גורד שחקים-רוקד-מגדלי דרקונים-סיאול

הדרקונים הרוקדים הם אחד מפרויקטי הגמר שיגדירו את קו הרקיע של סיאול. המודרניים מגדלים להתרשם מהבנייה האלגנטית והפונקציות הקומפקטיות שלהם – הם מציעים מרחב מחיה, שטחי פרסום ויכילו מסעדות רבות.

שניים מודרניים מגדלים בסיאול

גורד השחקים אדריאן סמית 'אדריכלות גורדון גיל

הפרויקט נוצר כשיתוף פעולה בין שני שותפים – אדריאן סמית ‘וגורדון גיל ארכיטקטור. ביחד יש לכם את השניים מגדלים מעוצב וממומש. זוג גורדי השחקים ממוקם במרכז העיר הסואן, על הגדה הצפונית של נהר האן. פרויקט הדרקון הרוקד הוא חלק מתוכנית המודרניזציה של רובע העסקים יונגסאן בסיאול.

קונספט ובניית שני המגדלים

ריקוד-דרקון-גורד שחקים-סאול

השניים מגדלים – הדרקונים הרוקדים – ממוקמים זה לצד זה במרכז מחוז יונגסאן. הם דומים מאוד ומציעים מראה דומה, אם כי לא זהים לחלוטין. גורד השחקים הגבוה יותר של בני הזוג הוא מעל 450. לשניים קערות זכוכית מחומרים ידידותיים לסביבה ועם תאורה מקורית בצבע. לבנייה יש קטע במרכז וכמה שמזכירים כנפיים. פתרון מעניין בכל הנוגע לאוורור הוא כי סורגים מובנים בין לוחות הזכוכית כך שניתן יהיה לאוורר. נברשות גדולות בכל בניין יאירו את הבנייה.

שני גורדי שחקים מעניינים בסיאול

שני עפיפונים-מגדלים-סאול

ה מגדלים לא רק שהם נראים עתידניים, הם מהווים תוספת נחמדה למרכז העיר ומציעים שטח נוסף לחנויות – הקומה הראשונה תכלול קניון עצום, בעוד שאר 400 הקומות יספקו מרחב מחיה. זה הופך אותם לפרויקט הבנייה הגדול ביותר בדרום קוריאה – עם השלמת הפרויקט צפוי בשנת 2024. לחזית שני הבניינים יש מראה אקזוטי וישקף את אור השמש, שישנה לחלוטין את כל הרובע. בניית הדרקונים הרוקדים מורכבת משמונה עמודים עצומים המקיפים אנכית את שני המגדלים. בנייה חדשנית, שכבר קיבלה פטנט, תתמוך בכנפיים. הפרויקט הוא הוכחה מוחלטת לכך שאדריאן סמית וגורדון גיל ארכיטקטור פיתחו עיצוב ייחודי.

אביגיל

הדרקונים הרוקדים בסיאול

גורד השחקים של סיאול

קו הרקיע של סיאול

גורדי שחקים בקו הרקיע של סיאול