב טבעות צמח ואבנים בצורה מגוונת מאוד. הם נראים ממש אטרקטיביים כמו מדרגות, מתנודדים לגובה ונטועים בשפע. ניתן לגדל גם את כל מיני הצמחים הרב -שנתיים, הפורחים או הירוקים עד שמתאימים בדרך כלל לגידול בגינה בחלל של אבני הצמח. חשובה השקיה סדירה ומצע מתאים בהתאם למינים הנטועים.

אל תשכח כי המים כאן אינם יכולים להיות מאוחסנים באותו אופן כמו באדמת הגן הטבעית, אלא מחלחלים די ישירות. המשמעות היא שאדמת הפרחים באבנים מתייבשת מהר יותר (מסיבה זו, עדיפות גם דגימות חובבות בצורת). לחלופין, ניתן לערבב מעט חימר לכדור הארץ. הסיבה לכך היא שהוא אוגר לחות.

קבע אבני צמח – כגבול בגינה

סט-צמח-אבנים-צמח-עגול-פרחים-צבעונים-גבול-מדשאה

כאשר מגדלים סוגים שונים של צמחים, חשוב לשקול אילו מסתדרים טוב או בכלל לא עם אילו. למרות שהצמחים מופרדים זה מזה במיכלים שונים, כביכול, השכונה חשובה. צבעונים ונרקיסים, למשל, אינם מסתדרים כלל עם ורדים, ולכן אין לחברם יחד. אתה יכול לברר לגבי מיני צמחים “עוינים” כאלה במרכז הגן או אצל חנות הפרחים. שם תוכל גם לתת עצות נוספות לשתילת אבנים צמחיות.

קבע אבני צמח – כגבול בגינה

צמח-אבנים-לשים-צמח-עגול-בטון-אופטיקה-מבנה-עיצוב גינה

אבני צמחים משמשות גבול בגינה ויחד עם זאת כמושך עיניים דקורטיבי. סידור אטרקטיבי וצמחי פריחה יפים הם שני התנאים החשובים ביותר לעיצוב גינות מוצלח עם אלמנטים גנניים אלה. חשבו גם על זמן הפריחה של סוגי הצמחים השונים, כמו גם על הצבע שהפרחים מייצרים. עיצוב עם טעם וקבוצה לפי צבע או ההפך – תנו לגינה להיראות טבעית ככל האפשר.

קבע אבני צמחים – כאבני מדרכה

טבעות שתילה-אבנים-מניחות-שותלות-עגולות-חימר-צבע-מצעים-שתילות

אבני צמח בגודל קטן ניתנות לשימוש נפלא במקום מחיצות או אבני מדרכה. שיחי נוי קטנים וצומחים נמוכים יכולים למצוא בקלות מקום בחלל. גם האבנים הנטועות נראות יפות מאוד כגבול מיטה מעט גבוה יותר. אתה יכול גם לחלק אותם לאורך גרם מדרגות או לאורך שביל הגן כך שתלווה בצמחים יפים בכל הליכה בגן.

צמחי אבנים בצורות מגוונות 

צמח-אבנים-מקום-צמח-זז-צורה-שונה-גרניום-אדום-ירוק-שושן

הצורות והעיצובים השונים מציעים פחות או יותר וריאציות לסידור ולעיצוב בגינה שלכם. אבני צמחים בעלות צורה מעוקלת נדחקות אחת לשנייה ומשמשות כאדניות דקורטיביות. צמחי נוי כמו השושן הירוק, הגרניום או ה- hosta hosta מרגישים כאן במיוחד בבית. צמחים חובבי חום מקבלים יתרון נוסף מסוג זה של עציצים. הם מחוממים על ידי השמש ומוציאים אותה לאדמת העציצים וגם לשורשי הפרחים, דבר שטוב להם במיוחד.

הזז אבני צמחים וסדר אותן יפה

שתילת-אבנים-הנחת-שתילה-זזה-מוזרה-צורה-פרחים-נרקיס

בעזרת הסידור ניתן להרכיב צורות שונות בהתאם לצורת האבן. אתה יכול לראות דוגמא מצוינת למעלה, שבה אבן אחת ויחידה ממוקמת לאורך ולרוחב. זה יוצר צורת גל מעניינת, שאחר כך יכולה להיות מעוצבת בצבעים מונוכרום, גוון או קשת בעזרת פרחים שונים. עדיף לברר בדיוק על הסוגים והצורות השונים בהם תוכלו להשתמש כאבני צמח במרכז הגן. זה נותן לך סקירה טובה של ההצעה ומאפשר לך לקבל החלטה טובה יותר.

הגדר אבני צמח וירק אותן – כגבול סביב בריכה טבעית בגינה

שתילה-אבנים-הנחת-שתילה-בטון-טבעי-מוזר-צורה

על ידי הצבת אבני צמח, מקום מסוים מופרד מאחרים ותשומת הלב מופנית אליו. זוהי דרך נפלאה להדגיש או לצל את המאפיינים המיוחדים של הנכס. הבריכה הטבעית שבתמונה למעלה ניתנת לצבע כלשהו על ידי אבני צמח דקורטיביות. האבנים תואמות את צבע אבני הריצוף של שביל הגן ונטועים בהרבה מובנים. תערובת של צמחים ירוקים ופורחים יוצרת מראה טבעי ושופע. רעיון מצוין הוא לשתול כיסוי קרקע גם על הקרקע. זה ייצור מעבר יפה מהרצפה לאבנים המורמות.

צמחי אבנים בעלי צורה טבעית ומשטח מחוספס

שתילה-אבנים-שתילה-טבעית-אבנים-מחוספס-קיר

אבני צמח שיש להן פונקציה דקורטיבית בלבד ניתן לשפוך מבטון בעצמך. לחלופין, יש גם כאלו בעלי מראה טבעי הדומה לאבן אמיתית. אם יש לך גם אלמנטים אחרים עשויים אבן טבעית בגינה, תוכל להשלים אותם בחיקויים מאבן טבעית לאבני הצמח..

טִבעִי קבע אבני שתילה – הדומות לגזע עץ 

שתילה-אבנים-שתילה-טבעית-עץ-גזע-מאלץ-שיחי-צבע

אלמנטים של גינון דמוי אבן זמינים גם הם בצורה כמעט טבעית, כך שהם יכולים להידמות לגזעי עץ חלולים. לאלה יש פונקציה דקורטיבית ואינם משמשים כתומכי אבני בניין. אתה יכול גם לשתול בו כל צמח ולכסות את האדמה בעזרת מאלץ או חצץ דקורטיביים וצבעוניים כרצונך. זוהי דרך נוספת להדגיש צמחים מסוימים. על ידי שימוש בצבעים מנוגדים, צבעי עלים או פרחים יכולים לבוא בפני עצמם.

טִבעִי מניחים ומסדרים אבני צמח

סט-צמח-אבנים-צמח-טבעי-עץ-גזע-מאלץ-קישוט גן-צבע

כפי שכבר צוין, אבני הצמח הן ממש דמיוניות. הגרסאות השונות משיגות אפקט מודרני ויחד עם זאת טבעי בשל האפשרות של ירוק. עיצוב לפי הטעם שלך והתנאים בגינה שלך. ניתן להרכיב אבני צמחים קטנות או גדולות ולסדר אותן יפה. מה דעתך על רעיון כזה שבו אתה משתמש באבנים לבריכות מים קטנות? בדרך זו, ניתן לארגן מפלים קטנים בקיזוז.

עיצוב אבני צמח משלכם – משוליים

שתילה-אבנים-הנחת-שתילה-גינה-בטון-בלוקים-עגולים-מכבסת-מאלץ-צבע

כחלופה לאבני הצמח, אתה יכול גם לעצב כמה בעצמך. קח אלמנטים של שולי גינה מעוקלים והשתמש בהם ליצירת מעגל בו ניתן לשתול שיח קטן או עץ דקורטיבי. באופן זה תוכלו לעצב גודל אינדיבידואלי מאוד בהתאם למה אתם רוצים להשתמש בטבעת המוגמרת ובאיזה קוטר אתם צריכים.

אפשרויות עיצוב דמיוניות לגינה עם  צמחי אבנים וטבעות, מחיצות ואבנים דקורטיביות

צמח-אבנים-סט-צמח-גינה-עיצוב-מוגבה מיטה-קישוט לגינה-אבנים-ריצוף

אם כבר עשית את החוויות הראשונות שלך עם בטון יצוק, למה שלא תנסה לייצר אבני צמח דקורטיביות בעצמך. יש להזכיר כי אלה יכולים למלא פונקציה דקורטיבית גרידא, מכיוון שהם כנראה אינם יציבים מספיק ויהיו בטוחים לחיזוק סוללות. אל תסכן ניסויים על ידי שימוש בלבנים תוצרת בית שלך כקירות תמך. זה עלול להיות מסוכן מאוד מכיוון שיש סכנת מפולות.

Palisades כחלופה טובה מ טִבעִי צמח אבנים

שתילה-אבנים-הנחת-שתילה-פסידות-מיטה מוגבהת-גן-אבני אבנים

Palisades הם סוג נוסף של אלמנט תומך לשימוש חיצוני. בדומה לאבני הצומח, הם יוצרים חיבור בין הטבע ועיצוב הגינה המודרנית והם לא פחות אטרקטיביים. ניתן להשיג את החברות במגוון רחב של עיצובים וצבעים. הם משמשים גם כקירות תמך, מה שהופך אותם מתאימים באופן אידיאלי לשימוש במגרשים במדרון.