תאורה מסוגננת חשובה לא רק באזור המגורים. אורות חוץ המחוברים לבית ולגינה מאירים את השביל ולא רק שיש להם פונקציה דקורטיבית. כאן הבטיחות במקום הראשון, כי השבילים, שביל הגישה ואזור הכניסה צריכים להישאר גלויים היטב. כך ניתן להימנע ממפגעי מעידה וגם החניה בנכס קלה יותר. אבל אילו אורות חיצוניים קיימים ולאיזו מטרה הם מתאימים? אנו נותנים לך עצות שימושיות כיצד ליצור תאורה חיצונית אטמוספרית.

תאורה חיצונית אטמוספרית: הגדירו את אזור היישום מראש

תאורה חיצונית למרפסת ורעיונות לגינה לקיץ

תחום היישום ממלא תפקיד חשוב בבחירת גופי התאורה. האם, למשל, צריך להאיר את הכניסה לחצר או לשטח המוסך כך שכבר לא יהיו פינות חשוכות? או שמא הערוגה זקוקה לאור עדין ליותר אווירה בלילות הקיץ החמים? ביסודו של דבר, ניתן לחלק את המטרה לשלושה תחומים:

• אבטחה והתמצאות

• בימת הגן

• הגדר מבטאים קלים

בדרך כלל זהו מושג תאורה המכסה את כל התחומים הללו. סוגים שונים של מנורות משמשים לשם כך, היוצרים תמונה כוללת הרמונית. מאורות קיר לנורות שבילים ועד זרקורים חיצוניים בהירים – האפשרויות מגוונות.

סוגים שונים של אורות חוץ

תאורה חיצונית-למרפסת-עם-נרות-ואורות-קיר ותאורה עקיפה מאחורי מסך עץ

• מנורת קיר חיצונית

התאורה על קיר הבית משמשת מצד אחד לבטיחות ומצד שני לאפקט אור מסוגנן. השאלה כאן היא האם יש לפלט את האור משני הצדדים על מנת להאיר את הנכס לחלוטין. חלק מהדגמים משמשים למניעת תאונות ומתאימים למדרגות גישה או לכניסה לבית. אלה כוללים, למשל מנורות חוץ עם גלאי תנועה מ- frabox. הם מציעים תחושת ביטחון גבוהה וניתן לספק להם גם את מספר הבית להתמצאות. האור נדלק רק כאשר הוא באמת נחוץ.

להאיר שביל גינה עם אורות סולאריים רעיונות לתאורה חיצונית

• תאורת שבילים

בשל העיצוב הטבעי שלהם, שבילים בגינה מהווים לעתים קרובות סיכון לתאונות בחושך. אורות שבילים הם הדרך הנכונה להימנע ממפגעי מעידה ולתחום ויזואלית ערוגות. האור מכוון בדרך כלל מבסיסים נמוכים או לאורך קיר. ככל שהבסיס גבוה יותר, כך האור מופץ בגינה. מבחינת עיצוב האורות, ישנם סגנונות שונים – בין אם קלאסיים או מודרניים.

• כתמים

הדגשים בודדים בבית ובגן או תאורה ממוקדת מוסדרים בצורה הטובה ביותר באמצעות כתמים. הם מביימים אזור מסוים על הקיר או מאירים עץ יפה מלמטה. העלים המוארים משקפים את האור ויוצרים אווירה נעימה. משחק האור והצל נמצא כאן בחזית. לכן, מקור האור עצמו צריך להיות משולב באופן לא בולט בגינה. האובייקט המואר הוא הרבה יותר מוקד.

תאורה חיצונית אטמוספרית עם אורות דקורטיביים למרפסת

• אורות דקורטיביים

אורות מעצבים אמיתיים משמשים יותר לקישוט ואוהבים למשוך תשומת לב לעצמם. זה פחות קשור לתפוקת האור, אלא יותר למשחק האורות של האלמנטים. אורות דקורטיביים נעים בין אורות תה נעימים לדמויות גדולות יותר, כדורים או צורות אחרות בגינה. אפילו אורות חג המולד בחורף יכולים להיקרא אורות דקורטיביים והם מותקנים לצמיתות בכמה נכסים.

צור תאורה חיצונית אטמוספרית לערוגת הפרחים

• אורות שמש

כמובן שתאורה קשורה בעלויות חשמל גבוהות יותר ודורשת קו אספקה ​​חשמלי. אם אינך רוצה לחפור חצי מהגינה לכבל חשמל, עליך לחפש אלטרנטיבה. כאן שימושי אורות סולאריים. השימושים האפשריים מגוונים מאוד ומבחר העיצובים עצום. אורות סולאריים זמינים כדוקרנים דקורטיביים לקרקע שפשוט תקועים בערוגה. אבל פנסי שביל עובדים גם עם מערכות סולאריות ואפילו זרקורים כבר פותחו על בסיס זה. קרינת השמש בלבד מספקת את האנרגיה לפעולה.

תאורה חיצונית עם מנורה סביב ערוגת פרחים רעיונות לתאורת גינה וחזית

• פנסי בריכה

בריכת גן יכולה להיות מוארת גם במגוון דרכים. לאפקטים של אור יש השפעה שונה לגמרי בשל המים וגורמים להם להיראות חולמניים. גולת הכותרת מיוחדת היא שינוי צבע LED של אורות כאלה. יחד עם זאת, רכיב הבטיחות נחשב כך שבריכת הגן כבר לא מהווה סיכון לתאונה.

תאורה חיצונית אטמוספרית: הקפידו על מקור האור ומחלקת הבטיחות

אורות חוץ דקורטיביים לחזית הבית יוצרים אווירה בערב

כל מי שבוחר בתאורה חיצונית אטמוספרית צריך לבחון מקרוב את מחלקת הבטיחות ואת מקור האור. אחרי הכל, המנורה בחוץ בגשם, ברוח ובמזג אוויר. שום נוזל לא חייב לחדור לבית ולתוח את קו החשמל. בנוסף, בחירת מקור האור מבטיחה את מצב הרוח הנכון. אם אתה משתמש במנורות LED, אתה מקבל טמפרטורות צבע שונות לאור. בנוסף, יש לקבוע מראש האם מדובר בפעולה תכופה וארוכה, נורת אפקט או פעולה קצרה בלבד עם בקרת אור אוטומטית. אם נבחר כאן מקור האור הנכון, חיי שירות ארוכים יותר בטוחים.