צור-גינה-משלך-סלע-גינה-עץ-פרגולה-גבעה כפרית

בין חומות הבטון של העיר הגדולה אנו חולמים לעתים קרובות על רעננות ההרים ועל ירוק הכרי דשא. מעצבי גינות כבר המציאו דרך לגרום לכם להרגיש טוב בבית, שעכשיו אפשר לגמרי בעזרת גן סלעים. היום אנו רוצים להציג בפניך כמה שלבים כלליים כפי שאתה יכול משלכם גן סלעים משלו יכול ליצור בבית. זה לא רק יביא מעט כשרון אלפיני לחלק החיצוני של הגינה שלכם, אלא גם יבטיח הרבה שעות נעימות ומרגיעות בחוץ.

שלב 1 לגן הסלעים שלך: קבע מה בדיוק אתה רוצה ליצור

עיצוב תכונה-משלך-סלע-גינה-אבנים-חצץ-סלע-מים

כאן, אנשים רבים מפונקים לבחירה, מכיוון שגן סלעים אמיתי הוא למעשה גינה די גדולה, שבעיצובם משתמשים באבנים בגדלים שונים. צומחים שם פרחים אלפיניים קשיחים וצמחים עמידים לבצורת. כמובן שתוכל ליצור גינה קטנה יותר בחצר שלך, שבה תוכל גם לגדל סוגים שונים של צמחים בשטח קטן יותר ולהחזיר את הקסם היפני הביתה.

קודם כל, עליך לקבוע את המיקום של גן הסלעים שלך

תכנן-בעצמך-סלע-גינה-יפן-גן-חצץ-מגרפה-סלע-חול

התחלה טובה היא תנאי הכרחי חשוב להצלחת הפרויקט כולו. לכן, חיוני שהצמחים ישגשגו בגן הסלעים, בדיוק היכן שהוא נמצא. לכן, חשוב היטב על המיקום של גן הסלעים שלך, בחר את המקום הנכון בחצר אותו אתה רוצה להפוך לגן סלעים. אתה יכול גם ליצור את גן הסלעים בשטח שטוח, אך מעדיף נוף מעט הררי. אתה יכול גם לבנות גבעה קטנה על ידי גיבוי כדור הארץ. ואז עוד משהו חשוב: גן הסלעים שלך צריך להיות במקום שטוף שמש. גוון חלקי אפשרי גם באופן עקרוני, אך גוון מלא אינו רצוי. הצמחים לגני סלע אוהבים מקומות שטופי שמש!

מהו גן סלעים ללא אבנים?לעצב-בעצמך-סלע-גינה-בריכה-גינה-קישוט-יובש דשא נוי

לאחר שכבר קבעת את המיקום של גן הסלעים שלך, תוכל לעבור לשלב הבא במימוש הפרויקט שלך. כעת אתה צריך את חומר הרקע – אבנים ואדמה. אבנים יכולות להיות בהירות, הן ניכרות יותר מאפלים כהים. באופן עקרוני, לא לוקחים הרבה מאוד אבנים, הם נבחרים על פי גודל גן הסלעים. האבן הקטנה ביותר צריכה להיות בגודל של אגרוף. עדיף להשתמש באבנים מסוג אחד! הם נראים טוב יותר בגן!

הדבר השני שאסור לזלזל בו הוא אדמת אדמה. אתה יכול רק להיות מופתע לראות כמה זה נעלם בין האבנים. אז אתה צריך לקבל כמות גדולה מספיק של אדמה. בקרוב תשתול בו את הפרחים האלפיניים.

מה עוד אתה יכול ליצור בגן הסלעים שלך כדי להפוך את המראה שלו למעניין יותר?

לעצב-בעצמך-סלע-גינה-מדרגות-אבן-לוחות-אבנים-אזוב

אם יש לך הרבה יותר ויותר שטח, ייתכן שתזדקק לכמה שבילים דרך גן הסלעים שלך. ניתן ליצור זאת בצורה הטובה ביותר מאבנים קטנות, למשל אבן או חצץ.

שבילים-עיצוב-גינה-אבנים-סלעים-סלים תלויים במדשאה

גן הסלעים שלכם יהיה לוכד עיניים אמיתי בחוץ אם תתנו לנחל לזרום שם למטה. בשביל זה אתה צריך חלוקי נחל עגולים או אבנים עגולות או שטוחות אחרות.

עיצוב-רעיונות-משל-סלע-גינה-ליצור-דקו-דמויות-בריכה

אם אתה באמת רוצה לספק הדגשה מיוחדת, אז תחשוב על גרם מדרגות במדרון – משהו כזה נראה מעניין, מונח באופן טבעי לחלוטין! וכדי שתעגל לחלוטין את עיצוב גינת הסלעים שלך, תוכל גם להציב שם דמויות קטנות, המביאות גם הן מגוון רב לתמונה הכוללת..

פרחים קשים וצמחים רב שנתיים לגן הסלעים שלכם

חצר אחורית-גינון-רעיונות-עיצוב גינות סלע

כשהגיע הזמן ואתה רוצה לשתול גן סלעים משלך, עשית את רוב העבודה, עכשיו יש לך את הנעים: בחר פרחים וצמחים ושתל אותם. שלב זה של עיצוב גינת הסלע חשוב לא פחות מהאחרים, כי התמונה ההרמונית תלויה רבות בבחירת הפרחים שלך. צמחים שניתן למצוא בהרים אופייניים לנוף הקטן והאקזוטי שלכם. אלה הסתגלו היטב לתנאי האקלים שם, הם יכולים להסתדר גם עם מעט מים. כשאתה בוחר פרחים, אתה לא צריך להסתדר בלי צמחים פורחים ויפים לגן הסלעים שלך.

כפי שכבר הדגשנו, גן הסלעים צריך להיות במיקום שטוף שמש, ולכן נאמר כי מיקומו האידיאלי יהיה אם הוא היה מכוון לכיוון דרום או דרום מערב. אתה יכול לבחור מתוך צמחים אלפיניים רב שנתיים וצמחי גינה סלעיים לשתילה שלך. כך אתה באמת יוצר תמונה נהדרת בנווה המדבר של גן הסלעים שלך.

מבחר צמחים רב שנתיים לגן הסלעים

גינון-גינה-עיצוב-סלע-קיר

כל כך הרבה סוגים שונים של פרחים וצמחים קשיחים לגן הסלעים זמינים בחנויות הפרחים וגם ברכישות מקוונות שתוכלו בהחלט למצוא את הצמח המתאים לטעמכם. צמחים אלה הם רב שנתיים, הם יכולים להירדם בחוץ, כך שכמעט ולא תדאג לדאוג להם. אבל בכל שנה תינתן לך מחדש עם להבת הצבע שלהם!

גינה-עיצוב-אבנים-שתילה-מיקום-בחירת עצות

אם אתה רוצה לעשות את הבחירה הנכונה, בחר מיד בשיח המרופד. זהו הקלאסיקה בקרב צמחי גן סלעים. זהו צמח רב -שנתי, עשבוני, יכול להגיע לגובה של עד 30 סנטימטר ונראה קומפקטי מאוד. אבל אולי תרצה כמה צמחים גבוהים יותר בגן הסלעים שלך? אז נוכל להמליץ ​​לך על צמח הסדום היפהפה! אתה יכול לשתול אותם או אפילו עצים ננסיים-שניהם מתאימים מאוד למטרה שלך!

גינה-אבן-קוי-בריכה-צמחים-ליצור-שבילים לגינה

הפרחים הבאים פופולריים מאוד גם בגינת הסלעים: כפות החתול, ציפורן, אסטר אלפיני, מיני פעמונים קטנים יותר, מיני גנטיאן ופוקסיה.

יש להזכיר כאן גם כמה משיחי גן הסלעים הפופולריים במיוחד בקרב גנני תחביבי גן סלעים. אלה כוללים את שקיק האבן, עשב האבן, הממתקים, כמו גם את הכרית הכחולה ואת פעמון הקרפטים.

עיצוב-גינה-רעיונות-אבן-מזרקה-חלוקי נחל

גן הסלעים שלכם יהיה לוכד עיניים אמיתי כל השנה כאשר יגדלו בו צמחים ירוקי עד מעניינים. הימור על עצי מחט ננסיים ולא תטעה. הם ירוקים בחורף ויבטיחו שלגן הרוק שלכם תמיד יהיה מראה יפה.

ומה דעתך על כמה כתמי צבע שם? אלה יתבלבו את כל המראה של גן הסלעים שלך. בתחילת האביב תוכלו לשתול כלאיים של נר הליבה, הפרחים הוורודים בהירים שלהם יקסמו אתכם במראה היפה שלהם לאורך זמן! ליברטס הם גם גולת הכותרת הצבעונית הגדולה בגן הסלעים, כך שתוכלו לשקול גם את הטיפ הזה, כן?

אנו מאחלים לכם כל הצלחה וכל הצלחה בעיצוב גינת הסלעים שלכם!

גן סלעים בנוף הררי

גן סלעים-גינון-גינה-מדרגות-ליצור

צור גינת סלעים על שטח שטוח

סלע-גן-בסגנון יפני-חלוק-סלע-רעיונות-מסגור

יפן-גן-סלע-גינה-ליצור-שטח הררי

סלע גן-רעיונות-אבנים-בגדלים שונים

צור בעצמך סלע-גינה בסגנון יפני

יפן-יפן-סלע-גינה-צור-עצות-צמחים

רעיונות-חצר-מרפסת-עיצוב-אבנים-פטיו-כסאות מתכת

שתילה-סלע-גינה-גינה-בריכה-רעיונות-סוגי צמחים

סלע-גינה-עיצוב-מפל-מראה-טבע