טיפים לטיפוח מחסן לגינה מעץ-קטן-מרפסת-צבוע אדום-חזית

עץ הוא לא רק חומר בניין טבעי, אלא גם חומר בנייה עמיד מאוד כאשר מטפלים בו כראוי. מסיבה זו, גנני תחביב רבים משתמשים בו לבית הגינה בבית: לבית העץ מראה חם וטבעי וחומר הבנייה מבטיח אקלים פנימי נעים. כדי ששמחת ה”חדר בארץ “שלכם לא תתקלקל, כדאי שתחשבו על הטיפול הנכון בעץ לפני הבנייה. בעזרת טיפים אלה להגנה וטיפוח לעץ, הוא יישאר יפה לאורך זמן!

טיפים להגנה וטיפול לבתי גינה מעץ

טיפים לטיפול בכלים לגינה מעץ צבועים בשחור-בחוץ-ירוק-בפנים

ישנם מספר גורמים שכדאי לקחת בחשבון לפני או במהלך שלב הבנייה על מנת להאריך את חיי השירות של מחסן הגינה שלך:

– תיזהר מאחד בסיס יציב ללא שקעים ושקעים וכן בידוד טוב מפני לחות וקור מהמצע.

– הקפד להסתכל על צד מזג האוויר של הבית, במידת האפשר, לא חלונות ולא דלתות כי הם מציעים יעד טוב במיוחד.

– הקפד לטפל בעץ לפני ההרכבה עם חומרים משמרים עץ או מוצרי טיפוח לעץ, כך שגם נקודות החיבור המאוחרות יותר מוגנות כראוי.

רהיטי מרפסת חורפים מעץ: טיפים לטיפול ולניקיון

תהליך Shou-Sugi-Ban: חרוך העץ מגן על החזית

טיפים לניקוי ריהוט גן – הכניסה לכושר לקראת עונת החוץ

הגנה על עץ לעומת טיפול בעץ: כמה הגנה צריכה מחסן הגינה?

טיפול בעץ © fotoknips

טיפים לטיפול בעץ לטיפוח סיפון-לכה

גננים תחביב רבים מבולבלים לגבי מידת ההבדל בין טיפול בעץ להגנה על עץ ומי מהמוצרים המתאימים מתאים לסוג העץ המתאים להם. למעשה, מוצר אמיתי של “הגנת עץ” הוא מוצר בעל רכיבים כימיים החודרים עמוק לתוך העץ ולכן מהווים אמצעי חובה למבנים נושאי עומס. מוצרים אלה מתחלקים למחלקות של חומרים משמרים לעץ עם קוטלי חרקים אפקט ובמה שנקרא “סוכן מחסום ספוג”, המגינים על העץ מפני פטריית הכתמים הכחולים המסוכנים. שתי כיתות המוצרים כפופות לאישור.

עבור סככות גינה, הגנה על עץ עם מרכיבים כימיים אינה נחוצה בשום אופן – במיוחד מכיוון שהמוצרים המתאימים אינם זמינים אפילו להדיוט. הגורם המכריע כאן הוא מעל לכל הגנה פיזית מתנאי מזג אוויר שונים כגון קרינת UV חזקה, חום קיצוני, קור ולחות. הדרך הטובה ביותר להגן על מחסן הגינה שלך מפני “האויבים הטבעיים” היא לטפל כראוי בעץ כבר מההתחלה, ואם יש לך ספק, לעבוד עם לכות, זיגוגים או צבעי עץ כדי לתת לבית שלך שכבת הגנה נוספת..

טיפים לטיפול בעץ: שמן או לכה?

בקשר לטיפול בעץ, צביעה מוזכרת לעתים קרובות כגרסת ההגנה הטובה ביותר. למעשה, הלכה מגנה על העץ מפני אור שמש ולחות, אך אינה מכילה רכיבים מזינים שיועילו לעץ עצמו. מסיבה זו, יש לטפל בכל סוג עץ בשמן טיפוח לפני הצביעה.

כיצד פועלים המוצרים השונים

טיפים לטיפול בעץ, שמן, צבע והמחשת השוואת הגנות עץ

בין לכות, זיגוגים וצבעים: לאיזה עץ הגנה לאיזה עץ?

ישנם סוגי עץ כגון הזנים הטרופיים בנגקיראי וטיק, שמרכיביו הפעילים ממין עצמם הופכים אותם לעמידים בפני פטריות כחולות וסוגים רבים של חרקים. הודות לעניין הבינלאומי ההולך וגדל ב קיימות אקולוגית אולם כיום בתי גינה רבים עשויים מיערות מקומיים – למשל גרסת הפלמקו העשויה אשוחית נורדית. מינים מקומיים כמו אשוחית, אורן, אלון וערמון מתוק, אשר משמשים לעתים קרובות לבתי גינה אין את השמנים האתריים המתאימים ולכן בדרך כלל זקוקים להגנה נוספת בנוסף לטיפול מקדים עם שמני טיפוח..

טיפים לטיפול-עץ-סוגי עץ-רך-עץ-שולחן

וכך אתה דואג לעץ: ביסודו של דבר, כל עץ זקוק לטיפול הולם ולהגנה נאותה מפני מזג האוויר. עם זאת, יש חלוקה ל עץ רך כמו אשוחית ואורן וב פרקט כמו אלון וערמון, מכיוון שלכל אחד מהם יש התנגדות ספציפית למינים למזיקים ולשפעות מזג האוויר. לסיווג מדויק יותר, סוגי העץ השונים מתחלקים למה שמכונה “שיעורי עמידות”, מהם ניתן לראות בדיוק אילו סוגי עץ הם עמידים באופן טבעי מאוד ואילו סוגים דורשים הגנה נוספת באמצעות ציפויים מתאימים..

טיפים לטיפול בסככות גינה מעץ-מה לבחור מעץ

לעתים קרובות כל מה שצריך עבור עץ קשה הוא זיגוג המגן מפני תנאי מזג אוויר רגילים ובו גרגר העץ הטבעי נשאר גלוי (טיפים נוספים להגנה על עץ לטווח ארוך כאן). חלופה אפשרית לזיגוג ה”פשוט “היא” זיגוג הגנת העץ “, המכיל גם ביוצידים המגנים על פני העץ מפני התקפות פטריות וחרקים. יש לטפל בעצים רכים בלכה או בצבע עץ על בסיס שמן בנוסף לזיגוג, שכן אלה מגנים מפני קרינת UV, לחות וחום קיצוני. הן הלכה והן צבע העץ מכסים את הגרגיר הטבעי של העץ – אך אם תבחר בצבע עץ נקבובי כגימור הצבע, העץ עדיין יכול לנשום מתחת לצבע.

מסקנה: קבע סדרי עדיפויות בעצמך

איזו הגנה על עץ או טיפוח עץ שאתה נותן למחסן הגינה שלך היא בסופו של דבר שלך. עם זאת, חשוב שיהיה לך ברור לגבי זה, באיזה סוג עץ אתה משתמש ובאילו דרישות ספציפיות יש לסוג זה לסביבתו. בכל מקרה, עליך להבטיח טיפול הולם בשמן תחזוקה לפני כל צביעה – ואם אתה מצייר, הקפד לחדש את הצבע באופן קבוע.