עבור פרויקט זה, האדריכלים נקטו בגישה לא שגרתית ליצירת בית מכולות מודולרי בהמפטונס. “הבית המודולרי של אמגאנסט” אינו בניין מסורתי, אלא מורכב ממספר מכולות שהוסבו. הצוות ייצר מראש שישה מהם והתקין אותם תוך יומיים בלבד. המודולים של הבית ממוקמים סביב עץ אלון קיים והם מוערמים בצורה כזו שנוצרת שטח מגורים של 1,800 מ”ר באמצע שמורת הטבע..

תכנית קומה של בית המכולות המודולרי

בית מודולרי למכולות מעוצבות עם בריכה הבנויה סביב אלון ביער

חלל המגורים כולל אפוא ארבעה חדרי שינה, שלושה חדרי אמבטיה וסלון מרווח. החזית צבועה בשחור ומתיישבת באופן מושלם עם סביבת היער. החזיתות המזוגגות בשפע משחררות את המראה המינימליסטי הקפדני של נפח הבניין וגורמות למבנה המודרני להיראות אוורירי וקליל. יחד עם זאת, הזיגוג מכניס הרבה אור שמש לחדרים ויוצר חיבור חלק בין האזורים הפנימיים והחיצוניים. לבנאים, משפחה עם שלושה ילדים, היה תקציב מוגבל והם היו פתוחים לשימוש בחומרי בנייה ושיטות לא שגרתיות.

עיצוב מובנה עם מיכל שנחתך לשניים ללא עמודים מתחת

האדריכלים האמריקאים MB אדריכלות ערמו מכולות משלוח להשלמת בית הנופש השחור הזה באמאגנסט, ניו יורק, תוך מספר ימים. כבית מודולרי למכולות קומפקטיות, הוא מייצג בית סוף שבוע של 167 מ”ר. הוא ממוקם על נכס מיוער קטן בכפר שבחוף הדרומי של לונג איילנד. על מנת לענות על ציפיות הלקוח למקום נסיגה, הוסיפו האדריכלים מיכל נוסף בצד הצפוני, המתחבר לנפח הראשי עם גובה כפול באמצעות שביל מזוגג. יש גם מכולה נוספת בקומה השנייה.

חיבור עשוי זכוכית בין שני חלקים של הבית המודולרי למיכל עם גינה

האדריכלות עוקבת אחר קווי המתאר הטבעיים של האתר בצורת טריז: הבניין נמצא במפלס גבוה יותר בקצה המזרחי הרחב של האתר, בעוד המרפסת החיצונית יורדת מערבה אל הבריכה. חלונות גדולים ודלתות מזוגגות משני קצות המכל יוצרים סביבת מגורים הן בפנים והן בחוץ. שינויים אלה מגיבים גם למשטח המשופע שהשפיע על מיקומו והתמצאותו של הבניין הפונה מערבה. עם זאת, גודל הבית המודולרי למיכל הוא קומפקטי בכוונה על מנת להתאים לבתים השכנים.

עיצוב ומרווח מינימליסטי

שימוש בחלל עם תקרות גבוהות בפנים עם ספה כתומה בעיצוב מינימליסטי ושולחן עץ

האדריכלים השתמשו בחדר הגבוה הכפול ויצרו קיר חלון. כך הציפו את אזור המגורים באור יום והמסגרו את הנוף מערבה. עם השקיעה, קרני אור עוברות ממש בבית. אזור המגורים שטוף השמש מרוהט במחצלת קנים וינטאג ‘משבט הטוארג הצפון אפריקאי (נקנתה בשוק פשפשים), ספת טוגה ושולחן סארינן עם שרפרפים טוליקס אדומים..

גרם מדרגות עם מעקה מוביל מהסלון ישירות לחדר השינה עם מסדרון

המעצבים רצו ליצור עיצוב פנים נוח, משעשע וכיפי לילדים ולהורים. כך נוצרו הפריסה הפתוחה והחזית הגיאומטרית. אלה ממחישים שבית מכולות מודולרי כזה יכול להרגיש מרווח מאוד. הצוות גם חתך מיכל לחצי מאורכו והניח אותו בקומה השנייה כדי להכיל את חדר השינה הראשי. באגף השינה הנפרד יש חדר רחצה מעוצב בנוחות.

דלת צרפתית רחבה עם נוף ליער וריהוט עץ רטרו בחדר

חלונות גדולים בחדרי השינה בקומה העליונה יוצרים אשליה של טבילה בצמרות העצים. הרהיטים בהתאמה אישית מסיימים את הרעיון המינימליסטי של המתקן. העיצוב המבני בקומה השנייה הוא ייחודי. אין קורות מתחת, אבל זה מרקם מלמעלה ומחזיק במתח אל היסוד בצד הנגדי. אז זוהי מעין פריצת דרך מבנית שבה ניצלו האדריכלים את העוצמה הגלומה של המכולות.

מימוש צי של פרויקט הבנייה

מטבח מינימליסטי מודרני עם ארונות לבנים ותאורת תקרה

החלק הטכני של הפרויקט התרחש מחוץ לאתר לפני שהמכולות הועברו והותקנו תוך יומיים. ארונות המטבח, אריחי הגופי האמבטיה, שביל הזכוכית, הגינון והבריכה נוספו כולם בשבועות שלאחר ההתקנה. המטבח המינימליסטי מצויד במשטחים, והרצפות עשויות עץ אלון מולבן.

בית מכולות מואר בצבע שחור עם שביל גינה עשוי אבן טבעית בעיצוב מודרני

הבנייה המהירה והיעילה מאוד סייעה גם בהוזלת עלויות. אלה נעים בין 300 ל -300 דולר למ”ר, למעט תכונות הנוף והבריכה. אמנם זה יכול להיות מספר גבוה מאוד במדינת ניו יורק, למשל, אבל הוא הרבה מתחת לממוצע במיקום בקצה המזרחי של לונג איילנד, שם הבנייה יכולה לעלות בין 500 ל -800 דולר למ”ר. מסיבה זו, עלויות הבנייה תלויות באזור.

מבט על חדר השינה במיכל עם וילונות באמצע היער

אולי ההיבט המפתיע ביותר של הפרויקט היה עד כמה לעתים רחוקות נפגש האדריכל הראשי עם לקוחות באופן אישי. הזוג העסוק פגש את האדריכלים כמה פעמים ורק פעמיים באתר. זה קרה פעם כשרכשו את הנכס לראשונה ובפעם השנייה כשהבית כמעט הסתיים. הסדר זה היה יוצא דופן במידה מסוימת בנוהג המשמש לפגישות חוזרות של לקוחות.

* אתר אדריכלים

בבית מודולרי מכולה צבועה בשחור עם חלונות ודלתות גדולות הנראות משביל הגן

מבט צדדי של הבית המודולרי למיכל הבנוי בשתי קומות עם גינה ובריכה

חדר אמבטיה נפרד מחדר הילדים עם קיר תכלת

חלון זכוכית גדול בחדר ההורים עם קירות לבנים ורצפת למינציה

מחצלת קנים וינטאג 'של שולחן הטארג' של שבט הטוארג הצפון אפריקאי, שולחן סארינן עם שרפרף טוליקס אדום

תכנית קומה amagansett מכולה בית מודולרי

מודול מיכל שתוכנן על ידי אדריכלים כתוכנית לתכנון קומה