עיצוב בית מודרני בחזית הטבע

הפשוט הזה עיצוב בית נעשה על ידי דיוויד לאק אדריכלות תוכנן ונקרא בית המגורים הרד היל. הבנייה הסתיימה בשנת 2002. נכס מודרני זה ממוקם באזור שקט מדרום מזרח למלבורן, אוסטרליה.

עיצוב בית מודרני במדבר האוסטרלי

עיצוב בית מודרני בקיר שחור בטבע

זֶה עיצוב בית נבנה באמצע הטבע ובנייתו מתאפיינת בבידוד ובסביבה השקטה. הבית נמצא במרחק של שעה נסיעה ממלבורן. בעת נסיעה לאחוזה המבודדת רד היל, אפשר ליהנות מהנוף הטבעי המדהים. הבית נמצא במקום שקט, מוקף עצים וירק.

עיצוב הבית המינימליסטי – מיקום וריהוט

עיצוב בית מודרני בטבע קומה אחת

זֶה עיצוב בית מורכב בעיקר מאלמנטים מזכוכית ופלדה. החלונות הוצבו בכוונה ללכוד נקודות מבט מרכזיות מהסביבה, כגון מלבורן או מפרץ פורט פיליפ. מטרת העיצוב היא להזדהות עם הטבע האוסטרלי הפראי אך היפה.

חשיבות הצבע השחור בעיצוב מינימליסטי

עיצוב בית מודרני בטבע לרוחב

מאחורי המינימליסטי השחור עיצוב בית אפשר לראות את המוח, התקווה והרוח של אוסטרליה. האלמנטים השחורים נראים כאילו הם צפים בחלל, המייצגים את הגובה מעל הנורמות החברתיות הרגילות ואת החיפוש אחר עתיד טוב יותר.

חלון תמונות בחדר השינה

עיצוב בית מודרני בחלונות פנורמיים בטבע

תפיסת עיצוב מטאפיזית זו מייצגת להיות חלק מהנוף ולשלוט בתהליכי החיים. הקירות השחורים נראים כמו צללים. בבוא הלילה החושך שבחוץ מצטרף לקירות השחורים בתוך הבית. האור המלאכותי בבית עומד בניגוד לחושך ויוצר אפקט דרמטי.

רמפה מעץ מראה את הדרך

עיצוב בית מודרני ברמפת עץ בטבע

זֶה עיצוב בית מאופיין בלוחות קיר טקטוניים גדולים ומוצקים. לוחות העשויים זכוכית, פלדה ודלתות הזזה רחוקים מהאור על מנת להעביר את התחושה של מיזוג גבולות החדר עוד יותר חזק.

שטח גדול עם שימושים אפשריים רבים

עיצוב בית מודרני מינימליסטי באופיו

זֶה עיצוב בית מאחד את הנוף העתיק עם הרוח של אוסטרליה המודרנית. חלק מהביתנים מספקים מבנה נוסף בנוף הגן. הרמפה המובילה לעיר הופכת למעין מרפסת סגורה המחברת בין החדר היחיד.

קירות מעוטרים באדום עם שרפרף מעור שחור

עיצוב בית מודרני בצואה מעור טבע

חדר השינה עוצב לפי מידות טטאמי מדויקות ומרוהט בסגנון מינימליסטי מאוד. דלתות הזזה אלגנטיות מציבות גבול בין הפנים לטבע הפראי שבחוץ. המטבח באורך שמונה מטרים הוקם בקופסת זכוכית ודומה לאקווריום. לידו יש חלל המשלב מגורים, אוכל וחדר שינה עם מרפסת.

מרפסת עץ לימי שמש חמימים

עיצוב בית מודרני בסיפון עץ בטבע

הקירות הנעים עם ספות מובנות משמשים הרחבה של החלל בחדר עצמו.עיצוב הפנים מתנגש עם השממה של הסביבה החיצונית. הנושא המרכזי בפרויקט זה הוא החסרונות וההרכב בין עיצוב בית ונוף טבעי. העיצוב עשוי להתאים ויזואלית לסביבה, אך מבחינה רגשית הוא עדיין רחוק ממנו. הבית נראה כמו קופסה שחורה המקיפה את רגשות אוסטרליה הישנה.

מטבח מודרני מוקם בקופסת זכוכית

עיצוב בית מודרני במטבח זכוכית הטבע

התוכנית האדריכלית של הבית   עיצוב בית מודרני בתכנית אדריכלות טבע