עיר צפה Oceanix עיר בית גידול גדול המורכב מקבוצות איים עם פאנלים סולאריים כרעיון לאירועי מזג אוויר קיצוניים

משרד האדריכלים BIG עיצב קונספט לעיר צפה עם 10,000 תושבים. זה יכול לסייע לאותם חלקים באוכלוסייה המאוימים מאירועי מזג אוויר קיצוניים ועליית מפלס הים. מייסד הפרויקט, ביארקה אינגלס, הציג את הרעיון שלו בדיון פאנל על ערים צפות במטה האו”ם בניו יורק.

עיצוב עיר צפה חדשנית

מבט ממעוף הציפור על העיר הצפה Oceanixix כפרויקט לשרוד הוריקנים

הרעיון שנקרא “אוקיניקס סיטי” מורכב מאיים תוססים המתאגדים בקבוצות של שישה ויוצרים כפרים. קבוצות אלה חוזרות על עצמן מספר פעמים. כך הם יוצרים כפר של 12 דונם עם 1650 תושבים ואז שוב ארכיפלג עם 10,000 תושבים. האדריכלים התבססו על הרעיון המודולרי של אי משושה והציגו את הצגתם בשולחן העגול. למושג יש את הכיוון האומני של מעגל אבל את המודולריות והרציונליות של משהו שבני אדם עשויים.

פעילויות ספורט שונות על מים כגון גלישת סירות ספורט וקפיצות מצנח

חברת Oceanix, המפתחת דרכים חדשניות לבניית מים, הזמינה את BIG לפתח את הרעיון בשיתוף עם MIT להנדסת מרכז. הפרויקט הוצג כעיר צפה בת קיימא בשולחן העגול הראשון ברמה הגבוהה של האו”ם. חברת אוסיניקס כינסה גם את מועדון החוקרים ואת האו”ם-בית הגידול, סניף של האו”ם האחראי על פיתוח עירוני.

עיר צפה עם מודולי הגנה

מצגת מתחת למים של oceanix city העיר הצפה בתלת מימד

אוסיניקס סיטי נועדה לספק סביבה ימית למגורים במקרה שרמת הים תעלה, שצפויה להשפיע על 90 אחוז מערי החוף בעולם עד שנת 2050. האדריכלים בונים כל אחד מהמודולים ביבשה ואז מושכים אותם אל הים, שם הם עשויים לעגון אותם. האיים המיניאטורים נועדו גם לשרוד הוריקן מסוג 5. ההסדרים יהיו גמישים כדי שערים יוכלו לנוע אם מפלס המים ירד מדי.

חקלאות והזדמנויות לגדל צמחי מאכל לעיר הצפה

BIG מתכוונת לבנות את בנייני העיר הצפים באתר תוך שימוש בחומרים מתחדשים כמו עץ ​​ובמבוק שצומח במהירות. אלה גם יציעו חמימות ורכות למגע.

סוגים שונים של צמחים גדלים תחת קורת גג אחת כמזון לתושבים

מספר מקורות אנרגיה מתחדשים כגון טורבינות רוח ומים וכן פאנלים סולאריים משולבים. הצוות שילב גם ייצור מזון וחקלאות תוך שמירה על מדיניות אפס פסולת. לכל אי 3000 מ”ר של שטח פתוח, שהתושבים צריכים ליצור גם כשטח פתוח.

שטחים רחבים מאפשרים מספיק מקום לתושבי האי ולהסתגל לכל התרבויות

מבנים המאכלסים את המודולים יהיו ברמה נמוכה – מארבע לשבע קומות – לשמירה על מרכז הכובד. ייצוגים מראים כי הבניינים מתחדדים כלפי מעלה כדי ליצור צל ולספק שטח גג נוסף לפאנלים סולאריים. בכל מיני כפר יהיה מרחב מחיה קהילתי הכולל אמבטיות מים, שווקים ומרכזים רוחניים ותרבותיים. עם זאת, BIG מתכוונת שהעיר הצפה תוכל להסתגל לכל תרבות ואדריכלות.

שולי האי עם הזדמנויות לפעילויות ספורט ומבנים מודרניים עם צמחים

שולי הכפרים מאפשרים גם פעילויות מים. החקלאות תשתלב במרחב החברתי כך שהקהילות יוכלו לספק מזון משלהן. יתרון גדול נוסף, לדברי מייסד שותף של אוסיניקס, מארק קולינס חן, הוא הדוגמה לפיתוח בר השגה. זה יכול להציע פתרון לחברות העקרות.

סיכויי עתיד

הובלה במים בין המודולים והאשכולות השונים

המטרה העיקרית היא להבטיח שהעיר הצפה בת -קיימא הזו תהיה זולה וזמינה לכל אזורי החוף הנזקקים. אלה לא אמורות להיות פריבילגיה של העשירים. לכן, Oceanix סיטי אמורה להתפתח באזורים סובטרופיים וטרופיים. אלה מאוימים ביותר על ידי שיטפונות, אך בקרוב ניתן להעניק להם סביבת מגורים אטרקטיבית יותר.

אנשים נעים עם סירות בין הבתים על המים

עם זאת, הרעיון שהצוות מציג הוא לא שכולנו נחיה בים בעתיד. זה לא יהיה עולם מים. זו רק עוד צורה של בית גידול אנושי. זה יכול להיות זרע שיכול לגדול בעצם עם ההצלחה שלו. מסתבר שרצוי חברתי וסביבתי לבחור באורח חיים זה.

עיר צפה עם סירות ובתים ישנים על נהר באזור האסיאתי

חשיפת אוקיניקס סיטי לאו”ם היא צעד חשוב בהתפתחות ערים המותאמות לשינויי אקלים והאיום הנובע מעליות מפלס הים ומאירועי מזג אוויר קיצוניים. אמינה מוחמד, סגנית מזכ”ל האו”ם, תיארה ערים צפות כדרך להתמודד עם בעיות הגבול העומדות בפני האוכלוסייה..

נוף עם אורות ערב לפרויקט העיר הצפה עם בניינים מודרניים ואמצעי תחבורה

“עלינו לבנות ערים לאנשים, לא למכוניות”, אמרה. “ואנחנו צריכים לבנות ערים שיודעות שהן יהיו בקו החזית של סיכונים הקשורים לאקלים – החל מעליית מפלס הים ועד סופות. ערים צפות יכולות להיות חלק מארסנל הכלים החדש שלנו “.

מימוש הפרויקט

תכנית קומה לעיר הצפה Oceanix city בית גידול גדול עשוי מקבוצות איים

חן גם הודיע ​​כי הצוות יקדם אב טיפוס של הפרויקט במטרה להשיקו על איסט ריבר בניו יורק. Oceanix City היא חלק מהעניין הגובר בערים צפות. הוא התפתח בתגובה לעליית מפלס הים. דוגמאות לפרויקטים הם מושבות של בתים צפים לאורך נהר ה- IJ באמסטרדם ובית אמפיבי בבריטניה.

תצוגה תלת מימדית לפרויקט oceanix city מחברה גדולה עם תאורה

מספר ערים בארה”ב בוחנות דרכים אחרות לביצור קווי החוף הפגיעים שלהן. בוסטון ומיאמי נוקטים צעדים נגד השיטפונות, בעוד ארגונים בסן פרנסיסקו ובאזור המפרץ קיימו תחרות עיצוב. זה שאל לגבי דרכים להגן על אזורי החוף מפני עליית פני הים ורעידות אדמה.