תרנגולות גן מנהרת בית תרנגולות

אם אתה רוצה להחזיק תרנגולות בגינה שלך, עליך לעמוד בכמה דרישות. בנוסף ללול העוף הקבוע, השטח הירוק חיוני לרווחת בעלי החיים. אבל אם אתה לא רוצה שהתרנגולות ישוטטו בחופשיות בגינה, אתה יכול לבנות מנהרת עוף. להלן נראה לך כיצד לעשות זאת.

החזקת תרנגולות בגינה – יתרונות מנהרת העוף

גינת עוף ארנב חוט קשת עץ

  • התרנגולות שלך יכולות להתרוצץ בלי לעשות בלגן מכוער בחצר שלך.
  • תרנגולות עוזרות גם בגינון. הם אוכלים עשבים שוטים והורסים מזיקים רבים כגון רימות, זחלים וחלזונות.
  • על ידי גירוד וניקור באדמה, תרנגולות יכולות גם להכין את הקרקע לשתילת זרעים.
  • תרנגולות משאירות מאחור את הזבל שלהן.
  • אתה לא צריך לדאוג לגבי טורפים.
  • ניתן להקים את מנהרת העוף בכל מקום בחצר. אם הוא מכוסה בנייר כסף, הוא יכול לשמש גם כחממה. רק וודאו כי הדשא בריצה בהחלט ייפגע.

איך אתה יכול לבנות מנהרת עוף בעצמך?

מנהרות-גינה-מנהרות-pvc-צינורות-חוט ציפורים

חומרים וכלים נדרשים:

רשת תיל מגולוונת, הנקראת גם תיל עופות

חוטי אלומיניום / קשרי כבל / כבל יציב לקשור

אופציונאלי:

לוחות עץ

מוטות, קשתות או צינורות קפיצי פלדה

זווית מתכת בצורת U

חותך כבל / חותך צד

מסור, מקדח וברגים

הוראות:

1. תכנן את שביל מנהרת העוף תוך התחשבות בגודל וצורת הגינה שלך. הכי קל אם המנהרה מתחילה מלול התרנגולות ועוברת לאורך גדר הגן. במידת האפשר, תוכל גם לנסות להתקין צד אחד של החוט ישירות על הגדר. כך תיווצר גם מעין מנהרה – בעלת צורה משולשת או מרובעת.

גודל הריצה תלוי במספר התרנגולות. בעיקרון אתה צריך לפחות 20 מ”ר לכל עוף.

עוף-גינה-מנהרה-תכנון-גדר-גדר

2. כופפו את רשת התיל לחצי עיגול והניחו אותה כך שהמנהרה תיראה כמו איגלו. המידות הבאות אידיאליות: רוחב 90 ס”מ וגובה 60 ס”מ. חבר את חתיכות הסריג יחד בעזרת קשרים או חוט. מסגרת עשויה לוחות עץ מבטיחה יותר יציבות של הבנייה. אבל זה לא חובה.

תרנגולות-גינה-בונה-עוף-מנהרות-חרקים מועילים

ניתן להשתמש גם במוטות או בצינורות פלדה קפיצית על מנת להבטיח שהמנהרה תשמור על צורתה. ראשית, הכנס את המוטות במרווחים קבועים לאורך המנהרה בעומק של כ -20 ס”מ לעומק האדמה וכופף אותן לחצי עיגול. לאחר מכן הניחו את הרשת מעל הקשתות והכניסו את קצות החוט הבולט לתוך האדמה בצדדים הארוכים. לקשור עניבה או חוט יציב סביב הנקודה הגבוהה ביותר של כל קשת. זה נותן למנהרת העוף יציבות רבה יותר.

מנהרת גינת עוף דש רשת תיל

3. חבר את תחילת המנהרה ואת קצה המנהרה לפתח בית התרנגולות שלך כך שלתרנגולות תהיה גישה נוחה למנהרה. וודא שהפתח גדול מכניסת הלול.

אם תרצו, תוכלו להכין דלת עוף מצלחת מתכת או עץ בכניסה למנהרה. הדש צריך להיות מסוגל לנוע למעלה ולמטה. כך נשלטת הגישה למנהרה. דלת דש פשוטה עשויה רשת תיל ציפורניים תהיה גם היא פתרון טוב.

4. הקצה השני של המנהרה סגור כמובן כדי למנוע מהתרנגולות לברוח.

תרנגולות-גינה-עוף-מנהרה-בניית-עצות-חוט

כדי להרחיק צבאים או טורפים גדולים יותר וכדי להבטיח אבטחה נוספת לתרנגולות, ניתן לבנות גדר באמצעות לוחות גדר בגודל רשת של 5 על 10 ס”מ. כדי למנוע מארנבים ומחבטות לחפור חורים מתחת, הוסף חוט ארנב בגודל רשת של 2.5 ס”מ.

שיהיה בכיף ובהצלחה!