למידה אינטראקטיבית-מודרנית-בית ספר-אדריכלות-דוגמאות

המונח “למידה אינטראקטיבית” מתייחס לרכישת ידע ומיומנויות חברתיות, פיזיות ונפשיות באמצעות חילופי מידע כגון תפיסה והתנהגות הדדית זה כלפי זה. האינטראקטיביות מגיעה מאנשים ומקודמת בשיטות שונות, למשל: דיונים, עבודה משותפת וקבוצתית, טכנולוגיה דיגיטלית (מה שנקרא e-learning), סביבת למידה ואחרים. לנוף הלמידה האינטראקטיבי יש השפעה ישירה על תהליך הלמידה, מניע את הילדים ללמוד ומספק להם את התנאים לרכישת הידע הדרוש. על מנת להפוך את השיעורים ליעילים יותר ובכך להגדיל את הנכונות של הילדים ללמוד, אדריכלים ברחבי העולם התמודדו עם אדריכלות בית הספר המודרנית. אנו מציגים 15 פרויקטים אדריכליים מצוינים.

למידה אינטראקטיבית בגימנסיה Ørestad, קופנהגן, דנמרק

למידה אינטראקטיבית-מודרנית-בית ספר-אדריכלות-דנמרק-סביבת למידה

3XN עיצבה את בניין הגימנסיה Ørestad בקופנהגן מתוך כוונה לקדם למידה אינטראקטיבית וליצור אווירה ידידותית שבה התלמידים יכולים ללמוד את חומרי בית הספר יחד בקבוצות. אדריכלות בית הספר המודרנית נועדה להיות פתוחה ומשובבת מאוד. ישנם מספר תחומים בהם התלמידים יכולים להיפגש ולדון.

אדריכלות בית ספר מודרנית: אקופוליס פלאזה במדריד, ספרד

למידה אינטראקטיבית-מודרנית-בית ספר-אדריכלות-מדריד-ספרד

בשנת 2010 תכנן אקוסיסטמה אורבנו בניין בית ספר חסכוני בחשמל באזור התעשייה של מדריד, ספרד. הוא פועל כמערכת אקולוגית שלמה ומוציא חלק גדול מהחשמל והמים הדרושים על בסיס יומי. מטרת הפרויקט היא לחנך את הילדים באופן מודע לסביבה ובדאגה לטבע. בדרך זו, לאחר שנים, הם הופכים למבוגרים אחראיים השומרים על הטבע ודואגים לו.

למידה אינטראקטיבית בגן האקוסוי, צ’יבה, יפן

למידה אינטראקטיבית-מודרנית-בית ספר-אדריכלות-יפן

בעת עיצוב גן זה, האדריכלים בסדנת העיצוב יאמאזאקי קנטרו לקחו בחשבון את המשימות החשובות ביותר של ילדים צעירים: לשחק, להשתעשע ובעיקר ליהנות. התוצאה הייתה מגרש משחקים מרווח עם אזורים שונים שבהם הילדים יכולים לחקור את העולם ביחד ובמשחק.

אדריכלות בית ספר מודרנית: בית הספר Vittra Telefonplan בשטוקהולם, שבדיה

אינטראקטיבי-למידה-מודרני-בית ספר-אדריכלות-שוודיה

בית הספר החדש של ויטרה בשטוקהולם אינו דומה לאף אחד אחר. אין קירות מוצקים, רק מחיצות חדרים המחלקות את החדרים המרווחים לאזורים שבהם השיעורים מתקיימים בסביבת למידה שובבה. זה מקדם את תהליך הלמידה ויוצר תרבות למידה חדשה. במקום ריהוט בית ספר קונבנציונאלי כמו שולחנות, כסאות ושולחנות בית ספר, רוזאן בוש בע”מ. סטודיו לעיצוב לכל אזור ציוד אישי המקדם למידה אינטראקטיבית.

ידידותי לסביבה ואהבה לטבע: גן חקלאי בדונג נאי, וייטנאם

אינטראקטיבי-למידה-מודרני-בית ספר-אדריכלות-וייטנאם

הבניין המשובב הזה עם גג ירוק הוא למעשה גן ילדים שנבנה לילדים בשנת 2016 על ידי עובדי מפעל נעליים בווייטנאם. אדריכלים Vo Trong Nghia תכננו את השטח הירוק כמגרש משחקים וגן ירק במקביל. למרות ש -18 חדרי הילדים נמצאים בחלקם מתחת לאדמה, הם מעוצבים כך שיכנס אור רב ככל האפשר.

אדריכלות בית ספר מודרנית ולמידה אינטראקטיבית: בית הספר פאי דקלזוס, קרטחנה, קולומביה 

אינטראקטיבי-למידה-מודרני-בית ספר-אדריכלות-קולומביה

משרדו של האדריכל הקולומביאני ג’יאנקרלו מזאנטי עבד על תכנון בניין בית הספר באזור בעייתי בקולומביה בשנת 2014. אדריכלות בית הספר המודרנית מתפתחת ברמות שונות, וממשיכה ויזואלית את הגבעה שעליה נבנתה. בית הספר מורכב משלושה מבנים משושים המקיפים חצר פנימית ובכך מחברים בין השטחים הפנימיים והחיצוניים. מבנה הסריג הגיאומטרי יוצר אווירה נעימה למקום מוגן ומשמש אלמנט מקשר בין החדרים הרבים לילדים בגילאים שונים..

ארגז משפחתי בבייג’ינג, סין

אינטראקטיבי-למידה-מודרני-בית ספר-אדריכלות-סין-גן ילדים

“ארגז משפחתי” הוא גן ילדים בבייג’ין ש- SAKO אדריכלים תכננו בשנת 2013 להיות מאוד שובב ומרגש במיוחד עבור הילדים. ישנן מספר יחידות בצורת חרוט בשטח של 4,150 מטרים רבועים, בהן ניתן לארח אזורים וחדרים שונים כמו המטבח, מגרש המשחקים, חדר המוסיקה, בריכת השחייה ואחרים. כל יחידה מעוצבת בצבע אחר להתמצאות.

בית הספר Frederiksbjerg ב Aarhus, דנמרק

אינטראקטיבי-למידה-מודרני-בית ספר-אדריכלות-דנמרק

בית הספר Frederiksbjerg, שתוכנן על ידי Henning Larsen אדריכלים + GPP אדריכלים בשנת 2013, משתרע על פני 150,000 מ”ר. זהו בית הספר הראשון במערכת החינוך החדשה בדנמרק המקדם למידה אינטראקטיבית. זה כולל לפחות 45 דקות של פעילות גופנית ביום. כל הציוד לפעילות ספורטיבית קבוצתית מכל הסוגים עומד לרשות תלמידי בית הספר. כך הילדים גדלים בפעילות גופנית, בריאים ומפתחים מערכות יחסים חברתיות הדוקות..

בית ספר יסודי קהילתי לבנות בקנמה, סיירה לאון, מערב אפריקה

אינטראקטיבי-למידה-מודרני-בית ספר-אדריכלות-סיירה לאון

לאחר מגיפת האבולה ומלחמות אזרחים עקובות מדם, סיירה לאון היא מדינה שעוברת שיקום שבה בתי ספר נותנים לילדות צעירות תקווה והזדמנות לחיים חדשים. אורקידסטודיו אדריכלים החלו את הפרויקט של בית ספר זה בשנת 2009, אך בשל נסיבות פוליטיות ואחרות רק בשנת 2014 הושלמה בניית כל הכיתות והגג בהצלחה. זה המקום בו בנות צעירות רוכשות ידע בסיסי ולומדות מדעים כלליים כדי שיוכלו להמשיך את השכלתן.

בית ספר לחטיבה 120 בשאנסי, סין

אינטראקטיבי-למידה-מודרני-בית ספר-אדריכלות-סין

המבנה המוארך של בניין בית הספר הזה משלים באופן מושלם את הנוף עם הרים נרחבים. הארכיטקטורה המודרנית של בית הספר לזיגזג נוצרה על ידי צוות עיצוב WAU והפכה את הגג למגרש משחקים פופולרי עבור התלמידים. מרפסות, גנים פנימיים וחצרות בין בנייני בית הספר מזמינים את הילדים לבלות את זמנם הפנוי בחוץ ולשחק באופן פעיל. בדומה לאדריכלות, חללי הפנים מרווחים, מוצפים באור ובהירים מאוד.

בית הספר היסודי שיאשאן באנג’י, ג’ג’יאנג, סין

אינטראקטיבי-למידה-מודרני-בית ספר-אדריכלות-סין-למידה-נוף

לאחרונה נבנה בית הספר היסודי שיאשאן להחליף את מבני בית הספר הזמניים באזור רילוקיישן זה. התנועה באזור כבדה ועבודות בנייה רבות נמשכות, ולכן האדריכלים יישבו את בנייני בית הספר לחצר פנימית, בה הילדים יכולים לרוץ ולשחק בבטחה וללא הפרעה. אדריכלות בית הספר המודרנית צריכה לעורר ולהניע ילדים להתפתח הלאה. * מאת STI Studio + עיצוב אדריכלי & מכון המחקר של אוניברסיטת ג’ג’יאנג

בית הספר היסודי לייקלנד באובורן, וושינגטון, ארה”ב

אינטראקטיבי-למידה-מודרני-בית ספר-אדריכלות-ארה

אדריכלות בית ספר זו שונה מהמקובלת בארה”ב רק בעיצוב הצבע של הבניין. האדריכלים בקבוצת DLR השתמשו בצבע ליצירת אפקט נהדר בעל השפעה חיובית ישירה על סביבת הלמידה וגורם לה להיראות ידידותית יותר. החדרים מעוצבים גם הם בגוונים עליזים והם גמישים מאוד, כך שכמה תלמידים יכולים לקבל שיעור יחד במידת הצורך.

חטיבת הביניים Liyuan בוושי, סין

אינטראקטיבי-למידה-מודרני-בית ספר-אדריכלות-סין-חדשנית

חטיבת הביניים Liyuan כוללת סך של שישה מבנים המופרדים על ידי הנהר. אדריכלות בית הספר המודרנית הזו מושפעת מאוד מהנוף שמסביב. המבנה הגלי והעיצוב האורגני מזכירים מאוד את המים הזורמים סביב הבניין. * מאת מינאקס אדריכלים

בית הספר היסודי של הרחבת MOPI באיטאנהאנגה, ריו דה ז’ניירו, ברזיל

אינטראקטיבי-למידה-מודרני-בית ספר-אדריכלות-ברזיל

בית הספר היסודי MOPI Extension ממוקם באזור ידידותי מאוד לטבע. כאן שאבו האדריכלים ב- Mareines + Patalano Arquitetura את השראתם לפרויקט. החזית מורכבת מזכוכית ועץ שקופים ומאפשרת תנאי תאורה נעימים בכיתות הלימוד בתוך הבניין.

גבירתנו מבית הספר היסודי הצלב הדרומי בגבעת טיילורס, אוסטרליה

אינטראקטיבי-למידה-מודרני-בית ספר-אדריכלות-אוסטרליה

עיצוב בית הספר על ידי אדריכלים Baldasso Cortese מתוארך לשנת 2007 ויושם ב -5 שלבים בשנת 2014. בית הספר יכול להכיל 450 תלמידים המחולקים ל -3 קבוצות גיל. למידה אינטראקטיבית ומוטיבציה לא מקודמות רק על ידי סביבת הלמידה, אלא גם על ידי עבודות קבוצתיות רבות עם תלמידים בגילאים שונים וכמובן על ידי מדיה דיגיטלית..