מכונת מוסיקה משיש 2019 מ- Wintergatan

גולות פלדה, הילוכים לארכובה, מבוך של מסילות וצינורות והרבה יותר: סרטון מרתק זה מציג הדגמה של “חגורת המסוע משיש”, מכונת מוזיקה חדשה משיש מלהקת הוולטרפטן הפולקטרוניקה השוודית, המתמקדת בטכנולוגיה וחדשנות . חבר הלהקה והממציא מרטין מולין נמצא על הארכובה.

מכונת מוזיקת ​​שיש: מוסיקה משנת 2000 שיש

עשרה חודשים לאחר שהמכונת המוזיקה המקורית מורמל הופיעה לראשונה בסוף פברואר 2016, הלהקה פירקה אותה והודיעה על תוכניותיה לבנות מכונת מארבל חדשה לסיבוב הופעות עולמי המתוכנן שלהן. הגרסה החדשה, המכונה “מכונת שיש X”, תפתור מספר בעיות תפקודיות מכניות של הדגם המקורי.

המצאתו של המוזיקאי השבדי מרטין מולין

בערוץ היוטיוב של הלהקה, המעריצים יכלו לעקוב אחר כל הבנייה מהמערכונים הראשונים ועד לשלב האחרון. התקדמות הבנייה תועדה בפירוט ונאספה בפלייליסט עם 86 סרטונים. סרטון ההדגמה # 78 עצמו כבר קיבל למעלה מ -4 מיליון צפיות.

כל תנועה של מכונת מוזיקת ​​השיש מרתקת

בתיאור הסרטון, מרטין מספר יותר על אופן הפעולה של המכונה הקצבית ועל גודל החלקים הבודדים. לדוגמה, הרשת נעשתה לפי מידה ביפן ומרטין חיכה 5 חודשים למסירה. אבל זה היה שווה את זה, כי כל תנועה של מכונת מוזיקת ​​השיש מרתקת.

כננת יד מעבירה 8 גולות כלפי מעלה בכל סיבוב הארכובה.

כננת יד מעבירה 8 גולות כלפי מעלה בכל סיבוב הארכובה. משם, הגולות נופלות על כמה כלי נגינה מובנים ליצירת תנודות מלודיות. לאחר מכן הם נאספים שוב ומתווספים למחזור ההובלה. קוטר הבוכנות הוא 40 מ”מ ומשקל חוליות השרשרת הוא 15,875 x 2 מ”מ. ערך זה הוא בדיוק כפול מקוטר הגולות.

בדוק גם את מכונת המוזיקה הראשונה! אז לקח למרטין מולין יותר משנה, 14 חודשים ליתר דיוק, להרכיב את 3,000 חלקי הכלי המוזר. הוא עובד על דגם המחליף, Marble Machine X (MMX), מאז ינואר 2017. עם זאת, הוא טכני הרבה יותר מורכב ויציב וחזק יותר.

מכונת מוסיקה משיש המקורית 2016

מנגן בכלי נגינה גחמני עם גולות פלדה