סורג לצמחים שער-גינה-ורד-פרח-גן-שביל

כל גנן יודע שניתן לקשט את קירות הבית, הגדר ומבנים אחרים בגינה בעזרת צמחים מטפסים. אולם לפני שאתה מיישם רעיון כזה, עליך למצוא את הרעיון הנכון והיפה סורג לצמחים לבחור ולגדל אותו. שימו לב לעיצוב ולחומרי הבנייה, כמו גם לגודל, אופן הגידול והצמדת הצמח.

סורג לצמחים עם רגליים או דיסקים דביקים

סורג-לצמחים-זלזלת-סגול-רעיון-קישוט חזית-יפה

גפנים חזקות, כמו גפנים או קיסוס, הן הטובות ביותר לירוק קירות של בניינים גבוהים, וילות וביתנים, בעוד שצריך לבחור צמחי טיפוס בינוניים עבור בתים קטנים, מוסכים, סככות וגדרות. סריגים יפים, מבני מתכת או רשת פלסטיק משמשים לתמיכה בצמחי טיפוס מעץ עשבוניים או נמוכים. עם אלה סורג לצמחים קירות קומת הקרקע, המרפסת או אזורים אחרים מעוצבים ומקושטים.

בחירת חומרים לסורג לצמחים

סורג לצמחים-מתכת-ורוד-פרחים-טיפוס-צמח

חשיבות רבה היא הבחירה הנכונה של חומרים לבניית סורג לצמחים. רוחב הרכיבים המכוסים עלים לא יעלה על 2 עד 3 ס”מ. רוב הזוחלים יכולים לעטוף תומכים בקוטר של 5 עד 10 ס”מ ואפילו יותר. לא כל סוגי צמחי הטיפוס זקוקים לסריגים יפים. צמחים מטפסים עם רגליים דביקות, כגון גפני הבכורה, קיסוס והידראנגאה, אינם זקוקים למבנים או תומכים מיוחדים לטיפוס. כל שעליך לעשות הוא למקם אותם על קיר או גדר והם יתחילו לטפס בכוחות עצמם. אם אתה רוצה לצרף את נבטים של צמחים אלה למשטח אנכי לזמן קצר ולציין את כיוון הגידול עבורם, מספיק סרט דבק רגיל או כמה פיסות פלסטלינה.

סורג די יפה לצמחים עשויים עץ 

סורג-לצמחים-עץ-עיצוב-גינה-עיצוב-רעיון

סְבִיב יפה סורג לצמחים לרוב עץ משמש לבניית. מתכת נבחרת בתדירות נמוכה יותר. במקרים מסוימים משתמשים במבני פלסטיק או אפילו אבן או לבנים. הבחירה הטובה ביותר היא עדיין העשויה עץ. ניתן למצוא מרכזי גינה יפים עשויים עץ בגרסאות שונות. אתה יכול גם לבנות את המבנים האנכיים בעצמך. כל מה שאתה צריך זה רצועות וקורות עשויות עץ. אבל מקלות במבוק הם גם אידיאליים לכך. שימו לב לא רק לעיצוב המתאים של הסורג, אלא גם ליציבותו. הוא חייב להיות מסוגל לעמוד ברוח ובמשקל של צמח המטפס.

סורגי עץ קטנים יותר

סורג לצמחים חזית דקורטיבית-מתכת-נירוסטה-לבנים

בסך הכל, סריגי עץ יפים נראים טבעיים כמעט בכל סגנון שנבחר בגינה ומתאימים כמעט לכל סגנון ביתי. סוגי עץ שונים יכולים לשמש לסריגים המחוברים לקיר. אולם לרוב נבחר עץ אשוח, אורן או אשוח. לעבד את כל חלקי הבנייה בעזרת חומר נגד ריקבון. אתה צובע את העץ המעובד בשכבת לכה מגן חסרת צבע או בצבע, מה שמאריך את עמידות העץ. עליך גם לעבד את חלקי המתכת שבהם אתה משתמש כדי להצמיד את הרצועות הבודדות זו לזו. יש לבודד גם את האזורים בהם הסורג היפה יכול ליצור מגע עם הקרקע.

סורג עשוי מתכת 

ירוק -צמח- רחוב- שביל רגל- בניית מתכת- גדר

סורג די יפה לצמחים עשויים מתכת עמידים ויציבים במיוחד. הם תמיד נראים יפים ודקורטיביים, וזה יתרון גדול בחורף, כאשר עלי צמח הטיפוס נפלו והמבנה כבר לא מכוסה על ידם. סרגלי ברזל יצוק יפים במיוחד. הסבכות המעוגלות והיפות והאלמנטים של הגן המוקפים בצמחים ירוקים יעלו על הציפיות שלכם וייצרו אווירה רומנטית בגינה שלכם.

פרגולה להירגע

בצורת עגול - רשת מתכת - אבנים - פרחים

כדי לחסוך בעלויות, אתה יכול גם לבנות סריגים יפים מצינורות מים וזוויות מתכת. אם תרכיבו אותו בזהירות ותצבעו אותו יפה (למשל בלבן או בכחול), בנייה זו יכולה להיות גם קישוט נחמד בגינה שלכם. פחות מעניינים, אך עדיין שימושיים, הם תומכים אנכיים עשויים צינורות או פרופילים מאלומיניום, כמו גם מוטות ברזל או חוט עבה.

רשת תיל חזרה למגמה

רשת עשויה מתכת- רשת- פרחים קטנים- מרובעים

הגרסה הפשוטה ביותר לסריגים יפים לצמחים היא רשתות תיל או רשתות מתכת מוכנות אחרות המשמשות גם הן לגדרות, במיוחד כאלו עם רשתות גדולות. לא רק רשתות מתכת ניתנות לחיבור לעץ או למתכת, למסגרות שטוחות או לפיגומים המשמשים כסריגים, אלא גם כאלו העשויים פלסטיק או חומרים סינתטיים אחרים, הנצמדים בקצוות בעזרת רצועות דקות, חוט או חוט. רשתות פלסטיק עם רשתות בגדלים שונים הן מודרניות כרגע. הם נוטים פחות למשוך תשומת לב כאשר הם צבועים בירוק, אפור או שחור.

סורג פלסטיק

רשת עשויה פלסטיק-ירוק-צבע על הקיר

בינתיים, מבנים מפלסטיק מוצעים לעתים קרובות בחנויות, הנקראות סורג יפה לצמחים צריך לשרת. אם בחרת בנייה כזו, אנו ממליצים לך להמשיך בזהירות בבחירת הדגם. מכיוון שהעיצוב לא רק יכול להיות שונה, גם איכות הפלסטיק משתנה. הגרסאות הזולות נמוגות במהירות בשמש או נשברות כאשר האקלים משתנה. לעתים קרובות הם גם אינם יציבים מספיק בכדי לתמוך במשקל הצמח. זכור שכאשר יש רוח, הסורג היפה כפוף למשקל רב יותר, ולכן עליו להיות מחובר היטב לתמיכתו, למשל לקיר..

מה שאתה צריך להיות מודע לו

טיח- לבן- דקורטיבי- רעיון- רשת פלסטיק

שימו לב גם- אם אתם עושים זאת אם אתה מחבר סורג יפה לצמחים לקיר, אסור לשכוח שחייב להיות מרחק מסוים בינו לבין הקיר על מנת שהצמח יוכל להתפתח ולגדול כראוי. מרחק זה צריך להיות 30 ס”מ מקירות עשויים עץ ו -40 עד 50 ס”מ ממשטחים עשויים אבן, מתכת או לבנים. כך תימנעו מהצמח להתחמם יתר על המידה ולהתייבש בימים חמים מהתחממות הקירות. זה נכון במיוחד אם בחרת קיר דרום לסורג היפה. כמו כן, וודאו כי הקירות מאווררים היטב, ואם אפשר, קירות עץ חופשיים וקירות מטויחים של עודפי לחות לאחר הגשם..

סורג - לבנים - בחוץ - צמחים צהובים

סריגים לבנים של עצים עשויים עץ

רומנטי- שיחים-סריג מתכת- צמחים מטפסים

רעיונות - טיפוס על צמחים - רשתות טיפוס - פרחים

רצפת אבן, עצים, ישיבה, סריג עץ, בית עץ

פרגולה -צמחים -רומנטיים -פרחים

סורג - גדול - פרחים - מתכת

פרחים- עששית מתכת- עצים- לילך- פרחוני- סורג גן

שולחן גינה-רשת עץ-פרחים לבנים

ירוק- פרחים- בית- צד- סורג- עץ