בניית קיימא אוכף גג אוכף דלתות הזזה מזכוכית

עם הפרויקט החדש שלו לבנייה בת קיימא, “בית הפקק”, האדריכל מתיו ברנט האולנד מציג אלטרנטיבה ידידותית לסביבה לבטון, פלדה ועץ. ניתן להשתמש בחומר המתחדש ביולוגית במגוון דרכים בדיור מודרני מורכב. האדריכל קיבל מועמדות לפרס סטירלינג על ביתו הטרמי עשוי פקק.

בניין בר קיימא: הבית הטרמי נבנה כולו מחומרים טבעיים

בניין בר קיימא אבני בניין שעם פרס אדריכלות פרויקט גג אוכף

האדריכל מתיו ברנט הולנד, בשיתוף פעולה הדוק עם עמיתיו דידו מילן ואוליבר וילטון, קיבל השראה לפרויקט שלו ממבני האבן של מקדשי המאיה בגואטמלה. ביתו הטרוף מורכב מיותר מ -1000 גושי שעם משולבים. בניגוד לשיטת הבנייה המסורתית, שבה החיבורים בין הלבנים נסגרים בעזרת מרגמה, קוביות הפקק מחוברות זו לזו באמצעות מערכת קליק חדשנית. עבור הגג המסובך, בנייה קלה עשויה מתכת ועץ נבנתה קודם לכן טרומית ולאחר מכן בודדה בפקק. חומרים כגון טיח, בטון או מלט לא היו בשימוש כלל.

בנייה בת קיימא: היתרונות של הפקק

בניין בר קיימא בית טרומי חומרים לשימוש חוזר לשימוש חוזר

הפקק הוא חומר טבעי המופק מקליפת עץ הפקק. עץ אלון פקק נקלף כל 9 שנים. לאחר קצירת הפקק כביכול, חומר הגלם מועבר למפעלים, שם הוא מעובד בהמשך לגושי כלובים, פרקט, חומר בידוד או פקקי יין..

בניית קיימא דלת הזזה מזכוכית הממזערת רעיונות לאובדן חום

החומר מציע יתרונות רבים: הוא שוקל פחות משמעותית מבטון, מתכת ומרבית סוגי העץ וניתן לחתוך אותו לגודל באתר. קליפת הפקק נקשרת בערך פי שלושה מפחמן מעץ. לכן קוביות הפקק יכולות לשפר משמעותית את טביעת הרגל הפחמנית של הבניין.

עם המניע האחראי לבנייה בת קיימא, בית הפקק תוכנן בצורה כזו שאפשר לפרק אותו במהירות במידת הצורך. לאחר מכן ניתן למחזר ולהשתמש בהם שוב.

בניין בר קיימא: “בית הפקק” מעורר השראה עם תפיסת מגורים פתוחה

בנייה בת קיימא כיריים שוודית עץ יחידת מטבח חורפית

בית הפקק הוא יצירת מופת פוריסטית. מאחורי החזית הפשוטה מסתתר פנים בסגנון בית כפרי מודרני. החדרים קטנים כך שניתן לאוורר, לקרר ולחמם אותם מהר יותר. אף על פי כן, לא חסרה נוחות בבית הפקק. מטבחון עם מכשירים מובנים ואי מטבח צר עם פינת אוכל לארבעה אנשים מציעים את האפשרות לסיים את הערב תוך בישול עם חברים. המטבח מתמזג בצורה חלקה לאזור מגורים, שבו ספה פינתית עמוקה מבטיחה את רמת הישיבה והשכיבה הגבוהה ביותר. מדף קיר קטן עשוי עץ אלון מספק מקום לספרים, אביזרים לבית ואפילו מנורת שולחן.

ערכת הצבעים היא ניטרלית. לא הבדים ולא החומרים מטופלים בלכה או בצבע. הגוון הטבעי של עץ, פקק וצמר מהווים את קסם הבית הכפרי של הפנים.

בניין בר קיימא סלון פקק פנימי קירות גג תנור עץ ספה פינתית

לפקק תכונות בידוד מצוינות והוא מסווג כרגיל לעכב בעירה. לכן קירות הפקק מציעים את התנאים הטובים ביותר לחימום חסכוני בחשמל. תנור עצים יכול לחמם את החדר בקלות גם בחודשי החורף הקרים.

בתים טרומיים וחסכוניים באנרגיה עשויים פקק: האם זה העתיד של בניית מגורים?

סלון פינת בנייה בת קיימא

כשמסתכלים על בית הפקק, נשאלת השאלה האם בתים טרומיים וחסכוניים באנרגיה העשויים מחומרים לשימוש חוזר עשויים להיות עתיד הדיור. הבית חוסך מקום יהווה אופציה טובה הן למשפחות שרוצות לבנות בית נופש זול והן עבור רווקים המעוניינים בוילה בעיר. היא גם מהווה אלטרנטיבה מעשית לבתים רב -דוריים ויכולה לשמש כבית הארחה במדינה.

פלטת מתכת מפליז בנייה בת קיימא

בניין בר קיימא קיר קיר תמונת ריהוט עץ

בניין בר קיימא בית פקק אבני בניין ידידותיות לסביבה אפס פליטת CO2

צורת גג בנייה בת קיימא ממזערת חלון צוהר של אובדן חום

בניין בר קיימא לחתוך חומר שעם לבנים

בניית בניה בת קיימא צורת חלון גג פליז מעץ

בנייה בת קיימא עצי שעם חומר לנצח טיפים

מערכת לחיצה לבנה בת קיימא להרכיב לבנות משקל נמוך

רעיונות לבניית בת קיימא לגג פקק לבניית נפח

בנייה בת קיימא תוכנית בנייה תוכנית קומה מבט מלפנים

בניין בר קיימא שרטוט פרטי בנייה מתכת עץ

תוכנית בנייה בת קיימא תוכנית בנייה צדדית תכנית קומה

מבט לפרויקט בנייה בת קיימא למעלה

פרויקט של מתיו ברנט האולנד