הגג השטוח הוא אחת מצורות הגג הנפוצות ביותר. לא יקר ומעשי מאוד, הוא מתאים במיוחד לווילות עירוניות, בתי גן, מוסכים וגגות. לכל החדרים תקרה גבוהה ללא תקרות משופעות או נישות. עם סוג זה של גג במיוחד, בעלי בתים צריכים לשים לב לעיצוב איכותי ולתקן אפילו פגמים קטנים במהירות האפשרית. ההשלכות של גג דולף הן מרחיקות לכת וכרוכות בתיקונים יקרים. מי גשמים לא רק יכולים לפגוע בבידוד, הם יכולים גם להוביל להיווצרות עובש. אנו מסבירים כיצד ניתן לשפץ גג שטוח ולמה כדאי לשים לב.

לשפץ או לאטום גגות שטוחים? חיפוי גג עם קרום גג EPDM

שיפוץ ותיקון בית בעל גג שטוח

כשזה מגיע לא שיפוץ או איטום גג אז יש כמה גרסאות לבחירה. הנחת שתי שכבות עם ביטומן היא בטוחה, אך דורשת זמן רב. החותם הנוזלי עמיד, אך חייב להתבצע בצורה מדויקת ביותר. ה הנחת קרום גג EPDM הוא פשוט מאוד בהשוואה. לכן השיטה עם קרום קירוי EPDM ביססה את עצמה בהצלחה בשנים האחרונות ונהנית מפופולריות הולכת וגוברת. בניגוד לאיטום ביטומן, ההתקנה פשוטה למדי. קרום הגג המיוחד מודבק בצד אחד ישירות על שכבת הבידוד היבש. מעל הכל, מיומנות נדרשת בעת הנחת. בעלי עשה זאת בעצמך מנוסים יכולים להשתלט על המשימה גם בעצמם. קרום הגג מותקן במספר שלבים פשוטים:

שיפוץ או איטום הגג השטוח. הכינו את בית הקיץ לחורף

1. הגג השטוח מנקה היטב. ההתקנה מתבצעת רק על תת-משטח נקי.

2. לאחר מכן מניחים את הברזנט וחותכים אותו במידת הצורך ומשאירים בליטה של ​​40 ס”מ לפחות בצדדים.

3. בשלב הבא מקפלים את הברזנט לשניים פעם אחת ומורחים עליו דבק משטח בעזרת גלגלת צבע. השאירו כ- 20 ס”מ מהקצה פנוי. יהיו מצורף דבק מגע.

שיפוץ או איטום גגות שטוחים טיפים לבעלי בניינים

4. ואז החצי מודבק, מחליק בועות אוויר וקמטים בעזרת גליל צבע נקי.

5. אותו הליך מתבצע עם החצי השני – מקפלים על נייר הגג, מורחים הרבה דבק משטח, מניחים בזהירות את נייר הכסף על הגג ומחליקים אותו בעזרת גלגלת הצבעים..

6. ואז הלוחות מודבקים בדבק מגע.

קרום קירוי EPDM הוא בעל גמישות גבוהה ויכול להתמתח מעט בחודשי הקיץ. כתוצאה מכך יכולות להיווצר בועות אוויר או קמטים, אך הן ייעלמו שוב בחודשי החורף. בהחלט ייתכן שהסרט ישתנה עם הזמן. עם זאת, זהו רק פגם קוסמטי ואינו ישפיע על החותם.

שיפוץ או איטום גגות שטוחים?

שיפוץ בית עם גג שטוח והפיכתו למים

אם יש לאטום נזקים בנפרד או שכל הגג השטוח משופץ תלוי במספר גורמים. כל מי שעובר לבניין חדש ומזהה נזקים קלים בזמן יכול לסגור אותו. לכן יש לבדוק אפילו בית חדש כל 4-5 חודשים. כמו כן, חשוב שהבידוד התרמי של הגג לא ייפגע. האיטום צריך להתבצע על ידי איש מקצוע מנוסה ולהניח אותו על גג יבש ונקי.

באיזו תדירות תיקון ובדיקת גגות

עם זאת, כל מי שקונה בניין ישן צריך לבדוק את הגג היטב. אם יתגלו ליקויים, רצוי לשפץ את כל הגג השטוח. העלויות שעולות במקרה זה גבוהות יותר מאשר באיטום. ההשקעה בהחלט משתלמת, כיוון שלגג ששופץ היטב יש גם חיי שירות ארוכים מאוד.

איטום בניין חדש עם גג שטוח טיפים עם קרום קירוי EPDM