מקשטים את הגן בצורה מסוגננת עם צללים קטנים

פרסמנו כבר מאמר על צמחים עמידים לשמש וחום, מקווה שקראתם אותו ותזכרו אותו. אבל גם כאלה צמחים לגינה בצל למצוא את אלה שעושים טוב בצל יכול להיות גם אתגר מסובך. היום אנו רוצים להציג בפניכם מבחר של הצמחים הפנימיים הטובים ביותר שיגרמו למרפסות, לחצרות ולמרפסות שלכם להיראות טוב. להלן כמה מהצמחים הטובים ביותר לאזורים מוצלים. יש לי ניסיון מוצלח עם צמחים כאלה ואני יכול להבטיח בכנות את אמינותם. במילים אחרות, אלה כמה צמחים קשים! בואו נתחיל עכשיו!

צמחים לגינה בצל – זקן נחש יפני

צל זקן נחש אוהב צמחים מיקומי גינה

יש המכנים אותו “המוצר העיקרי” של גינות עכשוויות. עם עלים כהים וארוכים וצללית מודרנית, צמח חסון זה משמש לעתים קרובות ככיסוי קרקע לאזורים מוצלים, כפי שמוצג להלן. זקן הנחש היפני גדל על גבעות, אך גם יוצר מרקם ירוק נפלא בחצר או בגינה שלכם.

ניתן להשתמש בזני הגמד של זקן הנחש היפני גם כדי להוסיף עניין לאורך השביל או השביל באבני דריכה. פשוט מלא את הסדקים וצפה בצמח הזה צומח במהירות!

זקן הנחש היפני עמיד בפני בצורת ואינו דורש כיסוח. עם זאת, הוא אינו מתפשט במהירות, כך שאם אתה רוצה להשיג מראה שופע (ראה להלן) תצטרך לשתול את הדשא הזה קרוב זה לזה..

אולי תחשוב על זה צמחים לגינה בצל מתאימים רק לאדמה? נחשו שוב! את זקן הנחש אפשר לגדל גם במיכלים, במיוחד אם לא משקים אותו יותר מדי. תחשוב על ספסל הבלוקים שאני מציג בפוסט הזה. שתלתי את הדשא הזה כדי למלא את העציץ. הצמח הזה באמת יכול להצליח במקומות שטופי שמש, אבל הוא באמת מעדיף צל, לפחות בגינה החמה והלחה שלי. דוגמה: זקן הנחש היפני לא שרד בצד שטוף השמש של המרפסת שלי!

צמחים לגינה בצל – עשב נענע

גינה בצל עציצים רעיונות

עשביית המטבעות או הפרוטה היא אחד מאותם צמחים נהדרים שמשגשגים בשמש, אך גם בצל! כיסוי קרקע זה גדל במהירות ומייצר עלים ירוק זית יפים שישפרו את מראה האזור החיצוני שלכם.

בדומה לזקן הנחש היפני, צמח זה גדל בשפע ומתאים מאוד למרווח בין אבני דריכה. עשב המנטה מביא את הפח התוסס של הירוק הדרוש כל כך ומוסיף מעט ניגודיות לאפור ולבז ‘של חצץ ואבן..

האם ידעת שגם הנענע תלויה? זה נראה יפה, לא! השתמש בו כדי להוסיף עוד עניין למכולות במרפסת או לפטיו.

אחד הבודדים צמחים לגינה בצל, ששורדים היטב את הקיץ החם והחורף הקר, שם אני גר הוא הנענע התלויה. אני מביא את כל העציצים שלי הביתה כשהוא קופא בחוץ, אבל איכשהו כמה מהם לא תמיד יכולים לחכות לסיום עונת החורף. אבל הנענע העמידה תמיד צומחת היטב. אם יש לכם אזור מוצל, שטוף שמש או מטושטש במרפסת שלכם, צמח זה הוא הפתרון המושלם לכך. למעשה, בגלל יכולתו לשגשג בכל מקום, אתה עלול להתפתות להזניח אותו. אבל אל תשכח להשקות אותו באופן קבוע, כן?

צמחים לגינה בצל – קנבוס קשת

גבול גן מיטה מוגבהת קטנה

האם אתה רוצה להוסיף קצת גובה ודרמה למקום המוצל שלך? זה יהיה אפשרי עם קנבוס הקשת! צמח זה הוא בחירה פופולרית עבור בתים מודרניים, צמח מעניין מבחינה מבנית זה יכול לשגשג במקומות עם מעט אור, אך גם בתנאי שמש כאשר מזג האוויר אינו חם מדי.

סביר להניח שראית קנבוס קשת בעיצוב פנים מסחרי, בנקים ולובי של בתי מלון. אבל זהו גם עציץ נהדר. אבל אתה בהחלט יכול ליהנות מהם גם בחוץ. כפי שמוצג להלן, צמח קנבוס הקשת מבטיח גובה רק בגבול.

ומכיוון שהוא משגשג היטב בצל, קנבוס הקשת הוא אידיאלי לאדניות ולמכולות מול הקיר החיצוני של הבית שלך, גם אם הוא מכוסה על ידי הגג.

אישית, עדיין אין לי קנבוס קשת בבית. אבל זאת אומרת, זו בחירה טובה לפטיו ואני אקנה כמה צמחים אלה בסוף השבוע. כמה טיפים חשובים: לעולם אל תשפכו את הצמח הזה! תן לקנבוס הקשת להתייבש בין השקיה. צמח זה גם אוהב מזג אוויר חם. כאשר הטמפרטורה החיצונית יורדת מתחת ל -4 מעלות, עדיף להביא את הצמח הזה לבית.

צמחים לגינה בצל – שרך חרב

מרפסת מקשטת את כניסת הבית להפליא

שרך החרב הוא צמח הבית הראשון שבעלי ואני קנינו כחתן וכלה לביתנו! עכשיו הוא עדיין עומד על המרפסת שלנו בגוון מושלם. בטח ראיתם את שרך החרב במרפסת! נפלא, לא? צמחים אלה נראים נהדר בעציצים תלויים!

הם גם מצוינים בשורה של מדרגות המובילות לדלת הכניסה, כפי שמוצג להלן.

שרכיבי החרב הם צמחי גבול ייחודיים המספקים מראה שופע ומלא. כפי שצוין קודם לכן, הם משגשגים במקומות עם מעט אור, אך הם זקוקים גם ללחות מספקת. אספקת מים בשפע היא המפתח לצמיחתם, אך וודא שצמחים אלה אינם מקבלים כמויות מוגזמות של מים.

שרבי החרב נוטים לתלות מעל המיכלים שלהם, ומעניקים לחלל החיצוני שלך נוכחות חזקה. אני אוהב לצפות בצמח שלי וליהנות מהמראה, כיוון שהעלווה המלאה מהווה ניגוד מעניין לצורה הדקה של מעמד הפרחים!

צמחים לגינה בצלבשרניים שונים

רעיונות לעיצוב גינות שביל דלי חצץ

לבסוף, אנו רוצים להראות לכם כמה בשרניים, בעיקר הזנים הקטנים הגדלים לעתים קרובות באדניות מודרניות. כן, בשרניים אוהבים את השמש. אבל הם יכולים לשגשג גם במרפסות ובמרפסות, אם האזורים האלה אינם כהים מדי.

כולם תמיד מדברים על כמה קל לטפל בצמחים האלה וכיצד אי אפשר למגר אותם. אבל אם להיות כנה, זה לא בדיוק תואם את הניסיון שלי עם בשרניים! לא מעטים נספו תחת דאגתי, למרות כל הזהירות שלי עם ההשקיה. אבל כרגע עדיין יש לי בגינה שלוש מיכלי בשרניים ששרדו איכשהו. אני אוהב אותה ולא אוותר לטפל בה יותר. ההתמדה היא המפתח כאן. בסופו של דבר, עליך למצוא את השילוב הנכון של אור, מים ואדמה!

המחקרים האישיים שלי בצד, ברור שסוקולנטים אידיאליים לחללים מודרניים, כולל האזורים הפנימיים המוצלים. טיפ מועיל: חשוב מאוד לתת לאדמה להתייבש בין השקיה. בשרניים לחים הם “אומללים”; הם אינם יכולים לשגשג כלל!

שתל את הסוקולנטים שלך ישירות באדמה או טפל בהם במיכלים. הייתי ממליץ לנסות להשתיל אותם ממיכל לאזור דומה. אולי אתה מתכוון לשתול שם לא מעט בשרניים. אם הצמח לא מצליח שם, נסה מיקום אחר. פנה לייעוץ ממומחה בחנות הפרחים המקומית שלך לגבי זנים ספציפיים של בשרניים שיעשו הכי טוב בצל. אין כמו אשכול מדהים של בשרניים על מרפסת מודרנית!

אם אתה גר באזור שבו יש סנאים בשפע, זכור את הדברים הבאים: בעלי חיים קטנים אלה עשויים להתפתות לאכול את הסוקולנטים שלך. לכן היו מוכנים להעביר אותם למיקום פחות נגיש במידת הצורך. ומכיוון שאנו מדברים על חיות, אסור לי לשכוח מחיות מחמד! אם יש לך חיות מחמד, בצע מחקר קטן כדי לוודא שצמחי החוץ שלך בטוחים לחיות מחמד ופעוטות. כן, צמחים עלולים להיות רעילים ליצורים חיים אם הם נבלעים. אבל עם קצת תכנון, אתה יכול לעשות בדיוק את הבחירה הנכונה ולתבל את החלל החיצוני שלך נהדר! אנו מאחלים לכם הרבה שעות נעימות עם הצמחים החיצוניים שלכם!

בשרניים בגן

צמחי מרפסת לגינה

מקומות מוצלים מרפסת גן רצפת אבן

דגל חרב ליד שביל הגן

קצה הגן יוצר שביל גינה חצץ

עשב מנטה

יצירת גינת צל עצות רעיונות לשתילה

זקן נחש יפני

זקן נחש יוצר רעיונות לטיפים לשביל גינה

קנבוס קשת

רעיונות עיצוב אדמה חולית חובבת צל