מעונות מודרניים מעונות לגג שטוח מציעים יותר מרחב מחיה

בזמנים בהם מרחב המחיה והבנייה הופך להיות נדיר יותר ויותר, אנשים צריכים להיות שוב יצירתיים ולמצוא פתרונות חדשים. זוהי אפשרות אחת. השני הוא להחיות פתרונות שכבר נוסו ונבדקו, אבל אולי קצת נשכחו. וזה בהחלט תקף גם לחלון הדמור. מבנה הגג הזה היה חלק ממבנים במשך זמן רב – וכך הרושם – משמש כעת יותר ויותר שוב להרחבת שטח המגורים. במאמר זה אנו מסתכלים על מגמה זו.

צורות שונות של מעונות והטבות כלליות

סוגי דורמר גג שטוח מרחיבים את שטח המגורים

דורמרים מגיעים במגוון צורות. בין אם זה מחודד או ארוך, רחב או צר – יש כאן מבחר גדול, עם משהו לכולם. כמובן, קצת יותר קל לכלול אותם בתכניות של בניין מההתחלה. עם זאת, ניתן להתקין אותם גם במועד מאוחר יותר. לפחות, כל עוד אין חששות הקשורים לבנייה ותקבלו את האור הירוק מרשות הבנייה.

היתרון הגדול בשיפוץ חלונות דורמרים הוא בכך שהם מרחיבים את מרחב המחיה בצורה יחסית לא פשוטה ומהירה. לדוגמא, ניתן לשדרג דירות בקומה העליונה די בקלות, מה שכמובן גם מעלה את ערכן (במיוחד מכיוון שדירות בקומה העליונה ממילא הופכות פופולריות יותר ויותר). בנוסף להרחבת שטח המגורים, מעדר מבטיח גם כי יותר אור ואוויר יכולים להיכנס לחדרים.

בית עם גג גמלון ומעונות טרפז יותר מרחב מחיה

ישנן בערך חמש קטגוריות של מעונות: מעונות שטוחים, מעונות מחודדות וזוויתיות, מעונות עגולים, מעונות טרפז ונקראים מעונות עטלפים. קטגוריות אלה מסבירות את עצמן באופן יחסי ואין צורך להסביר אותן בהרחבה כאן. באילו מאלה ניתן להשתמש מבחינת הבנייה תלוי במידה רבה בצורת ובגג הגג. אבל הטעם האישי בהחלט משחק תפקיד מרכזי. כאן עליך פשוט ליידע את עצמך בפירוט מראש ולחשוב על מה שחשוב לך. גג שטוח או מעונות טרפז, למשל, מציעים יתרונות שטח גדולים יותר מאשר מעונות מחודדים, שיש להם כמה מגבלות עקב השיפועים. אבל כמובן שהם גם נראים טוב. בכל הנוגע לאופטיקה, יש לציין כי המעונות משנים משמעותית את מראהו של בניין. אם הם בולטים יותר ממראה הבניינים שמסביב, ההתקנה עלולה להיות אסורה.

חיפוי פח חלון דורמר לחלון דורמס וחזית

האם צריך היתר בניה??

אם הוזכר קודם לכן כי צריך לקבל “אור ירוק” מרשות הבנייה כדי להקים חלון מעונות, הרי שיש להגביל או לפרט זאת בשלב זה. כי, שימו לב, לא תמיד נדרש היתר בנייה לחלונות מעונות. לפעמים הליך הודעה יכול להספיק. תקנות הבנייה של המדינה הפדרלית המתאימה הן הקובעות כאן. לכן עליך לברר מראש מול רשות הבנייה האחראית. כאן תקבל מידע על כל הדרישות, הבקשות להגשה ותכניות בנייה. דורמרים, הזמינים כדורים טרומיים, מציעים את היתרון שכבר יש תוכניות בנייה או שרטוטים לבנייה וניתן לבצע אישור והתקנה במהירות ובקלות..

העלויות עבור מעונות נמוכות יחסית. ניתן להשיג חלון מעוך שטוח פשוט בסביבות 3,000 יורו. דגמים משוכללים יותר יכולים גם לעלות מעל 5,000 יורו.

בית חד משפחתי עם חזית מטויחת לבנה וחלונות מעונות