גדר לגינה קלאסית-עץ-לוחות-לבן-פרחים-צהוב

הגדר הייתה חלק מהותי מהבית והגן במשך מאות שנים רבות. לא משנה מאיזה חומר הוא עשוי, הנכון גדר לגינה הוא חלק שאין לו תחליף בעיטור וביטחון הבית. חמשת סוגי הגדרות הבאים יכולים לעזור לך לקבל את ההחלטה הנכונה.

גדר לגינה: מדוע כל גינה צריכה גדר?

גדר-לגינה-פרטיות-מסך-רעיון-לוחות-מיטת עץ

אם יש לך מזל שיש לך בית עם גינה מקסימה, אל תזלזל בגדר מכיוון שיש לה יתרונות רבים. אנשים משתמשים בו כמעין מחסום להגן על ביתם ממבטים לא רצויים מצד שכנים או עוברי אורח. גם הגדר מהווה מעט מחסום בפני פורצים. הרי יכול להיות שמאחוריו כלב נאמן שמצלצל אזעקה אם מישהו ייכנס לנכס באופן בלתי חוקי. גדר הגן מגינה גם על הצמחים והפרחים מפני רוחות וניתן להשתמש בה כדי לבודד את הרעש מהרחוב. ואחרון חביב, הגדר היא חלק מהקישוט. הוא מעניק לכל גינה מראה אישי והופך אותה ליפה יותר.

באיזה סוג גדר כדאי לבחור??

גדר-לגינה-עמודים-אבן-ברזל-אלגנטית-להקל-אדנית

האחד הנכון גדר לגינה יש לבחור בהתאם למה אתה צריך את זה בעיקר, כלומר אם הוא משמש לקישוט או להגנה ולכן צריך להיות יציב יותר. בדרך זו אתה מחליט אם הוא צריך להיות נמוך למדי או די גבוה יותר, צפוף או מחורר ומאיזה חומר הוא צריך להיות עשוי. להלן חמישה סוגים של גדרות שאמורות לשמש עבורכם רעיונות.

הגדר הנכונה לגינה: הגידור

גדר לגידור גידור-רעיון-ירוק עד-פרטיות גבוהה

רבים מעדיפים גידור מהסיבה הפשוטה שהוא נראה יפה וטבעי. הוא מחזק את החיבור לטבע ויחד עם זאת מציע הגנה מפני רעש ורוח. תחליט בעצמך אם זה צריך להיות גידור פורח או ירוק עד. חלקם מעדיפים אשור, עצי עץ או תמר, בעוד שאחרים מעדיפים לבנדר, מגנוליה או צמחים פורחים אחרים.

חשוב שתשתלו לפחות 4-5 צמחים במטר אחד. ניתן לסירוגין לשתול משוכות הפורחות בתקופות שונות בשנה, כך שתוכל תמיד ליהנות מהצבעים הבהירים. משוכות מתאימות גם ליצירת דמויות שונות, סוג גינה צרפתית, מהן.

גדר העץ הקלאסית

גדר לגינה לוחות עץ חום-כיסוי קרקע-נטיעה יפה

גדר העץ נפוצה ויוצרת רגשות נוסטלגיים. הוא גם מזכיר כמה רומנים קלאסיים, כמו “הרפתקאותיו של טום סוייר”. ניתן לסדר את לוחות הגדר בצורה אנכית, אופקית או לרוחב. בדרך כלל גדר זו אינה גבוהה במיוחד ומשמשת יותר לקישוט הגינה.

הוא משמש לעתים קרובות גם בתוך הגן, למשל להפרדת ערוגות פרחים וירקות שונות. כדי להפוך אותו למעניין יותר ומושך את העין, אתה יכול לצבוע את הגדר בצבעים עזים. יש לכוון את הלוחות כלפי מעלה או לעגל אותם כך שמי הגשמים יתנקזו.

הגדר הנכונה לגינה: גדר תיל

גדר תיל עם גבול דלת מסגרת של צמחים-שטח גינה

גדר התיל היא אחת הגדרות הנפוצות ביותר מכיוון שהיא לא משתמשת הרבה חומר לבנייה ולוקח מעט זמן ומאמץ לבנות אותה. החיסרון הוא שזה לא באמת נמשך זמן רב. הוא מחליד במהירות, מתכופף או אפילו מתהפך. הוא משמש לעתים קרובות כגבול בין שני נכסים. מכיוון שהוא לא נראה יפה במיוחד, אפשר להסתיר אותו על ידי טיפוס על צמחים כמו קיסוס.

בנה קיר בטון

קיר בטון בגינה בונה לוחות עץ מאלמנט פרטיות

המטרה העיקרית של קיר הבטון היא מתן הגנה מפני התקפות מבחוץ. זה לוקח יותר זמן, משאבים וחומרים לבנות, אבל זה נחשב לעמיד יותר. ברוב המקרים גובה קיר בטון הוא לפחות 1.5 מטר. זה יכול להיות מוסתר גם מאחורי צמחים מטפסים כך שזה לא ייראה כל כך משעמם.

קיר עשוי אבן או לבנים – הגדר המתאימה לגינה להגנה נוספת

קיר לבנים בגינה-בנה מסך פרטיות משלך להגנה מפני רוח

הזן הפך לאחרונה לנפוץ ופופולרי במיוחד. יש גם סיבה למה זה כל כך מודרני. הלבנים הדקורטיביות נראות נהדר וקיר אבן מציע תחושת ביטחון ויציבות. קירות כאלה מגנים על הגינה שלכם מפני רוח ורעש. החיסרון הוא שלוקח יותר זמן לתחזוקה.

מסך פרטיות מבטון מבנה קיר עם פתחי צפייה

גדר עץ וינטאג ' - לתמיכה בטיפוס בגינה

בנה לעצמך קיר אבן הגנה על מסך פרטיות לרעיונות הגן

גדר מתכת גדר גן-גידול צמחי טיפוס מסורתיים

גדר גן לבנות עץ-וינטג 'מראה דשא

רעיונות לגדר גידור גינה הגנה על פרטיות הגנה מפני רוח