עיצוב אבן גרניט-מדשאה-ערוגה-גינה

עיצוב גינה יפה דורש הרבה טיפול ורעיונות יצירתיים. מיטות לפרחים, עשבי תיבול או ירקות שומרות על הגינה מסודרת ומהוות שינוי טוב מהדשא לפעמים משעמם וריק. אם אתה רוצה להגן על מיטותיך מפני עשבים שוטים ופלישת הדשא, אז מגיעה אחת שולי ערוגות עשויים אבן, עץ, פלסטיק או אפילו מתכת כדי לעזור. במאמר תמצאו את היתרונות והחסרונות של החומרים השונים ורעיונות נחמדים לגינה מסודרת. צור עיצוב גינה יפה וגבולות ברורים בין האלמנטים והאזורים האישיים ליצירת מבנה וסדר רב יותר.

שולי האבן יוצרים מבנים ברורים

שולי אבן, אבן חול מנוגדת, דשא, ערוגה וחצץ

אם אתה מייחס חשיבות רבה למראה הגן, אז גבול האבן הוא החלטה הולמת. אבנים מעניקות לגינה אופי מיוחד ויוצרות אווירה נעימה. הם מבטיחים עיצוב גינה אלגנטי ותוכלו לבחור מתוך מגוון גדול של חומרים השונים בצורתם ובצבעם וכך יכולים לענות על הצרכים והרצונות שלכם. אתה יכול להשתמש בהם כדי ליצור מסבילי אבן ישרים ומפותלים ומעוקלים.

מסגרת מיטת המתכת מבטיחה יותר סדר בגינה

בניית גבול מיטה – גבול מיטה עשוי עץ, מתכת או אבן

עיצוב קצה הדשא בגינה – מבחר חומרים

מצא את החומר המתאים לגבול האבן

שולי סלק עשויים מיטת פרחים מוגבהת-חזית חיפוי-התאמה

כדי למצוא את סוג האבן הנכון לגבול המיטה, תוכלו להשתמש באבנים שכבר באזור כמדריך. אם חזית הבית, שביל הגן או המרפסת עטויה אבנים, תוכלו להשתמש באבן זהה או דומה לאבן למיטות. זה נותן לגינה שלך מראה נושאי מושלם שבו הצבעים המשמשים מייצגים משחק יפה.

גבול מיטה עשוי בטון או אבן טבעית

שולי אבן שולי אבן טבעית שולי-מאלץ-שטח דשא-נפרדים

לאבנים טבעיות יש אפקט טבעי המושלם לאזורים חיצוניים כגון גינות. בנוסף, מסגרת מיטת אבן מוצקה בנויה באמצעות בסיס בטון להגנה על השתילה מפני עשבים שוטים ומזיקים. יש להניח אבנים טבעיות שטופות באדמה כדי ליצור קצה מוצק. נכס מצוין לסוג זה של אבן הוא עמידותו בפני מזג האוויר, מה שהופך אותה למתאימה לקצה מיטות בכל מקום בגינה.

השתמש בלבנים או בלבני קלינקר לגבול האבן

גבול לבני אבן-מיטה עגולה-ערוגה קטנה

לבנים ואבני קלינקר עושים רושם מיוחד בגינה. הם יכולים לשמש לקישוטים ושבילי גן כמו גם לגבולות גבול. בין אם נעשה שימוש זקוף או אופקי – שולי הלבנים תמיד נראים יפים. אפשר גם להשיג לבנים כאלה בזול מאתר בנייה או פשוט להשתמש בשאריות הלבנים מבניית הקיר האחרונה.

שוליים אלה הם פרקטיים גם אם ברצונכם ליצור מיטות מעט גבוהות יותר. אתה יכול לבנות אותם גבוה ככל שתרצה וליצור מיטות בצורה זו כמו בתמונה למעלה. הו, כאן תוכל לשחק שוב עם המיקום שלך. לא כל הלבנים צריכות להיות מונחות באותו כיוון.

מדרגות בטון – הפתרון עמיד לאורך שנים למיטות מוגבהות

מצעים-שולי-אבן-בטון-פסידות-מצעים-חצץ-הגנה-צמחים

מיטות גבוהות בגינה יכולות להיות גובלות יפה ובבטחה בפליזדות. ברוב חנויות החומרה ניתן למצוא משטחי בטון בגדלים של עד 120 סנטימטרים. מכיוון שהם בנויים עמוק באדמה, עליך לשים לב כי כשליש מהם ייעלמו לאדמה. אם החלטת על שולי המדרכות, עליך לחשוב גם על התקנת מחסומים כדי למנוע את שטיפת כדור הארץ במפרקי הפוליסות..

מקיפה של מיטת גרניט

מיטה-אבן-גרניט-אפור-גלוי-בית-תריסים-ערוגה

גרניט הוא חומר פופולרי לשולי מיטות אבן. יש לו צבע אפור מקסים שקל לזהות אותו בגינה הירוקה. אבן זו רעיון עיצובי נחמד לגבול ערוגות הפרחים. בנוסף, זהו סוג אבן חזק במיוחד שיכול לעמוד בכל תנאי מזג האוויר ויקשט את גרגירי הגן שלכם לאורך זמן רב.

שולי האבן הופכים את כיסוח הדשא לקל יותר

גבול-אבן-פרחים-צמחים-ערוגה-גבול-גרניט

אם הבסיס מונח היטב באדמה, אין חשש להרוס את מבנה גבול האבן. זה גם מקל על כיסוח הדשא סביב המיטה ובקצה הדשא. הדשא כבר לא צומח ישירות במיטה וכבר לא צריך לחתוך אותו ביד. נוצר גבול מסודר שיגרום לאזור החיצוני שלכם להראות מסודר יותר.

סוגים אחרים של אבן למיטות אבן

שולי מיטה-אבן-גביון-מיטה-צמחי-רשת

מיטות קטנות נראות יפה עם גבול של חצץ. אם, לעומת זאת, אתה מחפש החלטה אלגנטית אופטית לגבול מוצק למיטה מוגבהת, אז אנו ממליצים על גביונים. הם מביאים אבטחה לשתילה ויש להם מראה נהדר. הם מבטיחים כי לא תוכל להתרחש מפולת אפילו בגשם הכבד ביותר וכי הבנייה שלך תישאר היכן שהיא נמצאת. גביונים גם נראים מודרניים מאוד וניתן למלא אותם בחומרים שונים.

שוליים קלים עשויים עץ

מצעים-עץ-לוחות-עץ-ערוגה-אמנון-צמחים

מסגרות מיטה מעץ בעלות מראה יפה ויש להן פונקציה יצירתית יותר. הם מזכירים את הטבע ומתאימים לגנים בסגנון טבעי. מקיפי עץ מהירים וקלים להכין בעצמך, אך לעולם אינם מציעים צורה מעוגלת לחלוטין לקצה המיטה, אך תמיד יש להם מראה זוויתי מסוים, מה שלא אומר שהם פחות אטרקטיביים. עם זאת, יש לך קסם מסוים שמוערך על ידי גננים רבים.

בניגוד לקצוות האבן, הגרסאות אינן עמידות ויש לתחזק אותן באופן קבוע בצבע חדש ולהחליף אותן לאחר פרק זמן מסוים. עם זאת, אם אתה רוצה מראה בליה, אתה עדיין תאהב את העץ מאוד גם לאחר מספר שנים. המראה הזה משתלב במיוחד עם הגן השיקי הכפרי והרופט.

סוגי עץ עמידים למיטות קצוות

מיטה-קצה-עץ-עגול-עץ מחיצות-צמחים-עיצוב גינות

לסוגי העץ השונים יש תכונות ותוחלת חיים שונים. לבעלי גנים המחפשים חומר עמיד למיטות קצוות, העצים העמידים כגון אלון, לגש או אשוח דאגלס הם הטובים ביותר. למרות שהם בדרך כלל יקרים יותר מסוגי העץ האחרים, בסופו של דבר הם זולים יותר לרכישה מכיוון שלא צריך לשנות אותם לעתים קרובות. עם זאת, יש לציין כי כל עץ צריך לקבל טיפול מקדים לפני השימוש בו באדמה הלחה.

במבוק למיטה אלגנטית

מצעים-עץ-במבוק-מדשאה-ערוגה

אתה יכול להשתמש במבוק לתחום דקורטיבי של מיטות עגולות או מרובעות. לעיצוב גמיש, מסגרת מיטת הגן במבוק מוצעת לעתים קרובות בצורה מגולגלת, המיועדת לשימוש קל. כמה מקלות במבוק כבר מחוברים זה לזה כך שלא תצטרכו להדביק את כולם אחד אחד בכדור הארץ.

גבול מיטה עשוי עץ עם גדר נצרים

מצעים-עץ-גדל-גדר-בית כפרי-מיטות-ירקות-גינון

שולי מיטות עם גדרות נצרים או ענפי ערבה היא אופציה דקורטיבית יותר. גבולות כאלה מתאימים למיטות עם צמחים כאלה שאינם זקוקים לטיפול מיוחד. מראה גדר הנצרים משתנה עם הזמן – כמה ענפים יכולים להתפשט מחוץ לגדר בגלל הרוח או תנאי מזג אוויר אחרים. אם אתה רוצה גבול בעיצוב מושלם, עליך לבחור בחומר אחר.

חסרונות של שולי עץ

שולי מיטה-עץ-חצץ-רצפת-שתילה-חלוקת-שולי

גבולות מיטה מעץ בדרך כלל אינם עמידים בפני מזג אוויר ויכולים להיהרס על ידי גשם כבד או סופות. בנוסף, יתדות הלוחות והלוחות אינם מספקים הגנה מלאה מפני מזיקים. אז לפני שאתם בוחרים, עדיף לשקול את כל היתרונות והחסרונות ולקבל מידע על כל גרסאות החומרים בחנות לחומרי בניין או במרכז הגן. שם אתה לא רק מקבל סקירה אינפורמטיבית, אלא אתה יכול גם לברר לגבי המחירים.

מחיצות עץ לגבולות גבול

מיטת גבול-עץ-יתדות-לוחות-מיטה גבול-ערוגה

קצוות עם מראות עץ הם תמיד פופולריים מכיוון שהם נראים יפה וניתנים להתאמה אופטית לריהוט גן קיים. גרסאות כאלה העשויות יתדות חצויות מעט גבוהות יותר מגבולות המיטה הקלאסיות ולכן משמשות למסגרת מיטות מוגבהות או פשוט ליצירת גבול גבוה יותר. זה יתרון רק אם אין צמחים נמוכים במיוחד במיטה. אלה כבר אינם נראים בבירור.

ומה לגבי מסגרת מיטה מפלסטיק?

מצעים-קצוות-פלסטיק-הכנס-הגנה-רגישים-צמחים

שוליים עשויים גומיות, חומרים ממוחזרים או פרופילים מפלסטיק הם לא יקרים וקלים לשימוש, כיוון שאין צורך לחפור את הקרקע כדי להניח אותם. סרט גומי וחומרי מצעים פלסטיים אחרים ניתן לחתוך בקלות במספריים כדי לקבל את הצורה הרצויה ולאחר מכן להיתקע באדמה בין המיטה למדשאה, דבר שקל מאוד בשל צורתה הדקה מאוד. אתה יכול גם להשתמש בפטיש גומי.

חסרונות של פלסטיק

שולי ערוגות-פלסטיק-אלסטי-שולי ערוגות

גבול המיטה מפלסטיק אינו יציב במיוחד. הוא כלל לא עמיד כמו גבול מיטה עשוי אבן או מתכת. בנסיבות מסוימות, הפלסטיק של כלי הגינה עלול להיפגע והכפור הופך את החומר לשביר. אז אם כדאי להשקיע בסוג זה של קצוות למיטות גינה יש לשקול היטב. לפחות הם מתאימים כפתרון זמני מכיוון שהם מאוד זולים לרכישה.

שוליים עשויים פלסטיק במראה עץ

קצה מיטה-פלסטיק-עץ-מראה-אלגנטי-עיצוב-רצפת חצץ

אם אינך בהכרח רוצה להשתמש בחומרים טבעיים לשולי המיטה, אך עדיין מעדיף מראה עץ, תוכל להשתמש בגרסאות פלסטיק המייצגות תבנית עץ. הדגמים מאוד אטרקטיביים ומתאימים את עצמם לסביבה הטבעית למרות החומר המלאכותי. הם מהווים אלטרנטיבה טובה לשולי אבן וכדאי גם לשקול אותם.

הפרדה ברורה בגינה עשויה פלסטיק

מצעים-שולי-פלסטיק-גומי-יוצרים-מבנה ברור

גבול המיטה עם טבעת גומי מתאים למיטות עם מאלץ, שכן הטבעת מפרידה בינו לבין הדשא בצורה מושלמת. נעשה שימוש בגבול גלוי, שנותן אינדיקציה ברורה לאיזה אזור אסור להיכנס. יחד עם זאת, הגבול הזה גלוי רק בדיסקרטיות ולכן אינו כה פולשני. אז אם אתה לא בהכרח רוצה גבול בולט או רוצה ליצור את הרושם כי מאלץ ייכנס ישר לתוך הדשא, אתה יכול להשתמש בטבעת גומי.

שולי גבול – הגדר לצמחים שלך

מצעים-פלסטיק-עץ-מראה-פרח-בית-חזית לבנה

רעיון עיצוב נחמד לגבול המיטה יהיה לעצב אותו כמו גדר. עם זאת, זה לא צריך להיות גבוה מדי לגישה נוחה. אתה יכול להשתמש בחומרים שונים לשם כך. כבר ראיתם את הגרסה עם עץ מיתדות עץ חצויות. ישנם גם דגמים יפים עשויים חימר או שניתן להשתמש באריחי גג רגילים. אולי אפילו תשארו קצת אחרי שיפוץ גג ישן שתוכלו להשתמש בו. אחרת, ניתן למצוא גם דגמים מתאימים עשויים פלסטיק, כך שלא תצטרכו לחפש זמן רב כדי למצוא משהו מתאים.