זר לילך בצבעי ורוד לילך - פרחי אביב עדינים

לילך הוא צמח יפהפה שיכול לקסום לכולם בריחו. זה הופך את הגינה שלכם לצבעונית וריחנית יותר. אבל יש כמה עובדות מעניינות בנושא צבעי לילך, סוגים, אכפת ממה שכנראה לא ידעת קודם. גלה כאן!

עובדות מעניינות על אגדות לילך

מיני סגול לילך מטפלים בגינה צמח פרחי אביב בגינה

אין זה פלא כי צמח יפה וריחני כמו לילך משך את תשומת לבו של אנשים בעבר. האגדה המפורסמת ביותר על לילך מקורו ביוון העתיקה. הוא אומר שפאן, אל היערות, פגש את הנימפה היפה סירינגה ומיד הוקסם ביופייה ובחסדיה. יום אחד מצא את האומץ לדבר איתה, אך היא נבהלה וברחה. פאן רדף אחריה, ואז הפך לשיח יפה מפחד. האל כינה את שיח זה סירינגה, השם הלטיני לילך. פאן כל כך נסער מההפסד שהוא החליט לעשות טוב לנצח.

אגדה אחרת מספרת כי לילך פורח כאשר האביב מנצח את החורף ומרחיק אותו עד לשנה הבאה. אחרים טוענים כי לילך הוא אינדיקציה לכמה זמן החורף היה. אם הוא פורח מוקדם, זה אומר שהימים הקרים נגמרו.

שפת הפרחים

עיטור שולחן עם פרחים זר ניחוח לילך

בשפת הפרחים, לילך מסמל אהבה ראשונה, תמימות וטוהר. זר לילך במתנה הוא סימן לאהבה ולחיבה. משוררים רבים משתמשים בלילך ביצירותיהם כאסוציאציה לאהבה שהצמח מעורר. בגלל קשיחותו, לילך הוא גם סמל לאופי חזק.

אדנית עם צמחים לילך טיפול ורוד דיסקרטי

מפורסמים בזכות העדינות שלהם צבעי לילך הצמחים במזרח אירופה קשורים לחג הפסחא. הסיבה לכך היא שה לילך מתחיל לפרוח ממש לפני חג הפסחא.

עובדות מעניינות על מיני לילך וכיצד לטפל בהן

טיפים לגינה לילך לבן-סגול

ישנם כ -40 סוגים של לילך. חלק מאלה נחשבים לסוגים העיקריים:

לילך פרסי

לילך-מינים ריחני-אביב פורח-ריח חזק

לפני כמה מאות שנים הוא היה קרוב משפחה של לילך המקורי. עם זאת, בימים אלה קשה למצוא זאת בשל הצמתים הממלאים את השוק. הוא פורח בצבעים סגולים ובעל ניחוח חזק.

לילך הנפוץ

לילך-צבעים-לילך עיטור אביב אגרטל עדין-לבן עם פרחים

לילך הוא שיח או עץ נמוך הגדל באזורים סלעיים. הוא פורח בלבן, סגול וורוד ממאי עד יולי ובעל ריח חזק.

לילך ההונגרי

אגרטל פרחי אביב ליל זר פרחים

לילך ההונגרי הוא שיח שיכול להגיע לגובה של עד 4 מטרים. פרחיו סגולים, אך אינם מבושמים כמו הזנים האחרים.

דברים מעניינים על לילך – באילו תנאים הוא בסדר

פרחים גן אביב-לילך צבעים-סידור-בסל

לילך מעדיף כתמי שמש בחוץ. הוא אינו רגיש ויכול לעמוד בפרקי זמן ארוכים ללא מים וכן בטמפרטורות נמוכות יותר. החורף הקר אינו מהווה בעיה עבורו, כדי שהוא ישמח אותך שוב בפרחיו הריחניים באביב. עם זאת, שים לב שככל שאתה נותן לו יותר טיפול, כך הוא יחזיק מעמד זמן רב יותר.

לילך – הכפל

זר אביב בצבעי לילך ורודים

אתה יכול להפיץ את לילך על ידי זרעים, שתילים, עם זרדים שאתה מכניס למים או על ידי השתלה. אם תבחר באפשרות האחרונה, הזמן הטוב ביותר עבורה הוא ספטמבר או אוקטובר.

לילך הוא צמח גינה פופולרי לא רק בגלל הריח הנהדר שלו, אלא גם בגלל שהוא מושך פרפרים רבים ומונע עשן סיגריות..

עובדות מעניינות על פסטיבל לילך

ריח אביב פורח עלי כותרת לבנדר לילך

במדינות רבות, בשל סגולותיו הייחודיות, מתקיימים פסטיבלים עבור לילך כדי לקבל את האביב וליהנות מהפרח הריחני. ארה”ב בפרט היא אחת המעריצות הגדולות שלו כיום, למרות שטיפוח שם היה האחרון שהתחיל.

מדי שנה בחודש מאי נחגג בבוסטון יום ראשון הקרוי לילך, בו יכולים כולם לערוך פיקניק בגינה עם 442 שיחי לילך. תהלוכות לילך מאורגנות בוושינגטון ובאילינוי, גם בחודש מאי. פסטיבל לילך מתקיים גם במישיגן, אך ביוני.

באביב הזה, תן ל צבעי לילך ממלא את ביתך באושר וריח מתוק!