צור-ירקות-גינה-מיטות-תכנית-טיפים-ריצוף חציר

אם אתה רוצה ליצור גינת מטבח, קיבלת החלטה מצוינת באמת. עם זאת, כפי שאתה יודע, יש לקחת בחשבון כמה דברים אם אתה רוצה שהגידולים שלך יהיו מוצלחים. במאמר זה נרצה לספק לכם כמה טיפים לגינת המטבח ולעזור לכם לתכנן, שבזכותם מובטח לכם לשמח את יקיריכם בפירות וירקות טריים השנה.

יצירת גינת מטבח – סוגי פירות וירקות מתאימים

ליצור-מטבח-גינה-גדר-לבן-סורג-תכנון-טיפים-בוש

עיצוב גינת מטבח עשוי להישמע קל יותר מכפי שהוא באמת. יש הרבה דברים שכדאי לך להדריך אותם. מצד אחד, חשוב כשאתה יוצר גינת מטבח שתגלה איזה פירות וירקות טעימים ממש. לדוגמה, סוגים מסוימים של גזר לא יכולים להיות כל כך טעימים.

יצירת גינת מטבח – הלוקיישן

צור-מטבח-גינה-מודרני-רעיון-אצילי-אדום-שולי-מרפסת-מערכת

מיקום גינת המטבח חשוב. הרבה שמש חשובה כדי שהצמחים יוכלו לשגשג. בנוסף, קיימת אדמה מתאימה ליצירת גינת מטבח. לא כל ירק גדל באותה מידה בכל אדמה, בכל אזור או בכל מצב אקלים.

פחות זה יותר

צור-מטבח-גינה-ספסל-קשת-אדומה-חלוקה

יותר מדי טוב זה גם לא תמיד יתרון. מסיבה זו, בעת פתיחת גינת מטבח, עליך להעריך את צרכי הפירות והירקות שלך כדי לגדל בערך את הכמות הדרושה. יש לקחת בחשבון גם את הזמן הפנוי שיש לך לטיפול בגינת המטבח, מכיוון שגינה גדולה יותר קשורה בעלויות רבות יותר..

גינת מטבח קטנה

צור-מטבח-גינה-מריצה-ספסל-עציץ-עציצים-עציצים

אם אתה רוצה ליצור גינת מטבח, עדיף להתחיל עם גינת ירק קטנה יותר ולראות עד כמה זה מספיק לך. אחרי הכל, אתה יכול להרחיב בכל עת. הקציר חייב להיות מאוחסן כראוי מאוחר יותר. בדקו האם והיכן תוכלו לעצב מחסן ואילו כמויות תוכלו לאחסן בו.

בחירת הירקות

צור-ירק-גינה-כרוב-דקורטיבי-ירקות-מיטה-קצה-עץ

בחירת הירקות תלויה במיקום גינת המטבח. ליצירת גינת מטבח, ניתן לתכנן תחילה את המיקום על מנת לבחור את סוגי הירקות הנכונים, ולהיפך: לבחור את המקום לגינת המטבח בהתאם לירקות האהובים עליכם. שימו לב אילו אזורים נמצאים בשמש, אילו בצל ואילו בצל חלקי וגלו אילו ירקות מתאימים ביותר לאזור המתאים.

מגוון ירקות בהתאם לאדמה

גינת ירק יוצרת גינת ירק-גידולי מיטה-כרישה

האדמה קובעת גם את בחירת הירקות והפירות. עבור חלק זה יכול להיות דל מדי, עבור אחרים זה יכול להיות חומצי מדי או חולי מדי. חלק מהצמחים אוהבים מאוד מים ואוהבים את תכונות האחסון של אדמת החרס, בעוד שאחרים מעדיפים את חדירות המים של האדמה החולית. בעת יצירת גינת מטבח, באופן עקרוני, הכל תלוי בהכל.

מאפיינים של הקומות הבודדות

ליצור-מטבח-גינה-אדמה-לשחרר-בצל-לטפל-פשוט-לחם-חומוס

הכרת היתרונות והחסרונות של סוגי הקרקע הבודדים יכולה להוות יתרון גם ביצירת גינת מטבח. אז אדמה עשירה מאוד בחומוס מסוגלת להפליא לאגור מים. עם זאת, הוא הופך במהירות לחומצי. מעשי שאפשר לנטרל זאת שוב על ידי הוספת סיד.

אדמה חולית

צור-מטבח-גינה-גינה-קדמית-רעיון-גינה-שביל-אבן

אדמה חולית היא חדירה מאוד למים, וזה יתרון ליצירת גינת מטבח עם צמחים שאינם יכולים לסבול מחמצת מים כלל. אולם החיסרון הגדול הוא שבדרך זו גם לא ניתן לאחסן את רכיבי התזונה, אלא פשוט לשטוף אותם.

הרצפה המושלמת

ליצור-מטבח-גינה-דחליל-רומנטי-גינה-עיצוב-תזונה בריאה

קרקעות חרס כבדות בינוניות מתאימות ביותר ליצירת גינת מטבח. אבל אלה גם לא צריכים לאחסן יותר מדי מים. הצמחים יכולים לצמוח טוב במיוחד באדמה זו, מכיוון שהם יכולים לאחסן בצורה נפלאה מים מספקים וחומרים מזינים.

בחן את האדמה לגינת המטבח

צור-מטבח-גינה-אבני ריצוף-עגבניות-טיפוס-צמחים-עץ

כדי לוודא שלא חסרים חומרים מזינים חשובים, ניתן גם לבדוק את האדמה לפני שתשתלו את גינת המטבח. לעתים קרובות הוא חסר יסודות כגון יסודות קורט, חנקן, אשלגן או זרחן. יחד עם זאת, גם ערך ה- pH נקבע בצורה זו. במידת הצורך, כעת ניתן לתקן את האדמה על ידי דישון.

סקיצה גינת מטבח

צור-מטבח-גינה-סקיצה-תכנון-מיטה-עיצוב-גינון

לפני שתתחיל לפרוש את גינת המטבח, אנו ממליצים גם לשרטט את השטח. לא רק כתמי הירקות צריכים להיכלל כאן. בנוסף, ישנן גם ערוגות עשבי תיבול, שטחים לעצי פרי ושיחי פירות יער, אך גם מקום לערמת הקומפוסט. זה גם יוצר אוטומטית מקום פנוי בגינה שיכול לשמש, למשל, למדשאה.

פירות וירקות ומוסיפים

צור-מטבח-גינה-צמחים-עציצים-טיפוס-צמחים-ירקות-פירות

לאחר ששרטטת את השטח הכולל, כעת תוכל לצייר גם את המיטות הבודדות עם סוגי הירקות המתאימים, כמו גם עצים ושיחים. מכיוון שיש לקחת בחשבון כמה דברים בעת יצירת גינת מטבח, להלן מספר טיפים לאלמנטים הבודדים:

יצירת גינת מטבח – המיטות הבודדות

ליצור-מטבח-גינה-מיני חממות-פרטיות-הגנה-קירוי

כפי שאתה בוודאי כבר יכול לדמיין, יש לקחת בחשבון כמה דברים בעת תכנון המיטות הבודדות בגינת המטבח שלך. כמובן שחשוב במיוחד שקל להגיע לכל מיטה. אחרי הכל, הגינה צריכה להיות קלה יותר ולכן מהירה יותר. למטרה זו, כאשר אתה יוצר את גינת המטבח, אתה יכול לתכנן ביניהם שבילי גינה שאורכם יהיה כ- 30 ס”מ. אתם מוזמנים גם ליצור מיטות מוגבהות. אלה קלים יותר לעבודה מכיוון שאתה לא צריך להתכופף או להתכופף לעבודה.

גודל המיטות

צור-מטבח-גינה-טיפוס-מסגרת-גדל מיטה-פירות-עצי-גידול-ירקות

בדרך כלל נבחרים רוחבים של 60, 100 או 120 ס”מ למיטות. כמובן שזה תלוי במספר הצמחים שתרצו לשתול ובשטח הכולל שתכננתם לגינת המטבח. עצי הפרי לא חייבים להיות קרובים מדי למיטות.

עצי הפרי

ליצור גינת ירק-עצות-עצים-צל-מדשאה-פרדס

ומכיוון שכבר הזכרנו את עצי הפרי, להלן מספר מילים עליהם: יש צורך במרחק של 6 מטרים לפחות בין העצים הבודדים, שאסור לשכוח כשאתה פורש את גינת המטבח. עצים זקוקים לכך בכדי שיוכלו להתפתח היטב מבלי להתחרות על השמש, חומרים מזינים או מים על האדמה.

שיחי פירות היער

צור גינת ירק פירות יער-בוש-צמחים-אוכמניות

כמובן שגם השיחים זקוקים לשטח מספיק כדי להתפשט בקלות. במקרה זה, פשוט תכנן מרחק של 1.5 מטר לפני שתשתול את גינת המטבח ותוכל ליהנות מהרבה פירות.

גינת עשבים וקומפוסט

צור-מטבח-גינה-עשבי-גן-עציצים-תבלינים-צמחים

עדיף לפרוס את גן העשבים ליד הבית. אז יש לך את התבלינים הדרושים בהישג יד במהירות. ההפך הוא הנכון לגבי קומפוסט. בחרו להם מקום הכי רחוק מהבית שאפשר, אבל גם הכי קרוב שאפשר לגן המטבח. אתה יכול ליצור את שאר גינת המטבח, בין שני האזורים הללו.

אסוף מי גשמים

גינת ירק יוצרת סלק-רעיון-כרוב-צמחי-דרכים

עדיף להשתמש במי גשמים להשקיה. ניתן לאסוף זאת בעזרת מרזבי הגשם ומיכלים כגון חביות גשם. המשמעות היא שתמיד יש לך את זה בהישג יד בזמן הנכון ואתה גם חוסך הרבה כסף כי אתה לא צריך להשתמש במי ברז. אסור לשכוח או אפילו לזלזל באלמנטים שימושיים בעת יצירת גינת מטבח.

צור גינת מטבח

צור-מטבח-גינה-שביל-גן חצץ-גינת ירק-גינה מול עץ

לאחר שהגן מתוכנן היטב, היישום יכול להתחיל מיד. כעת תוכל ליצור את גינת המטבח בכמה צעדים בלבד. קודם כל, כמובן, יש לחפור ולשחרר את האדמה. האדמה הרופפת מקלה על צמיחת השורשים ומספקת להם מספיק חמצן. לאחר מכן מערבבים קומפוסט לתוך האדמה – חלק חשוב ביותר בגינון! כעת תוכל לתת לקומפוסט לעבוד מספר ימים לפני שתתחיל לשתול את הצמחים הצעירים. כל מה שצריך עכשיו לשקול הוא טיפול נכון בהתאם לסוג הירק והפירות. אנו מאחלים לכם הצלחה וקציר עשיר!