בין אם תלושי אבן מוערמים או לבנים כפריות, לבנייה שלך מגיע תאורה מצוינת של קירות אבן על הקירות. בפוסט זה, גלה דרכים וטיפים מעשיים להציג חומרים אלה בצורה מסוגננת בביתך. לפני מאות שנים, קירות לבנים היו מכוסים לעתים קרובות בכל השכבות. אולם כיום אנשים רבים מושכים את הטיח מהקירות כדי לחשוף את הלבנים השחוקות מתחתיו, וכך יוצרים תכונה עיצובית. עם זאת, כאשר לבנים, אבן ואבן מלאכותית זמינים כעת בפורנירים קלים להתקנה, קל יותר מאי פעם לחפות או להחליף קירות קיר גבס בבנייה יפה..

תאורת קיר מאבן באזור המגורים

תאורת קיר מודרנית מאבן עם לד בסלון עם טלוויזיה בעלת מסך שטוח ומנורת רצפה

עם זאת, לא מספיק לחשוף או להוסיף תאורת קיר לבנים או אבן כדי להשיג את האפקט המלא. זה יכול להיות הבנייה לבית שלך מבפנים או מבחוץ. הצגת חיפוי קיר כזה דורשת את סוג התאורה המתאים להתאמה לעיצובים מסוימים. אז המשך לקרוא כדי לגלות כמה טיפים וטכניקות שיעזרו לך להוציא את האבן והלבנה של ביתך עד תום.

התקן קיר אחורי חדר שינה תאורה לקיר בסגנון

ישנן מספר אפשרויות יצירתיות שיכולות לעזור לך להדגיש אבן ולבנים תוך הפגנת מרקם, צבע, סגנון ויופי בעזרת תאורה מתאימה לקיר האבן. לדוגמה, טכניקות הדורשות תאורה שקועה כוללות אור מרעה, המאפשר להפוך את מרקם האבן והלבנים למרכז הקיר. נורות כיווניות מפיצות אור לאזורים וסדקים ספציפיים, מה שמאפשר להפחית צללים. בנוסף, תאורת קיר האבן מלמטה יכולה להוציא את המרקם באופן דרמטי תוך החזרת האור בחזרה לחדר.

תאורת סלון מקיר אבן

עיצוב מינימליסטי בסלון בסגנון רטרו עם קיר אבן לבן ותאורה עקיפה

הדרך היעילה ביותר להוציא את המרקם של אבן טבעית או לבנים היא צביעת הקיר באור. יותר מכל, זה מתייחס לאור שאתה מציב ממש מעל פני האבן או הלבנים. לאחר מכן תוכל להאיר את הקיר כלפי מטה או להטיל עליו קרן אור. עם זאת, מקור האור חייב להיות ממוקם בדיוק במקום הנכון וזה יכול להשתנות בהתאם למרקם הקיר שלך. לדוגמה, אם יש לך משטח קיר לא סדיר, ייתכן שיהיה עליך להזיז את מקור האור עוד כמה סנטימטרים מהקיר כדי לצמצם חלק מהצללים העמוקים יותר..

פינת אוכל עם כיסאות לבנים וקיר אבן מואר ליד נברשות

בפינת אוכל זו בסלון הקיר העשוי מאבנים מוערמות לא היה יעיל כמעט ללא תאורת הקיר העקיפה העשויה מנורות מרעה נסתרות. סוג האגס שבחרת הוא גם מאוד חשוב. עבור אור צדדי, אור ספוט בדרך כלל טוב בהרבה מתאורת קיר אבן LED לינארית או מנורות פלורסנט. זה נובע בעיקר מכך שהתאורה מועברת הלאה לאורך הקיר.

מקורות אור גמישים

חדר רחצה גדול עם קיר אבן מואר באזור המקלחת

אם אתה רוצה מראה רך יותר שיסתיר בליטות באבן ובלבנים, שקול להרחיק את מקור האור רחוק יותר מהקיר. אם יש לך גופי תאורה או מנורות רחוקים מהקיר שלך, האור מופץ באופן שווה יותר. סדקים ומפרקי מרגמה נשארים מלאים, בעוד הצללים נראים מרוככים. טכניקה זו ידועה בשם שטיפת קירות וניתן להשתמש בה על משטחים רבים אחרים בנוסף לאבן ולבנים.

טכניקות להתקנת אור על הקיר

נקודה חשובה נוספת היא לתכנן את המרחק בדיוק על מנת להשיג את האפקט האופטימלי. אם האורות שלך רחוקים מדי זה מזה, זה יכול להוביל לכתמים מעצבנים וכתמים כהים על הקיר. מסיבה זו, בדוק את גופי התאורה בסידורים שונים לפני הצמדתם לתקרה.

תאורת קיר מאבן מלמטה

תאורת קיר אבן עדינה בחוץ ליד הבריכה עם כסאות נוח באזור הגן

בטבע אור כמעט ולא מגיע מהאדמה. אנחנו רגילים לראות את קרני השמש יורדות מהשמיים. זה הופך את הארת קיר אבן או תאורת קיר אבן מלמטה ליעילה יותר ובלתי צפויה יותר מלמעלה. בעיקרו, הזוהר רועה בכיוון ההפוך, והוא גם מוציא את המרקם בבנייה.

תאורת קיר מאבן מלמטה עם מדרגות בסלון או במסדרון

תאורה מסוג זה תסייע גם בשיפור תנאי התאורה בכל החדרים או בחוץ. במקרה זה, אור נוסף נופל על התקרה ומשתקף כאור עקיף בסלון, מה שיכול להגביר את נוחות הבית שלך.

גוף תאורה שקוע לסלון תאורה לקירות אבן עם רצועות אבן

אתה יכול גם לתת לכביסה תקרה על הרצפה, על המדפים או, אפילו יותר טוב, על הרצפה ולהתקין אותם. עם זאת, אורות שקועים בדרך כלל יקרים יותר מהגרסאות על התקרה מכיוון שהם צריכים לעמוד בהליכה. אולם לאחר ההתקנה הם יכולים להעלות את החלל הרצוי ללא מקור אור אחר.

התקנת פנסי קיר, מנורות תליון או פנסי תקרה

תאורת סלון על קיר כפרי מאבן בסגנון קלאסי

מנורות ברצפה או בתקרה אינן הדרך היחידה להוציא יותר מקירות הלבנים או האבן שלך. פנסי קיר, מנורות תקרה ואורות תליון (נורות) יכולים גם לעזור להראות את מאפייני הבנייה של הבית שלך.

תאורת קיר מאבן עם מנורות קיר

פמוטים ופמוטות גליליים בסלון הגדול

פנסי קיר גליליים המפנים את האור למעלה ולמטה בקיר אבן או לבנים יכולים ליצור אווירה מסוגננת. הם גם משפרים את ההשפעה של גופי אור בודדים בחדר. פנסי קיר מסוג זה יכולים להיות גם בחירה מצוינת כאשר אתה רוצה מעט אור על הרצפה, התקרה או מתחת למרזבים של הבית שלך. ייתכן שהם גם האפשרות הקלה ביותר להתקנה. בדרך כלל כל מה שנדרש הוא ארגז חיבור במקום הנכון.

מקורות אור באזור החיצוני באמצעות ארובה כתאורת קיר מאבן

פנסי קיר יכולים גם להביא את האור לגובה העיניים. בדוגמה זו, תראה את רוב האבנים והלבנים היוצרות מבטא כפרי במרפסת. לדוגמה, אם יש לך אח גבוה ואתה מדליק אותו מלמעלה, האבן ליד פינת הישיבה יכולה להחשיך. זוג פנסי קיר ממש מעל לשער האח, לעומת זאת, מביאים הרבה אור לאן שאתה צריך את זה הכי הרבה.

תאורת קיר עקיפה

גוונים חומים כהים לאמבטיה עם מראה מוארת וקיר לבנים

אם אתה בשלב התכנון של נכס אבן או לבנים חדש ורוצה מראה מודרני יותר, שקול להוסיף סופה. תאורה לקיר אבן לינארית עם פסי LED, שבעצם מבהירה את האבן מבפנים, יכולה להאיר בחוכמה נישות קטנות או גילויים.

תאורת קיר עקיפה עם רצועות לד בחדר השינה

זה יכול להיות אפקט מפתיע להפליא, ויש לו את היתרון הנוסף של חיסול גופי תאורה גלויים לחלוטין. אתה יכול להשיג אפקט דומה על ידי תאורה אחורית של יצירות אמנות או מראות שצפות ממש מול הקיר שלך. הזוהר שנמלט מהקצוות מעניק לחדר יותר עומק ומבטאים.

אור זוהר באור התליון כתאורת קיר מאבן

קיר לבנים עם אור תליון ואור זוהר ליד חדר האמבטיה וחדר השינה

מנורה תלויה מול קיר אבן או לבנים, ובמיוחד כזו שמכוונת את האור לאחור אל הבנייה, יכולה להוסיף זוהר יפה מבלי ליפול אור על הרצפה או להדגיש חורים באבן או בלבנים. האפקט יכול להיות דומה לנורות הקיר שהוזכרו לעיל, אך לעתים קרובות קל יותר להתקין מחדש אורות תליון מאשר אורות המותקנים על הקיר..

גרסאות אפשריות של חומרי תאורה על קירות באזור המגורים

לגישה זו, בחר את הגרסאות הדומות לאפקט מרעה, או אורות תליון שזוהרים בעדינות לכל הכיוונים כדי להשיג אפקט אחיד על הקיר..