תרגילי גלגל יוגה אסאנה עומדים בחוץ

Yoga Rad הוא מכשיר כושר פשוט אך יעיל מאוד המשמש למתיחות, אימונים והרפיה של כל הגוף. זה נהדר למתחילים הזקוקים לעזרה בכמה תנוחות יוגה. עבור מתרגלים מתקדמים, זה יכול להיות מועיל להיכנס לעומק האסאנות. גלגל יוגה יכול להשתלב בצורה נפלאה באימון היומיומי ועוזר למתוח ולחזק את אזור הגב. המשמעות היא שניתן לבצע תרגילים שונים וגם מקדם אפקט עיסוי. עם זאת, זהו גלגל שלמעשה ניתן להזיז אותו ודורש מידה מסוימת של תרגול.

מהו גלגל יוגה?

עגלת יוגה אסאנה עמדה מקצועית

כפי שהשם מרמז, גלגל היוגה הוא למעשה גלגל. הוא עשוי לרוב מפלסטיק יציב או אולי מעץ ובעל משטח מרופד. קוטרו כ- 35 סנטימטרים ורוחבו – 15 ס”מ, וניתן להעמיס עד 150 ק”ג. ישנם יתרונות רבים לשילוב כלי כמו גלגל היוגה. ניתן לשלב אותו בהתמחות יוגה על ידי מתרגלים מתחילים ומתקדמים כאחד. מעל לכל, הוא מועיל לכפיפות גב שונות ולדיוק של תרגילים שונים. יתרונות נוספים של הכלי הפשוט הם:

  • מתיחה נוחה
  • שחרור מתח, במיוחד באזור הגב
  • שיפור הגמישות, האיזון ודינמיקת התנועה
  • גיוון והעשרה של האימון

אופני יוגה גב תרגילי גב אימון למתחילים

בדרך כלל ניתן לשלב אופני יוגה בתכנית האימונים היומית בצורה מגוונת. הוא משמש בעיקר לתרגילי גב שונים, אך ניתן להשתמש בו גם למתיחות לפני או אחרי האימון. למתחילים, זה מועיל במיוחד להתקרב לאט לעמדות יוגה כגון “Kapotasana” (“יונה”) ו- “Chakrasana” (“גשר”) ולתרגל איזון. משתמשים מתקדמים יכולים להשתמש בגלגל יוגה כדי לשנות את התרגילים הידועים כבר או לבצע תנוחות קשות ביתר דיוק.

גלגל יוגה לכפיפות גב

יוגה תרגילי גב לאחור למתוח למתחילים

המכשיר העגול נועד בעיקר לתמוך בכפיפות הגב ביוגה. פלג הגוף העליון כפוף לאחור והוא נמתח במרץ. בדרך זו הנשימה זורמת בחופשיות רבה יותר, עמוד השדרה וכל הגוף הופכים גמישים יותר. אם יש לך תמיכה, אתה יכול לבצע את התרגיל בצורה מדויקת יותר ובקלות יותר ולאט לאט להתקרב לתרגילי יוגה קשים. עיקולי הגב הם בדרך כלל התנועה הנגדית של אמצעי המניעה שאנו מבצעים לעתים קרובות בחיי היומיום, ובמיוחד עבור אנשים שמבלים הרבה זמן בישיבה, הם משמשים איזון טוב.

תרגילי אימון גלגלי יוגה עצות טבע

גלגל היוגה למעשה אינו חלק מהיוגה המסורתית. הוא הומצא על ידי שני מורים ליוגה וכיום הוא טרנד בארה”ב. זה אמור לעזור באסאנות מאומצות הדורשות תנוחת איזון מיוחדת. בעת מתיחות ומתיחות, הגב, הירכיים ועמוד השדרה נתמכים והתרגיל המסובך קל יותר. זה מועיל במיוחד למתחילים. משתמשים מתקדמים יכולים להפוך את ההכשרה שלהם למגוונת יותר. עם זאת, ניתן להשתמש בגלגל יוגה בכל הרמות ואין צורך בידע קודם לשימוש בו.

תרגול גלגל יוגה הוראות מתחילים מתיחת רגליים אחוריות

גלגל היוגה אידיאלי לאימון איזון ולשינוי תוכנית האימונים הרגילה. זה יכול לשמש גם לתרגילי פילאטיס וכוח. הוא מקדם את המתיחה או הפתיחה של החזה, הכתף והחזה ובכך מאפשר נשימה עמוקה יותר. לבסוף, שרירי הכתף משוחררים ומתח הגב משתחרר.

קפוטאסנה

גלגל יוגה אסאנה תרגיל אפקט Kapotasana

גלגל היוגה הוא גם עזר יקר לאסאנות קשות הדורשות גמישות רבה יותר. הגב נתמך וביצוע התרגיל מצוין או מועצם. הכלי העגול מועיל במיוחד עם “Kapotasana” ו- “Chakrasana”. בנוסף, ניתן לשנות את האסאנות האלה ואחרות ולהשתמש באופניים כתמיכה לרגליים.

צ’אקראסנה

תרגיל צ'אקראסנה גלגל יוגה מסייע לגוף

בשל גודלו, ניתן להשתמש בגלגל יוגה בבית או לקחת אתכם לשיעורי יוגה. זה לא רק משנה את האסאנות המסורתיות, אלא גם משפר ומעמיק עמדות אישיות. לדוגמה, ניתן לבצע את “צ’אקראסנה”, המכונה גם “גלגל” או “גשר” ביתר קלות. לביצוע נכון, לתרגילים אלו יתרונות רבים לגוף. עם זאת, זה דורש זריזות וגמישות מסוימים. ניתן לשפר את המיומנויות הללו בהדרגה בעזרת הכלי העגול.

תרגילים עם גלגל יוגה

תרגילים לגלגל יוגה גב הוראות מתחילים

על מנת להקל על תנוחות היוגה ובכך להתאים גם למתחילים, ניתן להשתמש בעזרים שונים כגון בלוקים, חגורות או אפילו גלגלי יוגה. זה מאפשר לך להתקרב לאט לתנוחות האישיות. עם זאת, תוכל קודם כל לתת למורה מנוסה ליוגה להראות לך את התרגילים על מנת למנוע טעויות ופציעות אפשריות. לרוב האסאנות נראות קלילות יותר מכפי שהן בפועל ואתה צריך כמות מסוימת של ידע קודם כדי לבצע אותן בצורה נכונה. להלן אנו מציגים כמה תרגילים פשוטים עם גלגל היוגה שתוכל לבצע בקלות לבד בבית.

עיסוי, מתיחות גב וגב כפיפות עם גלגל היוגה

תרגילים לגלגל יוגה הדרכה קלה למתחילים

שב על המחצלת והנח את האופניים מתחת לגב. עם הרגליים למעלה, הרם לאט את הירכיים ושכב על האופניים. גלגלו אותו חוליה אחר חוליה, מותחו את הידיים לאחור וגלגלו את עצמכם לאחור עד שראשכם נוגע ברצפה. הניחו את אמות הידיים על הרצפה ונסו לתפוס את האופניים בידיים.

קרש עם גלגל יוגה

תרגילי גלגל יוגה הוראות פשוטות איזון קרש

היכנס למצב קרש והנח את האופניים מתחת לרגליך. כעת משוך את שתי הרגליים לסירוגין וגלגל את הגלגל לכיוון האף שלך. תרגיל זה מאמן את הליבה ומחזק את הסיבולת. מתרגלים מתקדמים יכולים לנסות להרים את הירכיים כלפי מעלה ולהכניס את גופם לעמדת היוגה של “מבט למטה לכלב”. זה נהיה אפילו יותר קשה כשאתה מנסה לאזן עם רגל אחת בלבד על האופניים.

תרגילי גלגל יוגה מתיחות הוראות למתחילים

תרגילי גלגל יוגה מסייעים לאפקט אסאנה

למתוח את הרגליים בעזרת גלגל היוגה – הכנה לפיצולים

תרגילי גלגל יוגה הדרכה קלה רגליים מתיחות

ראשית עלו על הברכיים והניחו את זרועותיכם על הרצפה ליד כתפיכם. ליציבות ותמיכה נוספים, אתה יכול לקחת שני בלוקים ולמקם אותם בצד שמאל וימין. לאחר מכן התחל ברגל ימין או שמאל והנח אותה על גלגל היוגה, ואז גלגל בזהירות קדימה. ככל שהגלגל מתגלגל קדימה, כך המתיחות הופכת אינטנסיבית יותר. כאשר המתח הגדול ביותר, החזק במצב זה מספר שניות. חזור על התרגיל עם הרגל השנייה.

יוגה תרגילי גב מתיחה

למרות שגלגל היוגה מספק תמיכה בביצוע התרגילים ובעיקר עיקולי גב, תמיד צריך להיזהר איתו וכאשר מתרגלים יוגה באופן כללי ולשים לב לזמרות הגוף. אם אתה מבחין שתרגיל לא ממש טוב עבורך, אל תאמץ את גופך, אלא לכבד את גבולותיו ולתת לו יותר זמן. אחרי הכל, מדובר בשיפור הגמישות ומצבו הכללי של הגוף.

גלגל יוגה: מכשיר כושר רב תכליתי

תרגילים לגלגלי יוגה מתחילים אימון מתיחות עצות טיפים

גלגל יוגה מתאים לכל מי שאוהב לנסות ציוד כושר חדש. עבור רבים שמבצעים את תוכנית האימונים בבית, זה יכול להיות העשרה של ממש, כיוון שניתן להשתמש בה לשינוי התרגילים הידועים. בנוסף, הוא תופס מעט מקום, הוא קל וניתן לקחת אותו לכל מקום.

מעמד גלגל יוגה אסאנה אפקט הפוך

חובבי יוגה באמת יכולים להרוויח מגלגל היוגה, בלי קשר אם הם מתחילים או מתקדמים. הגלגל הוא עזר אדיר, במיוחד כאשר אתה מתכופף לאחור. זה יכול גם להיות מועיל לתמוך בשרירי באך ולשפר את הסיבולת. בנוסף, ניתן לגשת לתרגילים אינטנסיביים כגון קרש או אסאנות, הדורשים גמישות רבה יותר כגון “צ’אקראסנה” ו”קפוטאסנה “.

תרגילי גלגל יוגה עומדים באפקט איזון האסאנה

תרגילי גלגל יוגה בעמידת גוף אסאנה