יצרנית התאורה האיטלקית Luceplan הרחיבה את קולקציית החוץ שלה ולכלול ארבע משפחות מוצרים חדשות המשלבות את הרגישות לעיצוב פנים עם חומרים עמידים בפני מזג אוויר. השקות המוצרים כוללות את מנורת החוץ Fienile של המעצב הנורווגי דניאל ריבקן, מנורת הרצפה הפיליגראנית Flia מאת אלסנדרו זמבלי, כמו גם מנורת הבולארד והקיר Nui וה- Nui mini הנייד של הצמד מילאנו Meneghello Paolelli Associati. האורות החיצוניים החדשים מרתקים את הקווים הברורים והעמידות שלהם.

האורות בחוץ כאובייקטים רב -פונקציונליים, נוודים

מנורת שולחן Nui לחיק הטבע

למרות שגישות העיצוב שלהם שונות, הקולקציות חולקות מוטיב מוטיב נפוץ: הדגשת הרעיון של מיזוג חללים פנימיים וחיצוניים. NUI Mini ו- Flia בפרט מפרשים את נושא הניידות בכך שהם נותנים למשתמשים עצמאות רבה יותר בהקצאת תפקידים ופונקציות לגופי התאורה. לוספלאן מתאר את השקות המוצר החדש כ”אובייקטים רב -תכליתיים, נוודים “שירגישו בנוח לא פחות בסלון כמו בגינה..

אורות חוץ מודרניים מבטון לגינה

“קולקציית החוץ החדשה של לוספלאן 2021 מונעת בעיקר משיקול יסודי אחד: עם מגמות העיצוב הנוכחיות, פנים וחוץ מתמזגות יותר ויותר. אין עוד חלוקות והבחנות ברורות, אלא אוסמוזה אסתטית ופונקציונלית הולכת וגוברת בין הסביבות השונות. הן לבונים והן למעצבים יש צורך גובר לעצב את החללים החיצוניים כהמשך סגנוני טבעי של החללים הפנימיים. היבט זה מוקרב בעיצוב של גופי תאורה חיצוניים שצריכים להסתגל לצרכים חדשים ולהפוך לאובייקטים רב תכליתיים ונוודים “, אמרה פטריזיה ויסנסי, מנכ”לית לוספלאן..

אורות חיצוניים מודרניים Fienile לחניה

יצירות המנורות החדשות משמשות בעיקר באזורים חיצוניים מוגנים – דירות פרטיות, גינות קהילתיות, שטחי חוץ ובתי מלון, משרדים ומתקני חברה – ומגלמים את הפילוסופיה של המותג בגישה של מיזוג חללים פנימיים וחיצוניים..

אורות חיצוניים נוחים

אורות חיצוניים נוחים למרפסת

ה- Fienile, שתוכנן במקור כמנורת שולחן על ידי דניאל ריבקן, מדגיש את מגמת אורח החיים הנוודים הנע בין פנים לחוץ. העיצוב המותקן על הרצפה מעוצב בהשראת מבנים כפריים נורבוגיים איקוניים. בדומה לבניין בפורמט מיני, הוא מתייחס לקירותיו ולגג המשופע שלו דרך בלוק יחיד ומוצק של אלומיניום מצופה. המפזר עשוי פוליקרבונט. האורות זמינים בשני צבעים – בהיר או אפור כהה – ובשני גבהים – 32 ס”מ או 72 ס”מ.

מנורת חוץ לגן Fienile

אורות חוץ Flia

פנסי גינה מודרניים עשויים פלדה פחמן

סדרת Flia שתוכננה על ידי אלסנדרו זמבלי מדגישה את חשיבות הניידות, במיוחד עם הגרסה הנטענת שלה הניתנת לנשיאה כמו פנס. מנורת הרצפה משלבת טכנולוגיה מודרנית עם סגנון קפדני. הודות לשימוש בטכנולוגיית LED, מקור האור הצטמצם.

פנסי חוץ Flia עשויים פלדה

הגליל, בו מוחדר גזע הפחמן, מכיל את הליבה הפונקציונלית ומבטיח את העוצמה, כמו גם את הקלות והגמישות של המנורה. זה מאפשר תצורה אחת עם שלושה גבהים שונים או קיבוץ מרובה עם שניים או שלושה גבעולים. התוצאה ניתנת להתאמה נפלאה לסוגים שונים של הגדרות, סגנונות וצרכים, מכיוון שהיא חורגת מגבולות אדריכליים ומציעה שימושים חדשים.

פנסי לד מודרניים Flia

מנורת חוץ פלדה פחמן פלייה

נורות חיצוניות של נוי

אורות בולארד ומנורת קיר נוי עשויים בטון

Meneghello Paolelli Associati יצר את Nui ואת אחיו הקטן – Nui mini – כאובייקטים פיסוליים, מינימליסטיים ועם זאת פונקציונליים מאוד כדי להעניק לשטח החיצוני נופך מיוחד. האורות המודרניים מורכבים משתי צורות גליליות המתקיימות ביניהן כדי למצוא איזון כולל. הבלוק העליון, המוצע בשלוש גרסאות, מכיל את מקור האור, המוסתר מהעין ומכוון כלפי מטה. בסיס המנורה מחזיר את האור ויוצר אווירה נעימה. ארבעת הדגמים השונים – שלוש מנורות רצפה ומנורת קיר אחת – עשויים בטון אפור בהיר.

מנורת קיר Nui מבחוץ עשויה בטון

נוי מיני

מנורת שולחן לטרסות

ה- Nui Mini לובש את אותה צורה אינטראקטיבית, אך משתמש בעיצוב שובב עוד יותר. בניגוד לדגם הגדול, יש לו בסיס זכוכית שכאשר הוא מופעל יוצר משחק מתוחכם של אור והשתקפויות. החלק העליון של האלומיניום זמין בשלושה צבעים כולל לבן, גריי וחול.

מנורת שולחן מזכוכית ואלומיניום

Nui mini היא גם מנורת שולחן ניידת המופעלת באמצעות סוללות, הודות להצללתה הגיאומטרית המעודנת, ניתנת להטמעה בקלות בסביבות שונות..

מנורת שולחן לחוץ Nui

Nui Mini עשוי זכוכית ואלומיניום בשלושה צבעים