חזית אבן טבעית-מיקרו-בטון-טרסה-ספסלים

“רוקספליט” הוא בית נופש עם חזית אבן טבעית, הממוקם באי היווני קיאה. האי שייך לארכיפלג הקיקלדים בים האגאי ונמצא רק 20 ק”מ מהיבשת. אופייניים לאי הם נופיו ההרריים והעמקים היבשים אך הפוריים. הודות לשילוב האינטליגנטי של טכניקות בנייה מסורתיות והשימוש המודע במשאבים מקומיים, מעצבי פיידרה מציאראקי & ויקטור גונזלס מרטי מאת קומטה אדריכלים בנה וילה זו בשטח 115 מ”ר בשם משפחה בת ארבע נפשות. חזית אבן טבעית בהירה מתיישבת באופן מושלם עם הגבעות והטבע עוצר הנשימה של קיאה.

חזית אבן טבעית-הרמונית-גבעה-מדרון-נוף

כפי שהשם מרמז, בית “רוקספליט” הוא תוצאה של ניתוח אדריכלות-נוף מקיף. אך בתכנון מדוקדק, נוצר בית עוצר נשימה בשלושה מפלסים עם נוף לעמק פויס באתר הבנייה הצר והתלול. עם זאת, הבית אינו בנוי ישירות בתוך הסלע. שיטת הבנייה המסורתית “Kotounto” שימשה, כלומר נוצר חלל יבש ולח בין הסלעים לבניין.

להטביע בית חזית-מדרון מאבן טבעית

אזור המגורים עם מטבח ובקומה העליונה חדרי השינה נמצאים בקומה הראשונה. גרם מדרגות ישר עם חבלים אנכיים במקום מעקות מחבר את כל שלוש הרמות. יש לוח צבעים אחיד בכל הבית: האבן הטבעית הבהירה מתיישבת עם המיקרו-בטון האפור והגבס הלבן..

חזית אבן טבעית-מיקרו-בטון-טרסה-ספסלים

בית הנופש בהשראת ערכים בר קיימא מבחינה אקולוגית, כולל חימום תת רצפתי המופעל על ידי מערכות הסקה סולאריות המותקנות על הגג. הקירור מתרחש באמצעות אוורור צולב ויש גם קירור תת רצפתי נוסף. בנוסף, מי הגשמים נאספים ומאוחסנים במאגר תת קרקעי.

אבן טבעית חזית נוף-עמק-אי-ים תיכוני

המרפסות המוגנות מפני השמש מאפשרות תצפית של 360 מעלות על הנוף שמסביב. ריהוט העץ שניתן לראות בבית תוכנן במיוחד על ידי קומטה אדריכלים. שולחנות העץ, הספסלים והמיטות הם מחווה לתרבות המקומית ומשרים קסם שאין לטעות בו. הריהוט הוא שילוב עוצר נשימה של מסורת ומודרניות, אשר בכל זאת עונה על צרכי החיים המודרניים.

חזית אבן טבעית-מרפסת-הגנה מפני השמש-קש-עץ

חזית אבן טבעית-מרפסת-הגנה מפני השמש-קש-עץ

חזית אבן טבעית-מדרון-דשא-טרסה-ריצוף מיקרו-צמנט

חזית אבן טבעית-בטון-ניגוד

גישה לחזית אבן טבעית-דלתות מתקפלות

מטבח-פינת אוכל-עץ-בטון משובח-ים תיכוני

אזור מגורים-אח-בטון משובח-

חדר שינה-אבן-פוריסטית-טבעית

בטון-מדרגות-מעקות-חבלים אנכיים

בית-קירור-אוורור-מערכות-תכנית

בית נופש-מדרון-חתך-מיקום-תכנית

פרויקט של קומטה אדריכלים