חזית ירוקה מגורים טבעיים בית מודרני

בערים הפנימיות של המטרופולינים בפרט, המרחבים הירוקים לרוב קטנים מדי ואינם מספיקים כלל. צמחים ירוקים בסביבת מרחבי המגורים והעבודה העירוניים חשובים במיוחד מכיוון שהם לא רק מייצרים חמצן, אלא גם מסננים אבק ומזהמים, וגם מגינים מפני רעש וחום. אם מבנים המכוסים בצמחי טיפוס נחשבו בעבר למושגים לא מציאותיים, כיום הירוק מסוג זה אינו תופעה חדשה. כיום האדריכלות המודרנית שואפת לבנייה אקולוגית ובריאה. על רקע זה, חזיתות ירוקות ואזורי גג מקבלים מעמד חדש.

לחזיתות ירוקות יש תכונות שימושיות רבות

צמחי חלון חזית ירוקים חיים

האדריכלים פיליפ סאמין וב.וולאריק ממשרד האדריכלות SAMYN ושותפיו תכננו בית מודרני בבריסל, בלגיה, משוכנע בתכונות החיוביות הרבות של החזיתות הירוקות ואזורי הגג. האמן הבוטני פטריק בלאן עסק בצמחים לירוק. הוא בחר כמה מיני צמחים אקזוטיים במיוחד לפרויקט וסידר אותם בצורה מיטבית בהתאם למיקום המתאים. התוצאה היא חזית ירוקה שלא רק מגשימה את התכונות האסתטיות, אלא גם מגבירה את איכות החיים.

חזית ירוקה כגינה אנכית במרחב הציבורי

חלון חזית ירוק אדריכלות מודרנית

ניתן לחשוב על חזית ירוקה כמעין גינה אנכית. מערכות בנייה שונות מאפשרות צמחייה נטולת נזקים על קירות וחזיתות. ישנן אפשרויות עיצוב שונות. סורג או מערכות מודולריות מעוגנות בדופן נושאת העומס ומושקות על ידי מערכת שאינה נראית מבחוץ. כך פועלת החזית הירוקה בצורה של חזית מסוג וילון, מאוורר מאחור. כך שלצמחים אין ממש מגע ישיר עם המבנה.

חזית ירוקה חזית זכוכית בית מדשאה

הבית המודרני משלב טבע עם ארכיטקטורה מודרנית בצורה אסתטית וידידותית לסביבה. בפנים, יש אווירה עכשווית המושגת באמצעות חומרים טבעיים וגוונים ניטרליים. חיפוי עץ במראה טבעי ושכיחות האור הנפלאה מכל הצדדים מעוררים אווירה נעימה ומזמינה.

פנים חזית ירוקה תקרת עץ קורות עץ

בית חזית ירוק חיפוי עץ מינימליסטי בפנים טבעי

חזית ירוקה בית מודרני ריהוט מינימליסטי מדרגות עץ

פנים חזית ירוקה מבטון עץ מינימליסטי

דגם בית מודרני חזית ירוקה

דוגמנית ארכיטקטורה של פרויקט בית

מגרש תכנית בית אדריכלות מודרנית

פריסת חדר חזית ירוקה של הבית

נוף חזית ירוק של הבית

* פרויקט מאת SAMYN ושותפים