אדמוניות הן ללא ספק אחד הפרחים היפים מכולם. מי שאוהב פרחי חתך בטוח יחכה כל שנה בקוצר רוח לעונה שלו כדי ליהנות מזר אדמוניות יפה באגרטל ולתת לדירה אווירה רומנטית במיוחד. אבל אם אתה רוצה ליהנות מהזר שלך לאורך זמן, יש לקחת בחשבון כמה דברים. כי אתה יכול להאריך את זמן הפריחה של פרחי החתך בעזרת כמה עצות פשוטות. אז איך אדמוניות שומרות על האגרטל זמן רב יותר??

כיצד לשמור על אדמוניות באגרטל זמן רב יותר – עצות פשוטות & טריקים

טיפול אדמוניות באגרטל – גיזום וגיזום נכון

כיצד אדמוניות מחזיקות יותר זמן באגרטל - עצות וטריקים

בין אם מהגינה או מחנות הפרחים, האדמוניות הנכונות לאגרטל הן כאלו עם ניצנים רכים ועם מעט צבע הפרח שכבר נראה. רק אז יעלו אדמוניות באגרטל. אם הם עדיין ירוקים לגמרי ולא נפתחים, הם כבר לא ייפתחו באגרטל. כמו כן, חתכו רק את הגבעולים החזקים. לאחר מכן, אם אפשר, השאר את הפרחים במקום חשוך לזמן מה (במיוחד אם כבר חם מאוד בחוץ). זה גורם לפרחים להיראות רעננים יותר.

בחר אדמוניות לאגרטל עם ניצנים

כל מי שפרח בביתו לעתים קרובות יותר יודע שהכל מתחיל בחיתוך הנכון של הגבעולים. זה הכרחי כדי שהמים מהאגרטל יוכלו לזרום בחופשיות על הגבעולים אל הפרחים. חותכים את קצות הגבעולים בזווית. אתה יכול לעשות חתך נוסף למעלה למעלה אם אתה רוצה. חשוב גם שלא יהיו עלים במים, אחרת תתרחש ריקבון. בגלל זה, עליך להסיר את העמוקים יותר.

רחצו פרחים

טיפול בפרחי האביב כראוי לזר עמיד

טריק נוסף לעזור לאדמוניות להחזיק מעמד זמן רב יותר באגרטל הוא לתת להם אמבטיה. אתה יכול למלא אמבטיה קטנה, כיור (כדי שהפרחים יוכלו לשכב בה) או, אם יש צורך, דלי במים קרים אך לא קרים כקרח. טובלים בו את הפרחים. כך הם יהיו רוויים בלחות בשפע וזמן הפריחה יורחב.

איך שומרים אדמוניות באגרטל – המיכל הנכון

החלף את המים לאדמוניות באגרטל מדי יום

המיכל חשוב גם להבטיח זמן פריחה ארוך יותר. בין אם אתה רוצה להתהדר באדמוניות באגרטל, כד, בקבוק או מיכל אחר, כולן צריכות להיעשות קודם אפל לִהיוֹת. זה לא אומר שזכוכית שקופה אינה אפשרית, אך היא צריכה להיות לפחות זכוכית כהה. כך המים נשארים טריים יותר ולא מתקלקלים. שימו לב גם ליציבות! זר אדמוניות יהיה כבד למדי ואמור להיות קל לאחיזה באגרטל.

יתר על כן, המיכל צריך גדול מספיק ובכך אנו מתכוונים במיוחד להיקף. אדמוניות לא אוהבות את זה חזק. וודא שהניצנים או הפרחים נוגעים זה בזה רק בקלילות. ה עומק נכון גם משחק תפקיד חשוב. הגבעולים צריכים להיות מסוגלים לעמוד 3/4 מהדרך במים.

המים

פריחת אדמונית ורודה לקישוטי פרחים רומנטיים בבית

המים צריכים להיות פושרים. מי גשמים הם הטובים ביותר לאדמוניות באגרטל, אך מי ברז יעבדו אם אין לכם. אם תרצה, הוסף סוכר או חומצה בורית (200 מ”ל לליטר מים אחד) כדי להאריך את חיי המדף.

כיצד לשמור על אדמוניות באגרטל זמן רב יותר – המיקום הנכון

טיפול פרחי חתך לחיי מדף ארוכים וקישוט יפה

האדמוניות באגרטל לא צריכות לעמוד בטיוטה או בשמש הקופחת. בגלל טיוטות, הפרחים מתאדים יותר נוזלים ממה שהם יכולים לספוג, בעוד שחום השמש גורם לניצנים ולפרחים להיתלות. המטבח הוא גם חלל לא נוח למדי, שכן החום מבישול ואפילו הריחות החריפים לא מקבלים את הפרחים.

אדמוניות באגרטל – טיפול

טובלים פרחים במים קרים וגוזמים כמו שצריך

למשך חיי מדף ארוכים, גם האדמוניות באגרטל חשובות מאוד. אתה צריך להחליף את המים כל יום כך שהפרחים תמיד יסופקו במים מתוקים וכדי למנוע מהם להתקלקל. עליך גם להסיר ניצנים ופרחים נובלים. גם אם אתה מתקשה, אתה עושה לזר טובה טובה יותר בסך הכל על ידי ניתוקו.

איך לשמור על אדמוניות באגרטל – עוד טריקים

טיפים כיצד לשמור על אדמוניות ארוכות יותר באגרטל - השתמשו במיכלים כהים

  • טבליה של פחם פעיל במים מאריכה את חיי האדמוניות באגרטל.
  • הוציאו את הזר מהאגרטל בערב, עטפו אותו בעיתון ושמרו אותו במקום קריר עד למחרת בבוקר. ואז הזר מוחזר למים מתוקים.
  • ניצנים ייפתחו מהר יותר אם תוסיפו אלכוהול למים או תטבלו את הגבעולים לזמן קצר במים חמים. לחות גבוהה גורמת גם לפריחה מהירה יותר.
  • אתה יכול להפיץ את ריח הפרחים ברחבי החדר על ידי עטיפתם בניילון נצמד בערב, אותו עליך להסיר שוב בבוקר.
  • אם יש לך את הפרחים מהחנות והם לא עד כדי כך טריים, תוכל להחיות אותם על ידי ריסוס נדיב במים קרים. המים צריכים לעלות על כל כותרת. או להרטיב בנדיבות נייר ולהשתמש בו כדי לכסות את הפרחים לזמן מה.

אל תניח פרחי חתך בשמש והגן עליהם מפני טיוטות