בית אטריום עם גג זכוכית על הכביש הראשי והגנה על פרטיות עם לוחות אבן טבעיים בחזית

בית אטריום עתידני עם גג זכוכית בהודו מחייה את תפיסת הבניין של מגורים ספרדיים ומעביר אותו לשנת 2020. עיצוב פנים מחושב ושילוב חומרים מוצלח הופכים את הבית “השסע” ליצירת אמנות באדריכלות מודרנית. הפרויקט הוא הוכחה לכך שאין גבולות ליצירתיות וכי ניתן לבנות וילות מודרניות ופונקציונאליות גם על חלקות קטנות.

בית אטריום עתידני עם גג זכוכית באמצע העיר הגדולה

בית אטריום עם גג מזוגג ומדרגות לולייניות

הלקוחות הזמינו את אדריכלים אנאגרם במטרה לבנות בית רב-דורות פונקציונלי ויחד עם זאת מודרני. עם זאת, המיקום הנוח באמצע העיר נואבה דלהי היווה אתגר הגדול ביותר עבור האדריכלים. החלקה הצרה ממוקמת באזור מאוכלס בצפיפות ישירות על כביש מהיר. הלקוח רצה בניין מודרני עם שפע חזיתות מזוגגות המאפשרות לאור השמש לחדור פנימה. יחד עם זאת, הם רצו להגן על האזור הפרטי שלהם מעיני זרים.

גרם מדרגות לולייני מוביל לקומה הראשונה בבית הגבוה עם חצר פנימית

בהשראת בתי החצר בספרד, אדריכלים אנאגרם החליטו לפרש את תפיסת המגורים של בית עם חצר פנימית בצורה מודרנית. בתי חצר חולקו במקור לשני אזורים, הראשון היה אזור המגורים והשני אזור העבודה. בימי הביניים לא היה נדיר שבניית בתי מלאכה ישירות על הבית. גם בימינו, בנייה מסוג זה מציעה יתרונות רבים. בתי החצר סגורים לרחוב ונפתחים לחצר הפנימית. החדרים מוארים ומאווררים היטב. בתים עם חצרות פנימיות מורכבים בדרך כלל משניים, שלושה או ארבעה כרכי בניין, שניתן בקלות להקדישם מחדש במידת הצורך.

בית עם מדרגות לולייתיות בחצר הפנימית עטוי אבן טבעית

בשל חלקת האדמה הקטנה בחרו האדריכלים בגרסה חוסכת ופונקציונלית במיוחד של בית החצר הקלאסי, כלומר בית אטריום עם גג זכוכית. הבית הדור מורכב משני כרכי בניין בני ארבע קומות. גרם מדרגות לולייני מחבר אותם ליחידה אחת ובמקביל מציע גישה מהירה לאטריום.

בית אטריום עם גג זכוכית: עיצוב פנים מסוגנן

בית אטריום עם חדר אוכל בגג זכוכית עם אח פונה אל החצר הפנימית כדי לייעל את תנאי התאורה בחדר

בפנים הבית נראה פתוח ומזמין מאוד. מצד אחד, מכיוון שכל החדרים פונים לאטריום וחזיתות מזוגגות בשפע מכניסות את אור השמש לאזורי המגורים והשינה. מצד שני, כי המטבח, הסלון ופינת האוכל זורמים בצורה חלקה זה לזה. גם חדרי השינה – כולם עם מרפסות – מרווחים.

בית עם מטבח בחצר באזור המגורים רעיונות לעיצוב חדרים פונקציונאלי

הורי החתן חיים בכרך הבנייה הראשון, המשפחה הצעירה בכרך הבניין השני. לכל בניין אזור מגורים מרווח עם מטבח, פינת אוכל צמודה לשישה אנשים ואזור מגורים נעים. עדיין בתוכנית המגורים: בריכה בקומת הקרקע, אטריום, קולנוע ביתי וחדרי שינה רבים.

חזית בית אטריום עטויה אבן טבעית וחדרים עם רצפות שיש עם קירות אפורים ותאורת LED

כל החדרים מעוצבים מחומרים טבעיים באיכות גבוהה. גרניט, שיש ועץ יוצרים אנסמבל אטרקטיבי ומעטרים קירות, רצפות ומעקות. תאורה עקיפה וישירה משולבים במיומנות. מהנברשת הענקית ועד גרם המדרגות הלולייני, נורות הלד המובנות בקולנוע הביתי ועד אורות הגג באטריום: התאורה מציבה מבטאים ואף מדגישה טוב יותר את עיצוב הפנים היפה..

בית עם חצר פנימית בעיצוב מודרני בית אדריכל בהודו תאורה דרך חדר מדרגות

עם הרבה דמיון ותשומת לב רבה לפרטים, הצליחו אדריכלים אנאגרם ליצור בית מודרני ופונקציונלי באמצע העיר הגדולה. זהו נווה המדבר המושלם למשפחה המורחבת. התושבים יכולים להירגע, ליהנות מלהיות ביחד או להזמין חברים.

בית אטריום עם גג מזוגג אור שמש לחדרים מאפשרים בית אדריכל מודרני

בית עם חצר לכל חדרי השינה יש מרפסת שני כרכי בניין עם ארבע קומות

חדר שינה עם אריחי שיש, שתי כורסאות מעוצבות ומיטה זוגית מרופדת

חדר נער מודרני במראה לבן וכחול כהה אל החצר הפנימית

חדרים בהירים המציפים אור ונוף לאטריום של בית אדריכל מודרני בהודו

גרם מדרגות לולייני בבית האטריום תכנון החדרים המודרני מבטיח תנאי תאורה מיטביים

בית אטריום מודרני מורכב משני כרכים של תאורה בחזית

בית אטריום עם גג זכוכית מורכב משני כרכי בניין. תכנית הקומה מציגה את כל ארבע הקומות

בית החצר משתרע על פני ארבע קומות וכולל תכנית מרפסת גג מרווחת

בית אטריום עם גג זכוכית תכנית קומה עם נוף צד וארבע קומות

תוכנית קומה של הבית עם מרתף החצר והמוסך

תוכנית הקומה של הקומה הראשונה וקומת הקרקע

בית עם תכנית חצר מהקומות השנייה והשלישית

הפרויקט לבית האטריום המודרני בוצע על ידי אדריכלים של אנגרם מעוצב וממומש.