גורם מכריע מאוד באפקט של דירה או חדר הוא התאורה שנבחרה. זה לא חל רק על האור עצמו – האם הוא בהיר במיוחד מבחינת הצבע? – אבל גם לצורת האורות. כאן הגיוני לתכנן את התאורה מראש בצורה נכונה. אבל זה כולל גם את הידע המתאים: באילו חדרים מתאימים אורות תליון? לשם כך התגלו ממצאים מסוימים שעליכם להיצמד אליהם אם אינכם רוצים ליצור אפקט מכוער עם אורות התליון שלכם..

חדרים גבוהים מאוד כמעט דורשים מנורה תלויה

חדר עם תקרה גבוהה ותאורה תלויה

אחד מנורת תליון מתאים במיוחד לחדרים גדולים עם תקרות גבוהות. אלה לא בהכרח חייבים להיות חלק מדירה. חדרים גדולים כאלה כוללים גם מבואות מלון או כל מבואה, אולם כינוס או חדרי מדרגות של מתקנים גדולים יותר. אורות התליון לא רק צריכים להשתלב היטב בקומפוזיציה ולעזור להגדיר אותו. כמובן שעליהם לממש את מטרתם בפועל, כלומר להבטיח שהחדר מואר היטב. לפיו “טוב” הוא עניין של הגדרה, בהתאם לאפקט הרצוי. בר עם תקרה גבוהה דורש עוצמת תאורה שונה מאשר אודיטוריום. במקרה הטוב, אתה יכול חוזק תאורה לווסת עם אור תליון, באופן אידיאלי אפילו ללא שלב.

תאורת חדר מדרגות עם אורות תליון מרובים בתקרה גבוהה

טיפ מצוין הוא לתלות כמה מנורות תליון ברציפות בחדרים גבוהים במיוחד. זה לא רק יוצא דופן באופן כללי, זה באמת משנה. הוא גם גורם למספר קונוסי אור להתקיים בחדר אחד, מה שתמיד יוצר אפקטים מעניינים.

גם מאוד אטרקטיבי בדירות פרטיות

אורות תליון לתאורה בדירות מעל שולחן האוכל

בדירה פרטית, השימוש באורות תליון מומלץ במיוחד אם אתה רוצה לתת לחדר לוכד עיניים מיוחד או אם יש לך גם תקרות גבוהות שם. בדרך כלל זה קורה בדירות אמיתיות בסגנון ישן, שבהן התקרות יכולות להיות בגובה ארבעה מטרים. מה שנשמע בהתחלה כחלום של כל צייד דירות, בשיקול ארוך יותר מסתבר לעתים קרובות די חשוף ולא נוח במיוחד. כאן אורות תליון – במיוחד גדולים יותר – עוזרים לצמצם את השטח מבחינה ויזואלית. השימוש בחדר כזה בדירה ישנה הוא בעל חשיבות משנית. אם יש תקרה גבוהה, מנורה תלויה תמיד משתלבת היטב, בין אם היא בחדר שינה, בסלון או בחדר אחר.

גוף תליון כמבטא דקורטיבי בחדר

בהתאם לעיצוב הפנים, מנורה תלויה יכולה כמובן לשמש גם ללא תקרות גבוהות אם ניתן לשלב אותה גם באזור המגורים ולהציב גולת הכותרת יוצאת דופן..

מנורות תליון במטבח?

אורות תליון במטבח מעל לאי המטבח

בין אם מנורה תלויה אחת או כמה בשורה: הארת שולחן האוכל במנורת תליון היא רעיון טוב גם עם תקרות נמוכות יותר ולכן היא נפוצה. המרחק לשולחן האוכל צריך להיות בין 70 ל -85 סנטימטרים, ואז האנשים הנוכחים מרגישים בנוח והמנורה לא תלויה נמוך מדי. יחד עם זאת, כמובן שיש לדאוג לכך שהשולחן מואר כראוי כך שאף אחד לא יושב אובד עצות בחושך ובקושי יראה את האוכל שלו.

סיכום

מנורות תליון בעיצוב אלגנטי בסלון

מנורה תלויה היא תמיד בחירה טובה כאשר יש תקרות גבוהות או כאשר יש לתת לחדר כריזמה מיוחדת. היא גם ביססה את עצמה כפתרון האידיאלי לפינת האוכל במטבח או בסלון.