גג ירוק גגות ירוקים מטרופולין גורדי שחקים ניו יורק

קשה לומר בדיוק מאז כשהגגות הירוקים היו בפנים: הם משתנים בין פנטזיה אקולוגית לפתרון אקולוגי, אבל כנראה שזה מפתיע ועם זאת גגות ירוקים ידידותיים לסביבה ניתן תמיד באירופה ובצפון אמריקה. אבל אני זוכר עיצוב וטכנולוגיה מיוחדים מאוד, נס נפלא שנבנה בשנת 2008, על גבי האקדמיה למדעים של סן פרנסיסקו קליפורניה. מאז עבר זמן ועיצוב הגג הירוק התפתח.

גגות ירוקים ידידותיים לסביבה – לגגות ירוקים יש גם יתרונות כלכליים

צור גג ירוק משלך קח בחשבון את שיפוע הגג

גגות ירוקים הוכיחו את עצמם כמתאימים באופן טבעי ומתאימים למדי למבני ציבור רבים, הודות ליתרונותיהם האקולוגיים והכלכליים הגדולים כגון יעילות אנרגטית, אבטחת סערה ומים, הגנה מפני רעשים. בסדר הזה אסור לשכוח את הציפורים ויצורים קטנים ובלתי מזיקים שחיים על הגגות הירוקים. לכן יש כיום כללים קבועים לפרויקטים של “גג ירוק” ידידותי לסביבה: הצמחייה צריכה לגדול בשכבה שטוחה (7.5 ס”מ עד 15 ס”מ) של אדמה קלה במערכת הרכבה מיוחדת, מעל קרום עמיד למים. פרויקטים כאלה טובים לסביבה, הם מוסיפים הרבה ליופי של הסביבה הקרובה שלנו והם מעוררים יותר עניין בגננות. עם יישומם, אפילו עם משאבים כלכליים מופחתים, יש לך יותר חופש עיצובי ומסיבה זו, עם מספר גגות ירוקים ההולכים וגדלים, יש הפתעות, רעיונות חדשנות ותחושה נפלאה של ניסויים והרבה כיף!

האם תרצה להציץ בכמה דוגמאות לגגות ירוקים ידידותיים לסביבה??

גג ירוק בניין ציבורי גן גג ירוק

כאן הם נבחרו במיוחד בשבילך: בפיניקס, למשל, אדריכל הנוף סטיב מרטינו יצר קונספט שובב. קקטוס אגס דוקרני על רצפה בעובי שלושה סנטימטרים של גרניט יליד, על גג פלדה נמוך ושטוח. וביער בחצי האי האולימפי בוושינגטון, האדריכל רוי הלוויג מסקווים עבד גם עם חומרים מקומיים. זוהי למעשה סטייה מצמחים אופייניים לכדור הארץ. הוא כיסה את דירתו בטחבים, חזזיות, שרכים. מדובר במידה רבה באפיפיטים (מערכות אוויר) הדורשות אדמות קרקע. הגג הקל, למשל, דורש תחזוקה מינימאלית ונראה כאילו הוא מחובר לכדור הארץ, כמו בסרטים “בתי הוביטס” ו”שר הטבעות “. למי שרוצה מראה דומה, הלוויג עיצב מחצלת קלה להתקנה, יחד עם המערכת האקולוגית האפיפיטית שנדבקת כמעט לכל גג או קיר. כיום הוא עובד על מערכת דומה לאקלים סובטרופי.

גגות ירוקים ידידותיים לסביבה לביתכם

גג ירוק בניו יורק גגות ירוקים הבונים מעל

מעצבים רבים משתמשים בשיטת עבודה נוספת אפשרית לגגות ירוקים. אתה לוקח סוגים שונים של צמחים ומערבב את לוח הצמחים על הגגות. דוגמה אחת כזו היא במחוז סונומה, קליפורניה, שתוכנן על ידי קווין פאלקרסון וקרי לי קול. עיצוב גג זה מציג מגוון מפתיע של צמחים. על גג הבית המשתרע על 300 מ”ר השתמשו בתשעה סוגים של סדום, מיני צמחים המושכים פרפרים – ציפורנים רב שנתיים (דיאנתוס) ופרחי להבה (פלוקס) – כולם נראים מהקומות העליונות של הבית..

גינת הגג של האדריכל מייקל ואן ולקנבורג על דירתו בוושינגטון יכולה לשמש מודל לעיצוב קירוי ירוק. שטח המגורים משתרע על 270 מ”ר והוא ממוקם בשני מפלסים. ברמה אחת, נעשה שימוש בצמחים נמוכים (במיוחד מיני סדום); המפלס השני מכיל תערובת של מיני דומם עם עשבים גבוהים יותר ועמידים בפני בצורת וצמחים רב שנתיים הדורשים בסיס אדמה עמוק יותר. לאחר שש שנים, התוצאות הניתנות למדידה כבר ניכרות: הגגות הירוקים שמרו על 77 אחוזים מכמות המשקעים שירדה בתקופת איסוף הנתונים הראשונה, והטמפרטורות היו נמוכות באופן מפתיע ב 14 מעלות בממוצע מהגגות השחורים המקובלים בבניינים שכנים..

גגות ירוקים מסובכים ויקרים להרכבה

רעיונות לגג ירוק מקרינים אדריכלות מודרנית

אם אתה רוצה להחליט על גג ירוק על הבית שלך, אז אתה בהחלט צריך לפנות לאדריכל נוף או מעצב. אתה צריך מישהו שמתמחה בתחום, מישהו שמכיר את דרישות הבנייה, מערכות הרכבה, כללי ניקוז, תנאים מקומיים, מיני צמחים ותחזוקה טובה..

עלות גג ירוק גבוהה פי שניים עד ארבע מזו של בניית גג רגיל. לפני שתתחיל בפרויקט בנייה, עליך לחשב את הכספים שלך שוב.

בחר צמחים לגג הירוק

גג ירוק מבנה ציבורי במפעל אדריכלות מודרנית

בחירת הצמחים לגגות ירוקים תלויה באופן טבעי בתנאים המקומיים. באופן כללי, מערכות הגג צריכות להיות עמידות בפני מזג אוויר; יכול להיות חם, יבש וסוער מאוד שם למעלה. הזרעים עלולים להתפוצץ על ידי הרוח ועדיין להיות מותקפים על ידי ציפורים. צרכי ההשקיה חזקים יותר באזורים הדרומיים. אד סנודגראס – מעצב גינות אמריקאי מצטיין כבר צבר ניסיון רב בגגות ירוקים, הוא כבר “עיצב ירוק” מעל 100 בתים. הוא בוחר בעיקר במיני סדום בעלי גידול נמוך מכיוון שהם עמידים ומתאימים היטב לגג ירוק. הוא אומר: “Sedums רק מאבדים רבע מנפח המים שלהם בהשוואה לצמחים אחרים.” הוא ממליץ גם על בשרניים עמידים אחרים כגון שורש גג (Sempervivum), טלינום, כרישת שוליים (Jovibarba) ו delosperma. עבור מבטאים צבעוניים או מרקם וגובה מגוונים, אתה יכול לנסות צמחים רב שנתיים כגון ציפורן (דיאנתוס), פרחי להבה (פלוקס), פעמון, סינפויל כסוף (פוטנטילה), חציר (אכילה) וסיגליות (ויולה), או עם צמחים פקחים קטנים כמו מוסקט (מוסקארי) וכרכום. ירקות כנראה לא עושים טוב על הגג כי הם דורשים יותר מדי מים ואדמה עשירה ועמוקה.

האם תרצה להתקין גג ירוק? תתחיל בקטן

התחל גגות ירוקים קטנים שתל את גג סככת הגינה

האם אתה גם רוצה לבחון את האפשרויות של גגות ירוקים? אד סנודגרס מציע לך להתחיל עם בית כלבים או מזין ציפורים. “זה ייקח אותך לצעד ראשון טוב, להכיר את הגבולות וההזדמנויות של גידול צמחים בחלל שורש כה רדוד”, הוא אומר. ואז אין דרך חזרה, הדרך רק עולה למעלה, אל הגג!

גג ירוק ידידותי לסביבה – מרפסת גג עם גינה

גגות ירוקים בערים גדולות גני גג גגות ירוקים

גגות ירוקים ידידותיים לסביבה – בניינים עם גג שטוח הם אידיאליים לכך

גג ירוק בניין גג שטוח פרויקטים של בנייה מודרנית

כעת נטועים מבני תעשייה, מפעלים לשעבר ואפילו בנייני מגורים

שימוש נרחב בגג ירוק באזור הגג עולה גג ירוק

אפילו גגות מעוצבים ניתן לשתול ללא בעיות

גגות ירוקים גג משופץ גגות ירוקים נרחבים דוגמאות

חלופה ידידותית לסביבה – חונים על הגג

גגות ירוקים גני גג נטועים בבניינים