בית עשוי מחומר ממוחזר בניית חזית מודרנית עיצוב בר קיימא מודרני מיחזור

במטרה לתמוך באדריכלים להפוך לשחקנים פעילים בעיצוב בר קיימא, במאמר זה אנו מציגים מבחר חזיתות לבית העשויות מחומר ממוחזר. בנוסף לשימושים האופייניים לפלסטיק וזכוכית ממוחזרת, תוכלו למצוא במאמר זה חומרים חדשניים כגון כיסאות פלסטיק, מיכלי הובלה ישנים וים ופסולת ממוחזרת ממוצרים חקלאיים ותעשייתיים. הרשה לעצמך לקבל השראה מההצעות שלנו בכדי להתחיל פרויקט משלך לחזית או לבית העשוי מחומר ממוחזר.

חזית לבית העשויה מחומר ממוחזר עם כיסאות פלסטיק

בית עשוי מחומר ממוחזר בניית חזית מודרנית עיצוב בר קיימא מודרני מיחזור שימוש חוזר בכיסאות פלסטיק שחור

הבניין הראשון מגיע מהאדריכלים הצעירים CHYBIK + KRISTOF אדריכלים & מעצבים עירוניים מברנו. עיצבת מחדש אולם תצוגה לשעבר למכוניות בבית העשוי מחומרים ממוחזרים בפאתי אחוזת דיור. החברה שבסיסה שם מתמקדת בייצור רהיטי משרדים, בתי ספר ומתכת. האדריכלים העניקו לבניין בן הקומה אחת, שהוא באיכות אסתטית ירודה, עם חזית חדשה המורכבת מיותר מ -900 מושבי פלסטיק שחורים. הרעיון לחזית הבניין מופשט ועובד גם כדגל פרסום עבור החברה. לאחר שיפוץ פשוט של הפנים, נוצר חדר הקרנה חדש. זה מציג את הפלחים האישיים של ייצור החברה במסגרות ספציפיות, מסודרות לפי נושאים.

בית עשוי מחומר ממוחזר בניית חזית מודרנית עיצוב בר קיימא מודרני מיחזור שימוש חוזר בכיסאות פלסטיק תכנית רצפה

מצבו של הבניין באותה תקופה היה מיושן טכנית ומוסרית ומבחינה פורמלית לא ענה על צרכי החברה. בהתחשב בכך שמדובר בהשקעה זמנית בצורה של השכרה והחברה כבר השתמשה בחלל זה, הפתרון המוצע צריך להיות זול ומהיר. בחירת החומרים, המבוססת על שימוש בסכום מינימלי של כסף אך נועדה לשפר את הבניין לשעבר, לכן הייתה צריכה להיות מקושרת לייצור החברה. האדריכלים עטו את הבניין במוצר פלסטי הומוגני מבלי לבצע שינויים מהותיים בחוץ.

בית עשוי מחומר ממוחזר בניית חזית מודרנית עיצוב בר קיימא מודרני מיחזור כיסאות פלסטיק לשימוש חוזר

חזית הבית העשויה מחומר ממוחזר יוצרת גם מרקם מופשט המשקף את אווירת הפנים. הצוות בחר גרגירים שחורים לשימוש חיצוני. חומר זה עמיד בפני תנאי מזג אוויר שונים, במיוחד אור UV. המושבים הבודדים מחוברים למבנה העשוי מפרופילי פלדה, המקיף בהתאם את החזית. במקרה של נזק מכני, ניתן להחליף כל חלק בחתיכה חדשה. אפילו ניקוי החזית יכול להתבצע בקלות פעמיים בשנה באמצעות מכונת שטיפה בלחץ.

מיכלי פלסטיק יוצרים חזית קלה בבית העשויה מחומר ממוחזר

בית עשוי מחומר ממוחזר בניית חזית מודרנית עיצוב בר קיימא מודרני מיחזור שימוש חוזר מוזיאון מיכל פלסטיק

תכנון ביתו של היונג’ה ג’ו לבית העשוי מחומרים ממוחזרים בדרום קוריאה הוא הצעה נוספת המתמודדת עם ההפרדה בין פנים וחוץ עם בניית אלמנט אדריכלי גמיש, קל וניתן למיחזור. פני השטח של 1500 קופסאות פלסטיק שקופות למחצה מפיצות את האור ואת הצלליות ומציעות אפשרות לשימוש חוזר במקומות שונים עם תצורות שונות.

בית עשוי מחומר ממוחזר חזית בנייה עיצוב מודרני בר קיימא מיחזור שימוש חוזר תכנית מיכל פלסטיק

האדריכלים התכוונו לפרש מחדש את האפשרות של חיפוי הקיר החיצוני בחומרים הניתנים למיחזור. קיר זה הוא אלמנט ארכיטקטוני גמיש במקום חומר בנייה מוצק וכאמור לעיל עשוי פלסטיק למחזור. פני השטח ממזערים את ההפרדה בין פנים וחוץ, שכן אור וצלליות זורחות מעבר לחלל.

בית עשוי מחומר ממוחזר בניית חזית מודרנית עיצוב בר קיימא מודרני מיחזור שימוש חוזר במיכל פלסטיק

במהלך היום ניתן לראות שינויים על פני הקיר עקב התפשטות והחזרת החומר. מסיבה זו, אתה יכול לתפוס את חלוף הזמן באופן פעיל יותר, מכיוון שהשפעות האור הללו מעוררות את החושים שלנו. אם הבניין נהרס תוך שנתיים, ניתן לעשות שימוש חוזר בסלי הפלסטיק.

מיקרו-ספרייה כבית העשוי מחומר ממוחזר

בית עשוי מחומר ממוחזר בניית חזית מודרנית עיצוב בר קיימא מודרני מיחזור שימוש חוזר מיקרו ספריית בימה

הבניין ממוקם בתמן בימה, אינדונזיה, בכיכר קטנה בשכונה ליד שדה התעופה. הספרייה המעוצבת המינימליסטית היא אב הטיפוס הראשון שהוצג לסדרה של ספריות קטנות במיקומים שונים ברחבי אינדונזיה. מטרת הפרויקט היא להחיות את עניין הספרים על ידי יצירת מרחב לקריאה ולמידה מודרני ונעים בעת ובעונה אחת. אולם המטרה הסופית היא לאפשר לאנשים המקומיים לארגן תוכן ותחזוקה בעצמם.

בית עשוי מחומר ממוחזר בניית חזית מודרנית עיצוב בר קיימא מודרני מיחזור מיקרו ספריית חדר קריאה

כוונת הצוות הייתה להוסיף ולא להפחית, ולכן החליטו לייפות את הבמה הפתוחה על ידי הצללה, הגנה עליו מפני גשם וכיסויו בצורת קופסה. הבניין מורכב ממבנה פלדה פשוט העשוי מקורות I ולוחות בטון לרצפה ולגג. הבמה עוצבה מחדש בבטון ונוספה גרם מדרגות רחב שהיה חסר בעבר. מכיוון שהבית עשוי מחומר ממוחזר וממוקם באקלים טרופי, המעצבים רצו ליצור אקלים נעים בחדר ללא מיזוג אוויר. לכן חיפשו בשכונה חומרי חזית זמינים. אלה צריכים להיות חסכוניים וגם להיות מסוגלים להצל את הפנים, לתת לאור יום לעבור ולאפשר אוורור צולב מספיק.

בית עשוי מחומר ממוחזר בניית חזית מודרנית עיצוב בר קיימא מודרני מיחזור שימוש חוזר לשימוש חוזר בספריית מיקרו

החזית לא רק נותנת לבניין משמעות נוספת, אלא גם הדליים יוצרים אור סביבה נעים כשהם מפזרים אור שמש ישיר ומתנהגים כנורות טבעיות. לאחר מכן הונחו השמשות בין צלעות פלדה אנכיות המשתרעות מהרצפה לגג ומשופעות כלפי חוץ כדי להדוף מי גשמים. במקרה של סערות גשם טרופיות עיקשות, ניתן לסגור זמנית דלתות הזזה שקופות בפנים.

צריף בחצר האחורית עם אריחים מודפסים בתלת מימד כחומר חזית

בית עשוי מחומר ממוחזר בניית חזית מודרנית בנייה עיצוב בר קיימא מיחזור צריף hiterhof צריף מדפי תלת מימד

הבית המודפס בתלת מימד העשוי מחומר ממוחזר נקרא “תא הסקרנות” והוא פרויקט מחקר על האפשרויות האדריכליות של חידוד פסולת וחיפוי ספציפי ללקוח כמענה לצרכי המאה ה -21. פרויקט חקר זה הוא דוגמה לעבודה בהעמקה במדע חומרי ייצור תוספים באמצעות כלי קוד פתוח ומדפסות סטנדרטיות.

בית עשוי מחומר ממוחזר בניית חזית מודרנית עיצוב בר קיימא מודרני מיחזור צריף hiterhof צריף מדפי תלת מימד

בית הגמלון בן חדר אחד, הממוקם בחצר אחורית, משלב אוסף של מוצרי אריחים פרפורמטיביים, החל מקירות פנים שקופים ומוארים ועד הגנת גשם העשויה אדניות משולבות ורעפים מרקמים. מעל 4,500 אריחי קרמיקה מודפסים תלת -ממד עטו את החלק החיצוני של הבניין. החברה שואפת להתמקד בעידון מוצרי פסולת חקלאית ותעשייתית. בין היתר שילבה החברה במוצרים מלח, מלט ונסורת על מנת ליצור את מגוון האריחים.

בית עשוי מחומר ממוחזר בניית חזית מודרנית עיצוב בר קיימא מודרני מיחזור צריף hiterhof צריף 3D מדפסת יוגה

הבית העשוי מחומר ממוחזר משלב שני סוגי אריחים מבחוץ. צורות הקרמיקה המודפסות בתלת מימד מספקות כיסים לצמחיית הצמחים. אין שני אריחים זהים ומאפשרים קווי צל ייחודיים על פני החזית. החלק הפנימי מורכב מאריחי קיר לבנים שקופים העשויים מפלסטיק מבוסס ביו מתירס. אלה מציעים מבנה תבליט בהתאמה אישית בהשראת המסורת של תקרות מתכת לחוצות.

בית ממש נושם מחומר ממוחזר

בית עשוי מחומר ממוחזר בניית חזית מודרנית עיצוב בר קיימא מודרני מיחזור שימוש חוזר נושם בחוץ

רק 15 קילומטרים ממרכז האנוי, פרבר דונג אן חווה עיור בכל מקום – אחת הסיבות העיקריות למגמה של שימוש מקסימלי בנפח הבנייה. פחות חשיבות ייחסו לאיכות החלל המשמש והנוף שמסביב. הדבר הביא למספר רב של בניינים “נחנקים”, כמו אלה שנמצאים לעתים קרובות בשכונות מתוכננות ומחניקות המתאפיינות בחלוקת חלקות קרקע לבניית בתי שורה בווייטנאם..

בית עשוי מחומר ממוחזר בניית חזית מודרנית עיצוב בר קיימא מודרני מיחזור שימוש חוזר נושם אני קורות בפנים

החלק הפנימי מציע חללים רבים, בעוד שבחוץ יש חזית כפולה הכוללת את השכבה הפנימית כלוחות זכוכית. עציצים ממוקמים גם הם באופן אקראי לספיגת לחות ולהפחתת קרינה קלורית. יחד עם הדופלקס הפנימי, שכבת לבני הקרמיקה מיועדת לניקוי אבק ועשן. בנוסף, זה שואב אוויר צח ומפיץ את החום דרך לוחות פתוחים לסירוגין עם עציצים בחזית. מסנן זה מסייע להחיות את המרחב האדריכלי על ידי איזון הנשימה של בני האדם והטבע וקידום הקשר והאינטראקציה בין הנוף הפנימי והחיצוני, גגות עם צמחים מטפסים ועציצים וירקות מתחת, אור שמש וצל..

בית עשוי מחומר ממוחזר בניית חזית מודרנית עיצוב בר קיימא מודרני מיחזור תכנית ציור נשימה לשימוש חוזר

לפיכך נדרש מרחב נשימה הולם על מנת להבטיח חיים בריאים בבית גידול טבעי וחברתי-תרבותי הספציפי לכל אזור. עם זאת, בית החומרים הממוחזרים הנושמים כראוי צפוי לסייע בהדגשת הארכיטקטורה המקומית בהקשר גלובלי עכשווי.

בית קרול בברוקלין עשוי מכולות הובלה לאוקיינוס

בית עשוי מחומר ממוחזר בניית חזית מודרנית עיצוב בר קיימא מודרני מיחזור מיכל בית קרול

הדוגמה הבאה שלנו היא בית העשוי מחומרים ממוחזרים, המורכב בעיקר ממכולות ISO ישנות. לבניית הבית החד-משפחתי ערמו האדריכלים את מיכלי הברזל הגדולים. אלה נחתכים באלכסון לאורך החלק העליון והתחתון. זה יצר נפח מונוליטי ופרטי בתוך המרקם העירוני.

בית עשוי מחומר ממוחזר בניית חזית מודרנית עיצוב בר קיימא מודרני מיחזור פנים מכולות ספינות קרול

סגנון החיתוך המשופע משנה את הסוג המסורתי של החצר האחורית בקומת הקרקע, תוך שימוש בחלל בכל מפלס. במקביל, קירות המיכל לאורך החיתוך האלכסוני מגינים על המרחב החיצוני מפני עוברי אורח. בנוסף, דלתות הזזה גדולות מזכוכית מבטיחות המשכיות בין אזורים פנימיים וחיצוניים.

בית עשוי מחומר ממוחזר בניית חזית מודרנית עיצוב בר קיימא מודרני מיחזור ספינת קרול משא ספינה צדדית

בקומת הקרקע, החיתוך האלכסוני מספק גישה למרתף ולמוסך. המטבח, האוכל והסלון נמצאים בקומה הראשונה מעל הרצפה, ואילו השטח ישירות מעל רמפת המוסך יוצר חדר מדיה..

מבשלת קמיקץ ביפן

בית עשוי מחומר ממוחזר בניית חזית מודרנית עיצוב בר קיימא מודרני מיחזור שימוש חוזר בשימוש אביזרי חלון ישנים מסעדה

Kamikatsu במחוז טוקושימה מחויבת לא לבזבז פסולת. בדרך זו, המקומיים מנסים להפוך את עצמם לחברת מיחזור בת קיימא. העיר כבר השיגה שיעור של 80% בהקשר זה על ידי מיון הפסולת שלה ל -34 קטגוריות. פריטים משומשים מוצגים במתקן המיחזור כמו בחנות. כשהייצור ההמוני והצריכה ההמונית מגיעים למבוי סתום, לעולם יש ציפיות גדולות מהתנועה הזו.

בית עשוי מחומר ממוחזר בניית חזית מודרנית עיצוב בר קיימא מודרני מיחזור שימוש חוזר במסעדה יפן מקורה

כדי להפוך בית מקומי מחומר ממוחזר לסמל, האדריכלים השתמשו בחלונות עם האבזור מבתים נטושים לחזית החיצונית. התקרה המורמת מאווררת ביעילות את האוויר החם שעומד מעל הקיץ. השכבה הכפולה של אביזרי החלון שואבת את האוויר ומשפרת את הבידוד. הצוות שיחזר גם רהיטים כגון שידות כלה וכלים חקלאיים. יתר על כן, המעצבים החילו את פסולת העץ המיוצרת מקומית על הקיר החיצוני. הפנים גם מלא באילתור וגילוי עם שילובים יצירתיים של חומרי פסולת.

בית עשוי מחומר ממוחזר בניית חזית מודרנית עיצוב בר קיימא מודרני מיחזור שימוש חוזר מבשלת חלונות ישנה מבשלת יפן

לא רק האדריכלות חוסכת אנרגיה ומשאבים ומפחיתה פליטות מזיקות באמצעות שימוש חוזר, הפחתה ומיחזור. סגנון אדריכלי דמיוני וחדשני זה גם מקדם את תפוצה של הכלכלה האזורית והתיירות. בנוסף, המקומיים המתאספים בפאב מתחילים לראות את התגלמות חזון העיר בחיי היומיום. אנו מקווים כי הדבר יעורר השראה גם עבורכם וכי תבצעו פרויקטים משלכם לבית העשוי מחומרים ממוחזרים.