בית בטון חשוף casa mf חלונות זכוכית גדולים בעיצוב מודרני מינימליסטי נוף קדמי בריכת שחייה פרחי מדרון הרים

בית הבטון בעל מראה הוגן של Casa MF ממוקם על גבעה המשקיפה על טרנטו. הוא ניצב בין אזור מגורים, המתאפיין בעיקר בבתים צמודי קרקע ואזור חקלאי ירוק עם יער. בית המגורים משתרע מצפון -מזרח עם מעטפת בטון המגנה על הבניין מהאזור העירוני הנ”ל, ואילו מדרום -מערב הוא פתוח לחלוטין לנוף שמסביב. הכרך המופשט של הבניין משתלב עם ההקשר הכפרי הזה בפשטות ובמין קפדנות פורמלית. זהו מבנה אופקי שמודגש על ידי קיר אבן יבש המשתפל עד לרצפת העמק.

בית בטון חשוף עם ארכיטקטורה מודרנית

בית בטון חשוף casa mf חלונות זכוכית גדולים בעיצוב מודרני מינימליסטי כניסה למדרגות אחוריות

מבנה הבניין הוא שילוב של שני אלמנטים מאוד חומריים – האחד מלאכותי, השני טבעי יותר. מסיבה זו, עוצמת הקול מזכירה פעולת איזון, שכן הצורה שומרת על שיווי המשקל שלה על פני שיפוע. זה משתרע על ידי דוגמנות הנכס בשני אזורים שונים – גינה פרטית ושטח ירוק מעט יותר פתוח.

בית בטון חשוף casa mf חלונות זכוכית גדולים צמחים בעיצוב מינימליסטי מודרני בריכת הרים פרחים

הבניין נשען גם על הראשון ומשקיף על השני. מהרחוב, בית הבטון החשוף מציג את עצמו בעיקר פנימה ונשמר מינימליסטי במהותו. צורות בטון מוצק יוצרות דיאלוג עם העצים שמסביב. אלה שותלים ברמות שונות לאורך הרחוב, בין הקירות ובגינה.

בית בטון חשוף casa mf חלונות זכוכית גדולים עיצוב מודרני מינימליסטי נוף הרים להגנה מזכוכית קיר לוחות בטון

קיר הגבול מייצג מעין “סף” בין אזור מגורים לבין שטחים פתוחים טבעיים. מאחורי הקיר חוצים שורה של חדרים סגורים הפועלים כ”מסננים “. אלה נפתחים לבסוף דרך חלונות זכוכית גדולים אל הנוף שמסביב והעמק.

בית בטון חשוף casa mf חלונות זכוכית גדולים מודרניים בעיצוב מינימליסטי קיר בטון רחוב שער הכניסה ליער

שער הכניסה יוביל אותך לחלל פתוח נוסף בגובה כפול המסומן על ידי עץ. זה מוקף קיר כבד ותלוי. מאפיין זה בשני מישורים ממשיך במסדרון הכניסה הראשי.

עיצוב פנים מעוצב

בית בטון חשוף סלון פנים ריהוט ספה מודרני מרפסת לבנה

אזור המגורים משתרע לחלוטין על הקומה הראשונה, וקיר הבטון החשוף, הנראה גם מבפנים, מדגיש את חדירות הפנים ואת הנוף לכיוון דרום-מערב בזכוכית הגדולה שלו. הקירות נראים כאילו הם מחבקים את הנוף שמסביב.

בית בטון חשוף casa mf חלונות זכוכית גדולים בעיצוב מודרני מינימליסטי חצר גינה דשא

מרפסת גינה פנימית, שסביבה מתפתח אזור המגורים, מדגישה את הצורך בחיבור מתמיד עם הטבע כמו גם במספר רצפים, נקודות מבט ותאורה לחדרים השונים. קומת הקרקע מיועדת לפעילויות עם גישה ישירה לגינה ולבריכת השחייה. זהו אלמנט לינארי המשתרע בניצב למבנה, מכוסה חלקית על ידו ומתרחב לכיוון העמק..

בית בטון חשוף casa mf חלונות זכוכית גדולים מודרני עיצוב מודרני מינימליסטי ספת עץ קומה עליונה גינה קומה ראשונה

מבחינה מבנית, בית הבטון החשוף מורכב מקיר אחורי המשתרע על פני שתי הקומות. זה נושא גם בעומס קורות הגג כאילו היו צלעות גלויות, שבתורן תומכות בכנף הצפה של הבנייה עם מתלים.

בית בטון חשוף casa mf חלונות זכוכית גדולים כרם בעיצוב מינימליסטי מודרני

השימוש בבטון חשוף, תוך שימוש בחלקים מעוצבים גדולים, מדגיש את ההיבט המהותי והלינארי של הבניין ואת הבנייה ה”כבדה “במדרון. זכוכית וירק הם שני החומרים האחרים המשמשים אותם מכיוון שהם בולטים מול קיר הבטון החשוף. הם גם יוצרים שורה של ניגודים נעימים בין האלמנטים הבנויים לטבע.

*אתר אדריכלים

בית בטון חשוף casa mf חלונות זכוכית גדולים עצים בעיצוב מודרני מינימליסטי שמיים אפורים

בית בטון חשוף casa mf חלונות זכוכית גדולים עיצוב מודרני מינימליסטי קיר אבן יער הזזה של דלת זכוכית

בית בטון חשוף פנים סלון טרסה מודרנית תאורת קיר

בית בטון חשוף casa mf חלונות זכוכית גדולים בעיצוב מודרני מינימליסטי נוף לבריכה חלון הרים

בית בטון חשוף casa mf חלונות זכוכית גדולים עיצוב תכנית מינימליסטי מודרני מעל בניית מדרון גרפי

בית בטון חשוף casa mf חלונות זכוכית גדולים תכנית קומה בעיצוב מינימליסטי מודרני