הבונים יודעים: חלודה יכולה להצביע על בעיות. עם זאת, החומר פלדה קורטן הוא פלדה עמידה בפני מזג אוויר המתאימה באופן אידיאלי לשימוש חיצוני. הפטינה החומה-אדומה שלה מושכת אוטומטית תשומת לב ומשחררת את האלגנטיות הקרירה והמינימליסטית למדי של המתכת. אין פלא שחזית פלדת קורטן פופולרית מאוד. עם יותר ויותר בניינים חדשים, פרטים דקורטיביים מסוימים או אפילו חזית הווילון כולה עשויים מפלטה מעוגלת. ברובעים שנבנו לאחרונה, בתים עם חיפוי פלדת קורטן משתלבים בהרמוניה עם סביבתם. אבל איך היא נראית כשהווילה העירונית נמצאת במרכז העיר העתיקה? נראה לכם פרויקט שיפוץ מצוין של בית מהולנד.

המוסך לשעבר הופך לבית חד-משפחתי עם חזית מפלדת קורטן

בית קטן עם פלדת קורטן על החזית ועל הגג

הבית המודרני ממוקם באוטרכט, הולנד. במקור היה בנכס מוסך שהבונים הפכו לבית דו קומתי בעזרת בעלי מלאכה שונים. הם גם קיבלו תמיכה בעיצוב החזית מהאדריכלים של Zecc. עם החיצוני המסורתי שלו עם גג גמלון וחלונות רבים, הארכיטקטורה של הבניין משתלבת בהרמוניה עם סביבתו. פלדת הקורטן מוסיפה מגע ביתי והרמונית בצורה מושלמת עם לבני הבניינים הסמוכים לה. החומר לא רק אסתטי, הוא מגן גם על המבנה הנושא עומס מפני האלמנטים.

וילה עירונית בעלת שתי קומות עם חזית מפלדת קורטן וחלונות גדולים

יחד עם זאת, השילוב של פלדות קורטן ומסגרות חלון מפלדה שחורה הוא שמור ומינימליסטי יותר. לא רק שהחזית הייתה לבושה בלוחות פלדת קורטן, גם הגג והארובה המאסיבית היו מצוידים בה. המתכת יכולה לשפר משמעותית את האקלים הפנימי: בחורף היא מתחממת במהירות ואז מוליכה את החום בתוך הבית, בקיץ היא מגנה על הבית מפני קרני השמש החזקות. הוא גם שומר על מבנה העץ יבש בכל עונות השנה.

בניין ישן הופך ליופי מינימליסטי

אזור מגורים עם יחידת קיר וחיפוי קירות מעץ

הבית החד-משפחתי הוא מינימליסטי מבחוץ, בעוד שהפנים מעורר השראה בשימוש בחומרים טבעיים. עץ מעטר קירות ורצפות ומעניק לחלל הפנים נופך כפרי. יחד עם זאת, חיפוי העץ הבהיר יוצר חיבור ויזואלי בין האזורים הבודדים ומאפשר מעבר חלק בין אזור המגורים בקומת הקרקע לבין אזור השינה בקומה השנייה. העץ מאפשר גם מידה מסוימת של חופש עיצובי: ישנן הרבה מקומות אחסון מוסתרים בקירות העץ. ארון בגדים מתחת לחדר המדרגות, יחידת קיר מודרנית ללא ידיים בסלון וכל קירות העץ בחדר השינה מסתירים מגירות ותאים. כך ניתן גם לסדר את הבית בקלות והכל ימצא את מקומו במהירות.

חדר שינה עם קירות עץ וחדר אמבטיה עם אריחי קרמיקה

הבית מעוצב גם בפנים בצורה חכמה ופונקציונאלית מאוד. חלונות רבים מכניסים הרבה אור שמש ויוצרים יחסי גומלין מרגשים של אור וצל. הריהוט המובנה יוצר נישות עם מקומות ישיבה בהם תוכלו להירגע לאחר יום עבודה קשה. אפילו חדר המדרגות מציע אפשרויות אחסון וקישוט רבות.

חיפוי קיר עשוי עץ ואפשרויות שטח אחסון מסביב לחדר המדרגות בפנים

המדרגות מובילות מחדר השינה ישירות אל אזור המגורים, שם יחידת קיר מרווחת המציעה מקום לאחסון כיסויי מיטה נעימים, אביזרים וכמובן ספרים ותקליטורים. החדר המוצף באור מתמזג בצורה חלקה למרפסת עץ שטופת שמש. בדרך זו, התושבים יכולים להירגע בפנים ובחוץ כאשר מזג האוויר נעים עם ספר טוב ביד.

חיפוי קיר עשוי עץ וחלל אחסון מתחת למדרגות

המטבח עם פינת אוכל צמודה נמצא בקומת הקרקע. המטבח משקיף לחצר האחורית ולגינה ופינת האוכל נמצאת ממש מול הכניסה לבית. הריהוט בסגנון סקנדינבי משתמש בחומרים מנוגדים ובצבעים ניטרליים. בסופו של דבר, המוסך לשעבר הפך לבית מסוגנן, מודרני ופונקציונלי מאוד.

בתים ישנים וחדשים זה לצד זה בשכונת הולנד

לאחר יותר מעשר שנים, הבונים יכולים סוף סוף לצפות לתוצאה הסופית. הם תמכו בחברים מיומנים במהלך הבנייה. הצוות התקין את לוחות העץ והפלדה קורטן שלב אחר שלב. הבונים ייחסו חשיבות מיוחדת לחזית. זה צריך להיות מודרני ויחד עם זאת להתאים בהרמוניה לבניינים הישנים שמסביב. אנו רואים בתוצאה הסופית מוצלחת מאוד. האם אתה גם אוהב את התמהיל המרגש של ישן וחדש, של סגנון תעשייתי ופוריזם?

חזית פלדת קורטן מעניקה למבנה מראה תעשייתי מחוספס

פלדת קורטן כחומר בניין יתרונות וחסרונות כחיפוי חזית

חזית פלדת קורטן מתמזגת לתוך הגג ולוחות הארובה

גג פלדת קורטן לבית מודרני בהולנד

הבונים התאימו במדויק ללוחות הפלדה האישיים של קורטן

פרטי פלדת קורטן על קיר הווילון וגג הגמלון והחלונות

הודות לפטינה החומה-אדומה, הבית משתלב בהרמוניה עם סביבת הבניין הישן

לתאם בניינים חדשים בעיר העתיקה עם הבניינים הישנים

חלונות נדיבים ואדן חלון רחב מציעים אפשרויות עיצוב רבות

הפכו את המוסך שלכם לבית מודרני

ממוסך לבית שורות בן שתי קומות

בית עם קיר מסך מפלדת קורטן וחלונות גדולים

בניין חדש עם חזית פלדת קורטן בעיר העתיקה, בית צר עם חלונות גדולים

הסבה למוסך לבית חד-משפחתי עם שרטוט חזית פלדה קורטן בית עם מבט מלפנים על מראה חזית פלדת קורטן בית עם נוף חזית מפלדת קורטן מהחזית

בית עם חזית מפלדת קורטן בעיר העתיקה בהולנד

בניין חדש עם חזית מפלדת קורטן, תכנית קומה, נוף צדדי

פרוייקט מ- פלדת קורטן מחומר