צמחי מרפסת למרפסות שטופות שמש-פרחים-גידול-ירוק-שתילה-טיפים

בחוץ הקיץ בדרך. עצי הפירות מקבלים את פירותיהם הראשונים, הדשא צומח בשפע וכל הצמחים בגינה מרשימים בירוק בוהק או עם פרחים יפים. כמעט כולם היו רוצים שתהילת הפרחים הזו תהיה בביתם, להוסיף מעט צבע וניחוח כדי לרענן את האווירה המשעממת. ואיזו דרך טובה יותר לממש את המשאלה הזו מאשר פרח יפה. המרפסת בפרט היא מקום מושלם להתחיל בו לשתול. בינתיים הכל טוב. כעת נשאלת השאלה, לאיזה כיוון המרפסת מצביעה וביחס לאילו צמחים מרגישים בנוח כשהשמש זורחת עליהם כל היום ואילו מהם מעדיפים את האזורים המוצלים שבהם השמש פחות צפויה להגיע. למד אילו סוגי צמחי מרפסת לשמש בוערת מתאימים.

צמחי מרפסת לשמש בוערת במרפסת הפונה דרומה

צמחי מרפסת למרפסות שטופות שמש-ורדים-ריחניים-ורדים-מזג אוויר יפה

המרפסות הפונות דרומה הן בדרך כלל הבעייתיות ביותר עבור הצמחים. זה נכון במיוחד אם הם גם מזוגגים. השמש זורחת עליה כל היום והעציצים מתייבשים במהירות, הצמחים מתכווצים ונשרפים ממש בחום. וזה ממש לא פשוט לשלוט בתנאים האלה. אבל יש גם סוגים של פרחים למרפסת שטופת השמש, שלא אכפת להם מאור שמש ישיר ואף יכולים לעמוד בזה בקלות. כמובן שגם אתה צריך לעזור להם מעט על ידי השקייתם באופן קבוע.

צמחי מרפסת לשמש בוערת – הפטוניות

צמחי מרפסת למרפסות שטופות שמש-ורוד-סגול-טיפוח חוץ-טיפים-פטוניות

אחד השנתונים הפופולריים ביותר וגם היפים ביותר צמחי מרפסת למרפסות שטופות שמש היא הפטוניה. פרחיו היפים מופיעים כבר באפריל ופורחים עד אוקטובר. ישנם סוגים רבים במגוון רחב של צבעים, כולל סגול כהה, צהוב, אדום ולבן, ואפילו דו-גוני. יש להשקות את הפטוניות באופן קבוע, לפחות כל יומיים. למעשה, יש להשקות אותם מדי יום בימי הקיץ החמים. אתם תודו להם בפרחים יפים בצבעים נהדרים.

בחירת פרחים לשמש – טיפים ל -12 דוגמאות יפות

הרכיבו צמחי מרפסת לדבורים לסידור יפה עם רעיונות אלה

סידור צמחי מרפסת תלויים – מינים אלה הופכים את המרפסת לנווה מדבר פורח

צמחי מרפסת לשמש הקופחת – הקליברצ’ואה

צמחי מרפסת למרפסות שטופות שמש-צהוב-פרח-שואקנד-גינה-בחוץ-קליברצ'ואה

הקליברצ’ואה בהחלט לא פחות יפה. הפרחים בצורת חצוצרה קטנים בהרבה מאלה של הפטוניה. צבעי הפרחים חזקים להפליא וקיימים בכל הניואנסים החמים ומתמזגים בקלות לצבעים הקרים עם כחול בהיר וסגול. גם זה צמחי מרפסת למרפסות שטופות שמש אוהב את המים. אך היזהר כי אסור להשקות את הקליברצ’ואה מכיוון ששורשיו נרקבים במהירות.

גרניום תלוי

צמחי מרפסת למרפסת שטופת שמש גרניונים-פרחים-כחולים-ורודים-אדומים-טריים-יפים

הגרניום התלוי הם גם פרחים שיכולים לעמוד בפני הרבה שמש. ישנם זנים רבים ושונים עם עלים בצבעים שונים ותפרחות מלאות פחות או יותר. את הגרניום ניתן לתלות בגבהים שונים וכך לקשט מספר מפלסים של שטח המרפסת שלכם. סוגי פרחים תלויים הם גם פרקטיים מאוד כאשר אין יותר מקום לגרסאות עמידה ומעקה המרפסת כבר תפוס.

תערובת פלרגוניום-יפה-על-המרפסת

וככה המרפסת שלך יכולה להיראות בקיץ עם תערובת של הרבה גרניום. פשוט מהמם, לא? כפי שאתה יכול לראות, עיצוב בצבע אחד אטרקטיבי לא פחות מאשר שימוש במספר צבעים. עיצוב המרפסת הופך לשופע ויפה במיוחד, כפי שכבר צוין, אם משתמשים במספר רמות. אז תלו כמה קופסאות על המעקה בעוד שאחרות מונחות על הרצפה.

פלרגוניום-לבן-אדום-תערובת-מרפסת-אידי

הדבר המיוחד בגראניום הוא לא רק מגוון הצבעים הרחב. גם צורת, גודל וסוג הפרחים שונים מאוד. ישנם זנים עם מעט עלי כותרת כמו גם כאלה עם מספר רב היוצרים פרחים שופעים. הפרחים יכולים גם להיות לפעמים גדולים יותר ולפעמים קטנים יותר. אז קח את הזמן להסתכל על כל סוגי הגרניום בחנויות כדי למצוא את הטובים ביותר לטעמך.

צמחי מרפסת למרפסות שטופות שמש – פרחי פרסים

פורטולקה-גרנדיפלורה מעורבת-מרפסת-צמחי שמש

פרחי הפרסול הם בחירה טובה במיוחד אם אתה רוצה ליצור קופסאות פרחים צבעוניות ועליזות מאוד מבלי שתצטרך להשקות אותן מדי יום. הם נטועים בקלות על ידי זרעים ופורחים כל הקיץ בצבעים שונים כמו ורוד, סגול, ורוד לוהט, צהוב, לבן וגווני כתום שונים. הפרחים גדלים בשפע באזורים קטנים, ויוצרים סידור פרחים נפלא. ניתן לשלב פרחים אלה גם עם מינים אחרים בארגז הפרחים הגדול.

פורטולקה-גרנדיפלורה-שמש-פרח-קיץ-צבעים מעורבים

פרחי פרסים מוצעים בדרך כלל כתערובת של זרעים. המשמעות היא שאין לך השפעה על צבע הפרח, אך תערובת צבעונית מתוכנתת מראש. עם זאת, תוכל לשנות זאת בשנה הקרובה. ברגע שהפרחים נובעים, הם יוצרים זרעים חדשים, אותם תוכל לאסוף בכלי נפרד בהתאם לצבעם. ואז בשנה הבאה תהיה לך אפשרות לעצב את העציצים לפי הצבע אם אתה מעדיף סידורים בצבע אחד.

מזור הכבד הנפוץ

לובליה-כחול-עגול-סיר-פינת-מרפסת

מזור הכבד הנפוץ הוא גם אחד הנכונים צמחי מרפסת למרפסות שטופות שמש ומרגיש בנוח בעציץ בשמש. ישנם זנים של גוונים שונים של צבע כחול, ולפעמים ורוד ולבן. הצמח מאופיין בפרחיו הזעירים, הצומחים במיוחד ושופעים כמעט שיח. הצבעים הבהירים מיד מושכים את העין והם מושלמים לעיצוב הצבעים של האזור החיצוני.

צמחי מרפסת למרפסות שטופות שמש – הלובליה

לובליה-בפרח-ערבוב-מרפסת שמש

הלובליה נראית כמו עננים צבעוניים עם פרחיהם הכחולים, הלבנים, הוורודים או הסגולים. הם פורחים ברציפות עד אוגוסט. הם צמחים חד שנתיים, ולכן הם אינם יכולים להתרבות באופן טבעי בשנה הקרובה. עם זאת, המאמץ לשתול כל שנה כדאי ביותר, אתה לא חושב כך?

דיאסיה, דורבן האלפים

ורוד- diascia-sundiascia-סיר-מרפסת-רעיון-שמש

השמש המלאה אוהבת גם את הדיאסקיה, הנקראת גם דורבן השדונים. היא צריכה מספיק מים בקיץ כי אסור שהאדמה תתייבש. הצמח אינו יכול לסבול זאת כלל. יחד עם זאת, יש להימנע מחפיפות מים. עדיף לחתוך פרחים מתים באופן מיידי על מנת שייווצרו פרחים חדשים. כמו כן, לאחר תקופת הפריחה הראשונה, אתה יכול ליצור שני על ידי ביצוע גיזום רדיקלי. זה אולי נראה לך רע מדי בהתחלה, אבל תאמין לנו שאתה לא תצטער על זה! אם תגנוב את הצמחים בתוך החורף בחורף, עדיין תוכל ליהנות מהם בשנים הבאות.

פרחי חורף למרפסות: צמחים אלה מוסיפים כתם של צבע לגינת המרפסת

שינה של הצמחים בגינה – רשימת צ’ק לגננות תחביב

צמחי שינה – טיפים כיצד להעביר את הצמחים שלכם לחורף

ציפורני החתול

טגטס-קיץ-פרח-תמונה ידידותית לשמש

ציפורן החתול נטועים בדרך כלל בגינה, אך היא מתאימה בדיוק כמו צמחי מרפסת למרפסות שטופות שמש. הוא מרגיש טוב בארגזי פרחים או בעציצים גדולים יותר והוא עמיד ביותר בחום הקיץ. הצבעים החזקים, הבהירים, הכתומים, הצהובים והאדומים בולטים מרחוק ומכניסים אותך למצב רוח טוב. הצמח יוצר זרעים אותם תוכלו לאסוף ולשתול בשנה הקרובה. כך שתוכל ליהנות מהם כל שנה.

צמחי מרפסת למרפסות שטופות שמש – הפרח המשולש

וילה-יפה-תמונה-מרפסת-רעיון-שמש

אתה יכול גם לשים את הפרח המשולש בחוץ בקיץ, כך שיוכל להתאושש מחוסר האור בחורף. הוא יקבל במהירות הרבה עלים חדשים ויתחיל לפרוח. ספק תמיכה לגבעולים הארוכים והפרה אותם עם פתרון לצמחים פורחים. ההפריה צריכה להתבצע גם עם כל צמחי הפריחה האחרים, במיוחד עם החד -שנתיים. עדיף לדשן אותו מעט עם כל השקיה על מנת להבטיח פריחה גדולה ומתמשכת יותר.

צמחי בית במרפסת שטופת השמש

יפה-פרח-שילוב-מרפסת-רעיון-שמש

אתה יכול גם לשים כמה צמחים מקורה על המרפסת, אך רק כאשר מזג האוויר חם באופן עקבי. אתה תרגיש שם הרבה יותר טוב בקיץ מאשר בחדר המחניק. מעל הכל, קקטוסים ועצי דקל אוהבים את השמש ונוכחותם נחשבת מתאימה צמחי מרפסת למרפסות שטופות שמש תהנה. אולי אפילו יתחשק לך לשלב את צמח הבית עם כמה צמחי מרפסת שנתיים. לשם כך, פשוט שתל אותם באמבט של צמח הבית. עם סיום העונה, הסר אותם שוב.

יצירתיות ושמש למרפסת יפה 

מרפסת-יפה-פרחים-צמחים-שמש-פטוניות

זה לא קשה צמחי מרפסת למרפסות שטופות שמש למצוא אותו ולהפוך אותו לגן עדן פורח. אתה רק צריך לדעת אילו צמחים לבחור וכיצד לטפל בהם בצורה הטובה ביותר. גם אם רבים מהם הם רק שנתיים, הם עדיין ישמחו אותך עם הצבעים הבהירים שלהם לאורך כל העונה.

קליברוצ'ואה-מיקס-סגול-ורוד-סיר תלוי

אם החלטתם על סוג מסוים של פרחים, רצוי גם לשלב כמה צבעים מסוג זה זה עם זה. לשם כך ניתן להשתמש בצבע אחד בכל עציץ או להחליף שני צבעים או יותר בקופסת פרחים. מערבולת של צבעים, כמו זו המוצגת בתמונה למעלה, נראית גם היא נחמדה מאוד. פטוניות נראות אטרקטיביות במיוחד בחלקו החיצוני של מעקה המרפסת, בהן תוכלו להיתקע. הם גם עושים טוב מאוד בסירים תלויים.

פטוניה-שני צבעים-רעיון-מרפסת שטופת שמש

תערובת יפה נוצרת כאשר שותלים סוגים שונים של פרחים יחד בכלי אחד, בין אם מדובר בעציץ, קופסה או אמבט. כך תוכלו לחבר את הצבעים שאתם רוצים כרצונכם. לדוגמה, אם אתה רוצה לסדר אפקט אומברה מגוונים שונים של צבע אחד, אך אינך יכול למצוא מספיק צבעים בסוג פרח אחד, פשוט השתמש בסוגים אחרים.

diascia-sundiascia-כתום-פרח-שטוף שמש-מרפסת

אגראטום-מרפסת-פרח-עיטור-שטוף שמש-סגול

פלרגוניום-עציץ-מרפסת-רעיון-צמחי שמש

פלרגוניום-פרח-מרפסת-שמש-רעיון-סגול

לובליה-סגול-כחול-סגור-תמונה-מרפסת שמש

סל מעורב-קליברצ'ואה-צהוב-סגול-תלוי

קליברצ'ואה-רימון-מיון-מרפסת-אדומה

Ageratum-Aloha-גמד-לבן-שמש-מרפסת-פרח