לבוש מימי הביניים שמלת מעיל אדומה תכשיטים סרוגים

בין אם משחקי אביר, פסטיבל מימי הביניים או אולי פסטיבל ויקינגי: מדי שנה מתקיימים בגרמניה יותר מ -800 אירועים בעלי אופי היסטורי. נשים אצילות בחלוקים ואבירים היסטוריים בדואר שרשרת מחיות את ימי הביניים האירופיים בפסטיבל. אבל מה לבשו אז הנשים, נשות הכפר, האיכרים והגברים האצילים? אנו ניתן לכם מושג טוב יותר ונסביר כיצד תוכלו לחקות את המראה ביעילות. הכניסו נופך רומנטי מהעבר לחייכם עם בגדים מתאימים מימי הביניים וצאו איתנו למסע בזמן!

בגדי נשים מימי הביניים: זה מה שלבשו האצילים והנשים הכפריות!

לבוש מימי הביניים גברת שרוולים רחבים אדומים מחבקי גוף

בימי הביניים נקבע קוד לבוש כביכול. שם נקבע מה אנשים רשאים ללבוש בהתאם לדוכן המתאים. לדוגמה, ביגוד נשים כפריות צריך להיות פשוט, פרקטי ומתאים לעבודה. הם לבשו שמלות ארוכות, רחבות וקפלים מצמר או פשתן והדגישו את המותן בחגור פשוט. מנדפים עשויים לבד או עור, כמו גם מטפחות מותרות ככיסויי ראש. הלבוש של הנשים שהשתייכו למעמד האיכרים נשאר כמעט זהה לאורך מאות שנים.

לעומת זאת, ארון הבגדים של הנשים האצילות השתנה במידה ניכרת והלבוש הפך ל”אופנה “. בתחילת ימי הביניים, היא הושפעה רבות מהאופנה הביזנטית. אז לבשו נשים תחתונים באורך הקרסול ורחבה ושמלות חיצוניות ללא שרוולים. התלבושת הבטיחה להם חופש תנועה ונתפרה מבדים איכותיים בצבעים שונים כמו כחול, ירוק ולבן.

בימי הביניים הגבוהים חולצה לבשה כתחתון וחצאית כבגד עליון. מעיל ארוך עם שרוכים עיגל את התלבושת ביעילות. חגורות ומעוטות מעוטרות רקומות בפנינים היו אביזרים אופנתיים.

בסוף ימי הביניים הודגשה נשיות הנשים בשמלות צמודות עם מחשוף עמוק. הבדים האצילים כמו קטיפה ומשי בצבעים עזים כמו אדום, כחול וסגול נחשבו ליקרים במיוחד והיו נוחים רק לאריסטוקרטים עשירים. גם הלבוש מימי הביניים היה מעוטר בעושר עם רקמה, פנינים ומטבעות זהב שולבו בשמלה.

איך לשחזר את הלוק: עם שמלה אדומה עם שרוכים, או אנסמבל של חצאית, חולצה וחזה עור עם רקמה, תהפוך במהירות את עצמך לאישה אצילה. ה בגדים מימי הביניים ניתן להשיג בחנויות מקוונות ידועות.

בגדי ימי הביניים לגברים: אצילים, איכרים ואבירים

קסדת אבזרי קסדת אבזור שריון לבוש מימי הביניים

הבגדים הכפריים מימי הביניים היו נוחים ומורכבים מחולצה ארוכה, מכנסיים באורך הקרסול ומעיל ללא שרוולים. הנעליים, בדומה לאלה ששימשו נשים, נחצבו מעץ או נתפרו מעור.

בקרב האצילים ניתן היה לזהות את מעמדו של הגבר על ידי לבושו. אצילים עשירים ומכובדים לבשו בגדים צבעוניים, ארוכים וצמודים. בימי הביניים המוקדמים, זיווגו גברים מעילים קצרים עם חולצות ארוכות. בימי הביניים, חולצה ושולחן ארוך עשו אנסמבל אטרקטיבי. בסוף ימי הביניים הפכו מחממי הרגליים לפריט לבוש פופולרי.

ביגוד מימי הביניים נייט שריון שרשרת קסדת שרשרת חזה

האבירים היו לבושים בשריון להגנה עליהם: שרשרת ארוכת שרוולים ומנדפים או שרשראות חזה, תלי צוואר וקסדות ממתכת הגנו על ראשו ופלג גופו העליון של האביר מפני חרבות יריביו. צמידים שונים עשויים עור או כפפות שרשרת עם אביזרי מתכת מעוגלים בשריון מימי הביניים.

איך לשחזר את הלוק: שלבו חולצה לבנה רחבה וארוכה עם כפיל ומכנסיים תואמים מימי הביניים.

קסדת החזה של סוס אבזור אבזור שריון