בית יער מדרון שטח תלול גשר עץ

בית היער מ EMA, ארכיטקטורה רב תרבותית של Espacio, הוא בית יער מודרני בהרי מזמיטלה, 120 ק”מ מגוודלחרה (מקסיקו). הבית נמצא על מדרון תלול המוקף ביער אורנים עבות.

בית יער מודרני בהרים

מדרון בית יער מודרני Espacio ארכיטקטורה רב תרבותית

סלעים, אדמה, גשם, עצי אורן, ערפל … יופיו של הנוף והאלמנטים הטבעיים באזור הם ההשראה לפרויקט זה. האבנים שנמצאות באזור מעצבות את הבית ומעצבות את הקירות והמרתף. צומת שני חלקי הבית בגבהים שונים יוצר שביל בנוף העושה שימוש במדרון הטבעי ומדגיש את הנוף היפה.

בית יער מודרני בנוי על מדרון

בית יער מודרני גשר תלול על צלע גבעה

הכניסה לבית היא בין אבני ההר לקיר עם חלון קטן שנשקף החוצה. הכניסה הזו, סגורה בין אלמנטים מלאכותיים וטבעיים, מציעה קצת יותר דרמה בכניסה לבית. מכאן נכנסים לחדר הסגור, שבו שני הכרכים הגדולים מתאחדים. זהו חדר בגובה כפול עם נוף כפרי נרחב.

בניית עץ מעניינת על עמודי אבן

בית יער מודרני ema אדריכלים עמודי אבן טבעיים מקסיקו

כל שאר אזורי הבית נגישים מחדר גדול זה. באותה קומה ישנם שלושה מתוך חמש חדרי השינה, המחוברים במסדרון, המאופיין בחלון מוארך גדול המסגר את הנוף הסלעי. בקומה העליונה, המחוברים באמצעות גשר, ישנם שני החדרים הנוספים – לסבא וסבתא (בעלי בתים) ונכדיהם. במפלס התחתון אזור המגורים מוסתר מתחת לכניסה הראשית. “קופסת” עץ מלבנית זו מזכירה בית עץ קטן ביער האורנים.

    הכניסה נגד שטיינברג

בית היער ema אדריכלים כניסה לסלע

מרפסת גג עם נוף

בית ema אדריכלים מרפסת גג רצפת אולם

חלונות פנורמיים ולוח צבעים חם

עיצוב פנים בית יער מודרני עיצוב פנים ריהוט עץ חלון פנורמה         בית יער ריהוט מודרני תקרת עץ מטבח

חלון פנורמי יער אורנים רצפת עץ תקרה מעץ

קיר גג אבן טבעית וולדהאוס

בית יער מודרני תאורה ציפוי עץ לגינה

  בית מודרני על צלע גבעה אמה אדריכלים מקסיקו תכנית קומה של בית היער מקסיקו waldhaus-ema-אדריכלים-שטח-תכנית בית יער אורנים מקסיקו תוכנית תכנית קומה