גינה קטנה צמחים מטפסים פריחות צבעוניות מזרקה רעיון אמנות

שטח חיצוני קומפקטי יכול להיות מעוצב גם בשטח קטן, למשל במרפסת או בחצר האחורית של העיר. חשוב שתשתמשו בתערובת הנכונה של צמחים, ריהוט גן והיצירתיות שלכם!

צור גינה קטנה במרפסת מרווחת

גינה קטנה אדנית יפנית מייפל עלים אדומים

לא משנה אם יש לכם חצר צדדית קטנה או מרפסת זעירה בדירת העיר שלכם, המקום המוגבל בשום פנים ואופן לא אמור להיות שאתם חייבים להסתדר בלי צמחים שופעים או אביזרי גינה מגניבים! לא, להפך! היום אנו מנסים את 20 דוגמאות התמונה היצירתיות שלנו ליפה, גינה קטנה לשכנע אותך שזה אפשרי גם בתוך העיר הגדולה.

תיהנו מגינה קטנה בסביבה עירונית

מרפסת גג קטנה לגינה פינת ישיבה מודרנית אבנים פרחים צהובים

יצירת מרחב חוץ מרהיב מתגלה כמשימה נעימה אך לא קלה במיוחד. לכן הכרחי להתחיל בתכנון מדוקדק. אולי אתה צריך את ניצוץ ההשראה הזה כדי להתחיל לעצב את מיני הגן החיצוני שלך? כאן אצלנו יש לך כעת את ההזדמנות לשאוב השראה ורעיונות חדשים! תחילה תחשוב מה הכי מגרה את הדמיון שלך ואז צא לעבודה! עכשיו תכנן את זה גינה קטנה מהחלומות שלך באמצע העיר הגדולה!

הדרך לגינה הקטנה – 20 אפשרויות עיצוב

1. פרגולה בגינה העירונית

גינה קטנה פרחים שופעים פרגולה צמחים מטפסים ספסל

נצלו גם פרגולה בעיר. שם תוכלו לתת לצמחי טיפוס צבעוניים לגדול וליהנות מצל נעים בקיץ. ספסל נעים מבטיח גם נוחות והרפיה מלאה.

2. גינה של ערוגות פרחים

גינה קטנה שופעת נטיעת רצפת עץ עירונית

צור מיטות קטנות וצור הרבה ירוק על מרפסת הגג שלך. רצפת עץ גורמת למרפסת להיראות טבעית עוד יותר. עדיף לבחור אריחי עץ כדי ללחוץ זה לזה.

3. מודרני עם מראה

לוחות אופקיים מעץ-מסך פרטיות-מיני-גינה-בקיר-מראה העיר הגדולה

לוחות עץ אופקיים יכולים להגן על מיני הגינה שלכם מפני עיניים סקרניות ולהפריד את האזור. הם לא רק מסך הפרטיות המושלם, גווני העץ מביאים מראה חם ומודרני לפינת הישיבה בגינה. מראה גדולה התלויה על קיר משפרת את האור ויוצרת את הרושם שהגינה נמשכת הרבה יותר למרחקים. עם אשליה חזותית זו, לעולם לא תהיה לכוד בזה גינה קטנה להרגיש.

2. ג’ונגל עירוני

מודרני-גינה-קטנה-עירונית-סביבה-צמחי במבוק אקזוטיים

אדניות גבוהות ורחבות עם צמחי במבוק מונחות על הקיר האחורי והפכו את החצר האחורית העירונית המשעממת הזאת לנווה מדבר שופע. הטיפ שלנו: הניחו צמחים עם עלים אטרקטיביים מאחורי פינת הישיבה, כפי שעושים כאן, ותשבו כאילו אתם בג’ונגל.

4. צור גינה קטנה ונעימה

פינת נעימה-קטנה-גינה-מאובזרת-פינת גריל-פינת ישיבה

המרפסת הצרה הזו יכלה בקלות להישאר חדר נשכח, הטמון בין שני בניינים גבוהים. אבל כפי שאתה יכול לראות, הם הוסיפו כמה צמחי טיפוס נהדרים ושינו את המראה שלהם לגמרי. יש כאן שולחן פיקניק ואורות פיות תלויים מעליו, אז עכשיו זהו מקום נעים לבלות בו עם חברים לזמן מה.

5. יעד חופשה מיני

גינה קטנה-צמחים-אקזוטיים-מרפסת עץ-מרפסת-סוככים

המרפסת הקטנה הזו נראית כמו חלק מיריד פרחים אמיתי. מעצב הגינות יצר חדר משותף עם כמה פינות ישיבה קטנות ומחוברות. ספסלים משולבים נכנסים לתוך גרם מדרגות קצר המוביל לפלטפורמת אוכל גבוהה יותר. מיטות צמחים החבויות בין ומאחורי פינות הישיבה מבטיחות שהגינה הקומפקטית תיראה מרווחת להפליא.

6. מרפסת עירונית

ניו-יורק-עיר-מרפסת-עם-נוף-צמחים-כורסא-מסגרת-ברזל

כל מטר מרובע שימש למטרה טובה במרפסת זו בניו יורק, עם אדניות משולבות וספסלים עטופים היטב. לוח צבעים מאופק מעץ בליה והרבה ירוק הופך את החלל למראה פשוט ואלגנטי.

7. קצת ירוק

מינימליסטי-גינה-קטנה-מרפסת בצורת-נוצר-הגנה על פרטיות-לבן

האם אתה רוצה לשכב בנוחות על הדשא הירוק עם ספר טוב ביד? זה יהיה אפשרי למרות שיש לך רק מקום זעיר בחצר שאתה קורא לו שלך. קח השראה מהחלל החיצוני החדשני הזה וצור את מרפסת המיני שלך בחלל חיצוני נעים, עם מקום לשולחן בית קפה ודשא ירוק רך.!

8. אזור הרפיה אקלקטי

אקלקטי-להירגע-אזור-גן-קטן-עיר-רעיונות-צמחי קישוט

אנשים רבים אוהבים את זה: הם רוצים לשבת בצל מתחת לעץ גבוה ולבלות שם שעות אחר הצהריים השקטות. מראות ולוחות תלויים על הקיר, כלובי ציפורים ופנסים תלויים מהענפים, ופרטים אלה יוצרים כאן אווירה גחמנית ויצירתית..

9. מטבח קטן בחצר האחורית

גינה שופעת-בחצר האח-גריל-מובנית-הצמח-הגנה על פרטיות

האם אתה רוצה להכין משהו במהירות בחוץ? כטבח מושבע, אתה יכול לשים שם תנור פיצה קטן, לשמור סירים ומחבתות לידו. בחוץ אתה צריך לגדל עשבי תיבול טריים שתמיד עליך לתת להם בעת הבישול. פרחים יפים ועשבי תיבול פורחים משלימים את מראה הגן וממלאים את החלל החיצוני הזה בריח נפלא.

10. בית קפה אישי בחצר האחורית

גינה קטנה-עיצוב-כבית קפה-בחצר האחורית-גזעי-עץ-כשרפרפים

רצפה מכוסה חצץ, מושבי בלוק כפריים ושולחן קפה פשוט הופכים את המקום הזה למקום מקסים בו תוכלו לשתות קפה בבוקר או בירה בערב. גם אם אינך יכול לשתול כאן כלום, תוכל להשתמש בכמה אדניות גדולות כדי להוסיף קצת ירק נחוץ לסביבה החיצונית הזו..

11. גינה צרה בחצר האחורית

הקצאה סגורה-גינה-חצר אחורית-גדר עץ-פרטיות-מסך-ספסל-ירוק-צמחים

חצר צרה וארוכה בברוקלין, ניו יורק, קיבלה פחית נעימות חדשה לאחר שיפוץ. מיכל צמחים מונח למרגלות המדרגות, מה שמבטיח את הירק השופע על סיפון האיפ. המשטח ממשיך לפינת אוכל חיצונית, אך כאן הכל מוטבע בירק.

12. להתעכב בחוץ בצל

גינה קטנה-חצר-חופשה-דברים-טרקלין-ריהוט

עיצוב גינה נעימה בחצר הפנימית – זה לא החלום שלך? כאן אנו רואים שזה כבר הבין. התוצאה היא מקום נעים ומזמין לשוחח, לקרוא או לנמנם בצל עץ גדול. הכל כאן מעוגל בהרבה ירוק ונראה כל כך טרי. הקיר הנמוך משמש גם כמשענת גב לספסל המשולב ומחבר את החצר הפנימית עם הבית.

13. גינת חצר מרוצפת

מרוצפת-חצר-גינה-ים תיכונית-אווירה-קטנה-גינה

אפילו בנכס גדול יותר, לפעמים יש מקום קטן יותר שדורש תשומת לב מיוחדת. הדוגמה שלנו כאן: בית מקסים עם גינה מרוצפת יפה באתרטון, קליפורניה. הרחק מהמדשאות הנרחבות, שביל עובר בין הגדרות ומוביל אל ספסל גינה מבודד מתחת לשושנים מטפחות ריחניות.

14. פינה שקטה

חצץ-חצץ-שבילים-בגינה-יוצרים-הגנה על פרטיות-גידור-צמחים-שרך

זהו אינו חדר מעבר טיפוסי, הוא יותר חצר צדדית מזמינה שבה תוכלו להאט את צעדיכם ולנשום עמוק יותר. פינה שקטה זו עשירה בשרכים ירוקים וצמחי צל אחרים, הם צופים את שביל החצץ. צמחים בעלי צמיחה נמוכה ממלאים את נווה המדבר החיצוני הקטן הזה בצבעים שונים, מירוק ועד תרשים ולאחר מכן חזרה לירוק אזוב.

15. חצר צדדית עם פינת ישיבה קטנה

צד-חצר-עם-פינת-ישיבה קטנה-פינה-מסורתית-מעצבת-אבני-מדרכה-עשויות-בטון

אולי החצר הקטנה שלך ליד הבית שלך היא החלל החיצוני היחיד שיש לך. למרות המקום המוגבל, תוכל ליצור מרחב אישי משלך בחוץ על ידי הוספת פינת ישיבה נעימה. העץ בצד הרחוב משמש כמסך פרטיות ומציע לך הרבה פרטיות בחצר הצדדית. בנוסף, הנוף היפה הוא פשוט ייחודי!

16. מעט מחסה על הגג

עיצוב מודרני-מרפסת-גג-עם-גינה-קטנה-בחוץ-ספה-כריות ורודות

מרפסת הגג יכולה להפוך למקום האהוב עליכם. שכנע את עצמך! בין אדניות וספסלים משולבים, צמחים מטפסים וקישוט חזית עשיר, אתה מרגיש יותר כמו בר השמיים של מלון אופנתי על הגג ושוכח שמדובר רק בגינת גג קטנה באמצע העיר. אם גם אתה רוצה מקום כל כך רומנטי, פעל במהירות! קח כמה אדניות גדולות למרפסת הגג שלך, מספיק גדול כדי לגדל שם צמחים ירוקי עד! קנה כמה רהיטים תואמים וואלה! יש לך את הפתרון המרכזי להסבת מרפסת גג נטושה לנווה מדבר ירוק בחוץ!

עיר קטנה-ריהוט-גן-להירגע-צמח-נווה מדבר-רעיונות

גינה קטנה-ליצור-עיר-סביבה-צמחים-עציצים-מינים-עצים