מאת מקס פריצ’ארד אדריכלים

עיצוב בית ידידותי לסביבה - בית הגשר

יוצא דופן זה בית גשר, תוכנן על ידי פריצ’ארד אדריכלים הוקם בין צמחיה טבעית פראית ליד אדלייד, אוסטרליה. זהו בניין מודרני קומפקטי המשמש בית ומשרד לזוג. העיצוב חדשני ומשלב פונקציונאליות, חיבור לטבע והתייעלות אנרגטית.

זֶה בַּיִת יושב על שטח מעניין שנראה מאוד לא מתאים לבניית בית. עם זאת, האדריכלים מצליחים להשיג את המקסימום בעיצוב ייחודי. הבניין כולו יושב על מבנה גשר פלדה, המורכב משני קורות טרומיים. שיטת בנייה זו הבטיחה כי הבית יציב על הקרקע.

אחד יוצא דופן עיצוב הבית – בית הגשר

בנייה חדשנית מודרנית

הסיפור האחד  בַּיִת עצמו נבנה עם צורה מלבנית מורחבת. שטח הבניין שמיש של 110 מ”ר בלבד, אך הוא מספיק לחלוטין לשני אנשים. הפנים כולל משרד, חדר כביסה, אזור מגורים גדול וסלון עם חדר אמבטיה. הנוף מכל צד הבית הוא טבע פראי טהור. חזית הזכוכית פותחת את הבית לסביבה עוצרת הנשימה. וזה לא פלא – אחרי הכל, האזור פרטי לחלוטין ואין צפויים לשכנים.

אדריכלות מודרנית מעניינת וחדשנית

חזית מעניינת

זֶה בית גשר נבנה ידידותי לסביבה. על הגג הותקנה מערכת סולארית, מערכת נוספת על הגג אוספת את מי הגשמים ומנקה אותם. המים המלוכלכים נשאבים משם כדי למנוע זיהום. בית זה משתמש גם בחומרים ממוחזרים כמו פלדה ואלומיניום. העיצוב הייחודי של זה בַּיִת מייצג חיבור בין מערכות החיסכון באנרגיה וחומרים ידידותיים לסביבה לבין האדריכלות המודרנית, והתוצאה היא בניין עוצר נשימה

מאת ק.ה כריסטובה

צילום: סם נונאן

נכס ידידותי לסביבה - מרפסת פתוחה

בנייה חדשנית מודרנית