פנג-שואי-גינה-במבוק-אבן-עששית-חצץ-עץ

פנג שואי בגינה הוא המדע הסיני העתיק המלמד אותנו כיצד לחיות בהרמוניה עם העולם שמסביב. יש להבין כאן את המונח “הרמוניה” כמאזן של חילופי אנרגיה בין בני אדם לטבע. בעבר, כאשר מצב זה היה טבעי מאוד לאנשים, הם היו חלק בלתי נפרד מכל האנרגיה הטבעית ובמסגרתו הם היו בריאים, מאושרים ועשירים. אך בהדרגה, צעד אחר צעד, במשך מאות שנים, אנשים עזבו את סביבתם הטבעית – הטבע – וכתוצאה מכך, אנו שוכנים כעת מאחורי חומות החיים המודרניים. רוב האנשים על פני כדור הארץ הפרו את האיזון המתואר לעיל, כך שכיום חלק גדול מהאוכלוסייה לא יכול להשיג אושר אמיתי, מאה אחוז בריאות הוא רק חלום, ופריון גבוה הוא גם מטרה בלתי מושגת עבור רובנו..

פנג שואי בגינה – מים כמרכיב בסיסי

פנג-שואי-גינה-מים-חצץ-אי-שופע-ירוק

השם “פנג שואי” מקורו בעבר רחוק, מתקופה שבה כוחות הפעולה העיקריים של בני האדם היו מים ורוח. במונח “פנג שואי בגינה“אמונות פילוסופיות מורכבות וחד משמעיות כרוכות זו בזו, אך אנו מנסים להפוך את זה לפשוט ככל האפשר ולהסביר אותן. ניתן להשוות את “פנג” לזרימת אנרגיה הנישאת מעל ראשנו על ידי הרוח, ו”שואי “פירושו מים המעניקים לקרקע כוח חדש. על פי ההוראה הסינית העתיקה, זרימת האנרגיה הזורמת בביתנו ובגינתנו יכולה להיות בעלת השפעה שלילית וחיובית על התושבים. כיום המבטיחים המודרניים של הפנג שואי מבטיחים לנו שאפשר להשיג אושר משפחתי, הצלחה מקצועית ואפילו תהילה וכבוד בזכות הריהוט והעיצוב הנכון בבית ובגן..

פנג שואי בגינה – עקרונות בסיסיים

פנג-שואי-גן-עיגול-חצץ-סמלי-סידור

ככלל, אנשים עוקבים אחר עקרונות הוראת הפנג שואי בעת עיצוב הבית שלהם, אך אם ביתם מוקף בגינה יתכן שהוא מנוגד לעקרונות הפנג שואי. הסיכויים לפגיעה באיזון שלך ולזרימה גדולה של אנרגיה שלילית לבית שלך גבוהים.

אחד העקרונות הבסיסיים של פילוסופיה זו הוא שימוש נכון באנרגיית הצ’י פנג שואי בגינה. אנרגיית הצ’י היא כוח חיים אוניברסלי שניתן למצוא בכל היצורים החיים. צ’י יוצר את היופי והשלווה של הטבע. אפילו אומרים שהמים הזורמים לאט יוצרים צ’י. אולי יש להניח זאת, כדי שנוכל להסביר את העובדה מדוע כל כך הרבה אנשים מרגישים טוב עם מים רגועים, שם הם שואבים כוח ושלום. הזרימה המופחתת של אנרגיית הצ’י משפיעה לרעה על הצלחתנו ובריאותנו. אנרגיית הצ’י נמצאת סביבנו מכיוון שאנרגיית החיים של הטבע היא נצחית. על מנת לחוש בנוכחות האנרגיה הזו בגינה שלנו, יש לשלב צמחייה ומים בעיצוב הגינה. המים צריכים להיות חלק מהקישוט של כל גינה.

האיזון – נהג מפתח

פסל פנג שואי איזון גן שיווי משקל פסל בודהה

כל מרכיבי ההוראה עבור פנג שואי בגינה צריכים להיות מכוונים כראוי זה לזה, על פי הוראת הפנג שואי. אם אתה רוצה לחיות לפי חוכמה סינית עתיקה, אסור לך לאפשר ליסוד אחד לשלוט באחר. רצוי גם לנסות לשמור על החלק המרכזי של הגן פנוי בכל עת. אין לשתול שם עצים ושיחים גבוהים. נסה לסדר הכל כאילו הוא קיים שנים רבות. בעת יצירת קבוצות של עצים, שיחים ופרחים, עדיף להימנע מכל סימטריה. אל תשתמש בחפצים בעלי קצוות חדים בעת יצירת שבילים ושבילים, כולל במקומות שבהם אתה מבלה יותר זמן. השתמש בצורות מעוגלות וחלקות יותר בעת ציור שבילי הגינה וקבוצות הצמחים שלך.

גינה שטוחה אינה עומדת בהמלצות הפנג שואי

חול גן עצים גבוהים עיצוב רעיונות בתים אבנים

 יצירת גינה “שטוחה” היא אחת הטעויות הנפוצות ביותר כאשר מנסים ליצור גינה על פי עקרונות הפנג שואי. במקום זאת, נסה לפרוס את הגן ברמות שונות עם טופוגרפיה מעניינת ומגוונת. זה בהחלט יתרום לשמירה ואחסון של יותר אנרגיית חיים.

בעת תכנון וגינון צריך לקחת בחשבון שלפי הפילוסופיה הסינית הזו אזורי הגינה השונים משפיעים על היבטים שונים בחיינו. אז, הגב אל הבית והשקיף אל הגינה שלך. הפינה השמאלית הרחוקה ביותר מייצגת עושר ושגשוג. בהתחשב בכך שצבעים עזים מושכים את אנרגיית הצ’י, נסו לשתול צמחים עם צבעים אדומים או כחולים בוהקים או עלים בצבעים בהירים בחלק זה של הגן.

החלק המרכזי של הגן מסמל כבוד ומוניטין. השאר את האזור הזה פנוי או הצב שם קשת לגידול צמחים. כך מופנית האנרגיה החיובית הביתה. הפינה הימנית התחתונה של הגינה שלכם מסמלת אהבה ומשפחה, ולכן רצוי שיהיו צמחים עם פרחים ורודים, תכלת או לבנים ועלים בהירים..

כיווני עולם והסמליות שלהם על פי תורת הפנג שואי

רעיונות לעיצוב גינות צמחים רב שנתיים עצים גינת חול

אם אתה רוצה ליישם את עקרונות הפנג שואי בצורה מאוד מדויקת, עליך לקחת מצפן, לעמוד באמצע הגינה שלך ולקבוע את שמונה כיווני העולם..

צפון – סמל ליצירתיות, רעיונות חדשים, השראה, תוכניות לעתיד, קריירה, מוזיקה, אמנות. הצב את הסדנה שלך שם, אך היא גם מקום מושלם לתכונה מים. אין להניח כאן קבוצות של אבנים ואל תשאיר שטחים ריקים גדולים ללא אכילה מצמחייה.

צור גינת סלעים בצפון מזרח

רעיונות לעיצוב פנג שואי ביתן תפקודי יפה

צפון מזרח – סמל של ידע, חוכמה, מדיטציה, שלום רוחני פנימי. בחלק זה של החצר רצוי להשאיר מעט מקום פנוי. גן סלעים נמצא במקום הנכון כאן, גם פסל וספסל מתאימים מאוד. רצוי לשמר את הנוף הטבעי. הימנע משתילת עצים וצמחים אחרים באזור.

עשבים, עשבי תיבול ועצים במזרח ובדרום -מזרח

צמחים עיצוב גינה גבוהה להגנה על פרטיות כמו אנשי המקצוע

מזרח – סמל להתחלה חדשה, לידה מחדש, בילוי, בריאות, חיי משפחה, טיפול רפואי. השתמש כאן באלמנטים של מים. המקום מתאים לעצי פרי, סוגים שונים של עשבים ועשבי תיבול, אמבט חיצוני או סאונה יהיה רעיון מצוין. אין להשתמש באביזרי מתכת או ריהוט מתכת באזור זה. פרחים לבנים אינם רצויים כאן.

דרום מזרח – סמל לבריאות, שפע, עושר, שגשוג חומרי, יחסים עם אנשים אחרים. השתמש בפריטים לקישוט עץ. המקום מתאים לגידול צמחים.

דרום ודרום מערב – תוכלו להקים כאן פינת ישיבה נעימה

מסך פרטיות להגנה מפני השמש העץ רעיונות לפינת ישיבה נעימה

דרום – סמל להזדמנויות, חלומות, געגועים, פרסים, תהילה, הישג, אריכות ימים, שמחה. אש היא מרכיב חשוב מאוד בחלק זה של הגן. רצוי למקם כאן את אזור הברביקיו. לגדל צמחים עם עלים גדולים או פירות סביבם. אבל למערכות המים אין כאן מקום.

דרום מערב – סמל לרומנטיקה, אימהות, אהבה. השתמשו בשטח. זהו מקום טוב למשחקי בילוי ומשחקי ספורט. הניחו כאן ריהוט גן מעץ, קשתות וגדרות.

מערב וצפון מערב – מגרש משחקים לילדים

מגרש משחקים לילדים נדנדת גינת בור חול

מערב – מסמל בילוי לילדים. מקום טוב למגרש משחקים ולאזור לפעילויות חוץ. השתמש בעיגול הקשת בעיצוב השטח החיצוני. אל תניח את גריל הברביקיו שלך כאן. ואל תשתלו פרחים אדומים באזור זה.

צפון מערב – מסמל עבודה, אינטרסים אישיים, נסיעות, אבהות, צדקה. אתה יכול להשתמש בפריטים לקישוט מתכת כאן. מקום מתאים לאלמנטים המונעים על ידי רוח. אסור לך להדליק אש באזור זה, כך שהגריל אסור כאן. עדיף לא להשתמש בצבעים בהירים!

מקווה שתעצבו את הגינה שלכם גם אתם תשקלו את המידע הזה! זה בהחלט שווה את זה!

פרחים וצמחים גבוהים בגינה

דשא גן פרחים גבוהים צמחים דמות אבן

מפל בגינה – עיצוב לפי עקרונות הפנג שואי

רעיונות לעיצוב גינות מעצבים צמחים ירוקים

קיץ בגן הפנג שואי

ביתן בית לגינה בעיצוב בסגנון פנג שואי

שימוש נכון באנרגיית הצ’י

דמות גן מודרנית רעיונות לעיצוב עמוד קלאסי

סגנון גינה ליצור רעיונות עיצובים עץ מרפסת

מפל פנג שואי עיצוב רעיונות מעצבים פרחי קיץ

חצר אחורית עצים גבוהים רב שנתיים שיחי דשא

רעיונות גינון אמנות פנג שואי מקוריים להפליא