הקפוצ’ון (קפוצ’ון באנגלית) הוא מכוון וכל פופולרי בקרב כולם. אבל מי העלה את הרעיון המפואר לעצב פריט בגדים כל כך נוח ומסוגנן? בנוסף, הוא מתאים כמעט לכל אירוע, קל לטפל ונעים מאוד! פשוט תחליק אותו והתלבושת הושלמה! – קל! מעט פריטי לבוש יכולים לעשות זאת.

סוודר עם קפוצ'ון לנשים עם כיס בטלן צבעוני ואופנתי

כעת ניתן לראות קפוצ’ונים יקרים של מעצבים על דוגמניות על במסלול המסלולים בעולם. לתמותה בלבד, לעומת זאת, ישנן גרסאות משתלמות בחנויות אאוטלט רבות, במיוחד לאופנת מעצבים. הקפוצ’ון פופולרי לא פחות בקרב שני המינים וחלק חיוני בכל ארון בגדים. אבל ללבוש הבלתי בולט הזה יש היסטוריה ארוכה …

מאיפה הגיע הקפוצ’ון? – פיסת בד פשוטה עם סיפור מורכב

סוודר סוודר עם קפוצ'ון נוצר מהכיפה - המדים הסטנדרטיים לנזירים במנזרים של האמונה הנוצרית

כל מי שמתייחס לקפוצ’ון כאל יצירת מעצבים חדשה, פונקציונלית ופופולרית, אופנה בסיסית במגוון רחב של צבעים וגדלים, טועה. גם אם הקפוצ’ון מציל אתכם מרבים ממשבר בוקר מול המראה, הוא מגיע מתקופה שבה רוב האוכלוסייה פחות דאגה לתחושת סגנון בחיי היומיום: הקפוצ’ון האהוב הוא המצאה מימי הביניים : ביצירה הבלתי בולטת זו ג ‘רזי או בד כותנה מתבטאים 1500 שנה של היסטוריה אנושית. היא נוצרה בגרסה של מה שנקרא “כיפה” כמדים הסטנדרטיים לנזירים במנזרי האמונה הנוצרית. אם אתה צופה בסרט “שמה של הוורד”, כנראה שיש לך עכשיו תמונה ברורה של הקפוצ’ון המקורי מול העיניים שלך: מעילים ארוכים עם כיפה, גלימות חומות עם מיתרים סביב הירכיים, שימשו בקירות הקפואים של המנזרים כדי להגן מפני טיוטות וקור. התהום הייתה עדות לענווה וסמל לענווה בפני אלוהים, מאחר ואופיו הפשוט של ההרגל היה חלק מהתרבות היומיומית של המנזר. מה שנקרא קוקולה כבר היה ידוע בשם קוקולה בתקופה הרומית. הקפוצ’ון כפי שאתה מכיר אותו, עשוי כותנה אפורה עם שרוך במכסה המנוע וכיס על הבטן, הומצא רק בשנת 1930 על ידי “חברת סריגת Knickerbocker”. כיום חברה זו ידועה בשם אלופה.

מהכובע ועד הקפוצ’ון: מאיפה הגיע הקפוצ’ון שמו??

מכשפת סיפורי קפוצ'ון בשמלה עם כיפה

הקפוצ’ון לא רק התפתח יותר מבחינת המראה שלו, אלא גם מבחינת הפונקציות שלו. את הגנת הקור החליף ביטוח החיים הנמשך. מכסה המנוע מילא את הצורך להסתיר את פניו. על פי האגדה, קבוצה אחת של אנשים ניצלה במיוחד את מכסה המנוע הגדול ביותר: רובין הוד וחסידיו. במהלך פשיטותיו לא הורשה להכיר אותו כחוק וחוק. מכסה המנוע סייע בהגנה על זהותו. שמו של היצירה העגולה נגזר אפוא מהמילה האנגלית “hood” עבור מכסה המנוע. עובדה מהנה: הפורע של יער שרווד רובין הוד מורכב ממשחק מילים אנגלי. רובין והוד צריכים לתת את חובש הקפוצ’ונים המפורסם ביותר של לוחם הצדק המודרני והכריז על עצמו. אם אתה מאמין בתיאוריה אחרת, רובין הוד הוא רק מונח קולקטיבי לפושעים. אם אתה אוהב את הסגנון המרושע הזה או שחלמת איך האלטייר שאתה מחפש ממנו “Assassin’s Creed“אם אתה יושב מעל גגות העיר ואז תמצא חן בעיניך סגנונות הדמובזה: עם המעטפות המכוסות האלה אתה בשום אופן לא נחות מהפושעים מבחינת סטיילינג..

עבודה, עבודה – מה אני לובש היום? הקפוצ’ון כפתרון אוניברסלי

סיפור הקפוצ'ון חברת צ'מפיון האמריקאית נחשבת כממציאת העיצוב שאנו מכירים כיום

בתחילת שנות השלושים, הקפוצ’ון שימש רק כהגנה עצמית מפני ניסיונות נואשים למצוא פריט לבוש מעשי ומתאים ליום העבודה הקרוב. חברת צ’מפיון האמריקאית נחשבת כממציאת העיצוב המוכר לנו כיום. הסווטשירט הפונקציונלי מכסה המנוע נועד לספורטאים שנאלצו להגן על עצמם מפני צינון בהפסקות באימון. הדבר הביא לבגד מעשי לעובדים שנאלצו לעבוד בסביבות קור כגון מחסני קירור. הסוודר החם והרחוב היה אידיאלי במיוחד עבור המעמד האפרו-אמריקאי של החברה: במשך זמן רב, ספורט ולמרבה הצער, סחר בסמים היה הדרך היחידה לשחורים להתקדם חברתית באמריקה-הקפוצ’ון היה מאוד מעשי לשניהם. השוליים הפכה לביטוי של קרירות.

קוד הלבוש של החנונים: הקפוצ’ון כאלגוריתם של יעילות

קפוצ'ון קפוצ'ון לגבר עם כובע ומשקפיים

חלק אחד מהאוכלוסייה במיוחד ראה בקפוצ’ון את הדבר הכי פרקטי ולא רלוונטי שאתה יכול לשים: החנונים. כמובן שסמלי האינטרנט והמייסדים לא היו ילדי הגטו, אלא בעיקר סטודנטים מובחרים במיוחד. אבל כמפתחים ומתעסקים, חנונים חושבים באופן מעשי יותר ובאופן כללי לא אכפת להם מאופנה. בעידן הדיגיטלי המתפתח, “מאסטרס היקום” לובשים קפוצ’ונים: כוכבי המודרניות הדיגיטלית, כמו מארק צוקרברג (פייסבוק), לארי פייג ‘(גוגל), קווין סיסטרום (אינסטגרם), דיק קוסטולו (טוויטר), שנבנה עם חדשנות קודים ומפוקפקים קודים לבוש מיליארדי אימפריות. אגב, הכובע גם משתלב בצורה מושלמת עם הקפוצ’ון. כובע זה פשוט ופשוט, מבטיח שתוכל לשמור על ראש צלול לביצועים קוגניטיביים גבוהים אפילו בימים קרים.

הולך להיות חם: מחנות הקירור אל המסלול!

סיפור קפוצ'ון סגנון הרחוב הוא הכרחי לקפוצ'ון

בתחילת שנות השבעים צצה תופעת רומנטיקה של גנגסטרים בניו יורק. הקפוצ’ון הפך לביטוי של שייכות ולא ניתן היה לדמיין סגנון רחוב בלעדיו. ראפרים מפורסמים כמו קיין ווסט או 50 סנט עדיין לובשים אותו כיום כסימן מסחרי. הבגדים, שהיו שמורים בעבר למעמד הפועלים האמריקאי, הפכו לאופנה שחייבת להיות מצוינת ותיכף נמצאה על המסלולים של מעצבי צמרת. מאז, לכל המאוחר, הסווטשירט הקפוצ’וני הגיע לאן שהיית מצפה: בארון בבית.

הראה לי את הקפוצ’ונים שלך! – הסוודר לכולם

קפוצ'ון כבגד אופנתי לכל היותר לנשים

ההיסטוריה הוכיחה זאת: קפוצ’ונים הם חובה! בין אם מדובר בפריט מעוצב מהשורה הראשונה או בגדי בית מזדמנים, אי אפשר להסתדר בלי הקפוצ’ון הנוח. אם אתה לא רוצה להוציא סכומי עתק על סוודרים אופנתיים או מותגים כמו Moschino, Lagerfeld או Superdry, אתה יכול להשתמש בטריקים ולהבטיח מוצרי מעצבים איכותיים בחנות האאוטלט. יש כבר מבחר גדול בחנות המקוונת של חנויות קפוצ’ונים לגברים למשל מסופרדרי כפי ש מכנסי קפוצ’ון לנשים במבצע לכל אירוע וכמובן גם לרוח ולמזג אוויר. מה שאתה אולי לא יודע: קפוצ’ונים, כמו נעליים, הם חיות כלואה ומרגישות בדידות במהירות בארון. בחיפוש אחר גביעים ומבצעים נוספים, הפריטים האהובים עליכם בארון יכולים לצפות למצטרפים חדשים.

קפוצ'ון גברים בצבע לבן בשילוב ג'ינס אפור וסניקרס לבנות

מקורות תמונה:

san4ezz_shutterstock_1519326986

Dean Drobot_shutterstock_1488931751

elements.envato.com

unsplash.com