מערכת השקיה בגינה השקיית-פרחים-טיפול פשוט-שתילה

לגן ירוק יש אפקט שמימי ומרגיע. עם זאת, טיפול נאות הוא גם בעל חשיבות רבה, והשקיה ממלאת תפקיד חשוב, במיוחד בקיץ. כדי שניתן יהיה לעשות זאת בקלות ובמהירות יותר, מערכות השקיה מועילות מאוד. בין אם מרססים או מקלחות להשקיה ידנית או מערכות אוטומטיות שלמות – העבודה מתפשטת משמעותית הודות למגוון רחב של טכנולוגיות. זֶה מערכת השקיה בגינה היא אלטרנטיבה נפלאה לא רק לגנים גדולים יותר. גם אם אין לך מספיק זמן פנוי להשקות את הגינה באופן ידני. במאמר זה, ברצוננו להציג בפניכם כמה מהווריאציות הפופולריות ביותר.

מערכת השקיה בגינה – מתי להשקות?

מערכת השקיה בגן מערכת ממטרות-זול-דשא-ירוק

לא משנה באיזה סוג השקיה אתה משתמש, לזמן הנכון יש חשיבות רבה עבור כל הגרסאות. כמו בהשקיה ידנית, כך גם מערכת ההשקיה האוטומטית בגינה השקייה במהלך ארוחת הצהריים החמה היא חסרת טעם. המים מתאדים מהר יותר מכפי שהם יכולים להיספג ולאוחסן על ידי כדור הארץ. זה גם פוגע בצמחים. תקבל הלם בשל הבדלי הטמפרטורה הגדולים, מכיוון שהעלים חמים מאוד כשהמים קרים. לכן עדיף לבחור את הערב להשקיה. לאחר מכן יש לאדמה מספיק זמן עד למחרת בצהריים לאחסן את המים המתוקים.

מערכת השקיה בגינה – עם מקור המים הנכון

מערכת השקיה בגינה חבית גשם-רעיון-כמובן-השקיית משאבה

השקיה במי ברז יכולה להיות יקרה למדי. ובעוד שמערכת ההשקיה האוטומטית בגינה יכולה לצמצם את הצריכה באופן דרסטי, אך בהחלט לא יזיק לחפש אפשרויות נוספות להוזלת עלויות. ראשית, אתה יכול לשקול מזרקה למטרה זו. ישנם סוגים שונים של בארות, השונות, בין היתר, באופן הקידוח והגודל. אם באר מורכבת מדי עבורך, תוכל פשוט להקים חבית של מי גשמים. אתה יכול לחפור אותם לאדמה כרצונך, אך אינך חייב. מרזב הגשם מחובר לאחר מכן לחבית ובכל מקלחת נאספים בו המים. ניתן להשתמש בה להשקיית הגינה ללא תשלום ובמקביל להשתמש בכל מערכת השקיה בגינה. גם מי הגשמים נסבלים הרבה יותר טוב מהצמחים מאשר המים מהברז, שניקה עם כימיקלים.

המשאבה

מערכת השקיה-בגן-משאבה-מי גשמים-מפזרים

אולם על מנת שתוכל להשתמש בבאר או במי הגשמים, נדרשת משאבה המחברת את מקור המים למערכת ההשקיה. יש לו צינור יניקה ששואב את המים מהמעיין. כאשר צינור הגינה מחובר, תוכל להשקות בקלות את הצמחים בגינה באופן ידני או אוטומטי באמצעות מערכת השקיה בגינה..

מערכת ממטרות

מערכת השקיה-גינה-מדשאה-פיזור-עצות-גינה גדולה

מערכת הממטרות היא הגרסה הפשוטה, האוטומטית כמעט לחלוטין להשקיה. הצינור פשוט מחובר לממטרה והגשם המלאכותי מתחיל, לפיו הממטרה יכול לנוע קדימה ואחורה בגלל לחץ המים על מנת להרטיב שטח גדול יותר. מערכת ההשקיה הזו בגינה היא כנראה הזולה ביותר, אך יש לה חסרון שאתה צריך להיות נוכח לפחות כדי להפעיל את המים ולכבות אותם שוב. בגינה גדולה יותר, יש להזיז את הממטרה באופן קבוע או לשלב כמה ממטרות אחד עם השני. את הממטרות כמערכת השקיה בגינה ניתן לבחור גם בהתאם לצורת הגינה. בהתאם לכך, ישנם כאלה המתאימים יותר לגן מרובע וכאלו המתאימים יותר לגן עגול.

השקיה בטפטוף

מערכת השקיה-בגינה-טפטוף-השקיה-צינור-מיטת ירקות

השקיה בטפטוף לגינה היא פרקטית במיוחד למיטות. הן הפרחים והן הירקות לחים ישירות בשורש ובכמות הנכונה. זה מבטיח השקיה חסכונית במיוחד ולכן יעיל וידידותי יותר לסביבה מאשר ממטרות, למשל. מכיוון שהמים אינם ניתזים בגינה באמצעות מערכת השקיה זו, נמנעים חזיתות לחות או אפילו התזות מים מעצבנות על החלונות. חלקי הצמח מעל הקרקע לחים לא פחות. זה מונע מהם להישרף וגם הסיכון להתקף פטרייתי מופחת באופן משמעותי. אם ערוגת הפרחים שלך נמצאת בשיפוע, אין בכך בעיה להשקיה בטפטוף, בתנאי שאתה משתמש במודל איכותי. מיקומים תלולים כבר לא מהווים בעיה!

עציצים וגדרות

מערכת השקיה-צמחי גן-עציץ-אדנית-השקיה בטפטוף

ניתן גם להשקות גדרות ואפילו עציצים הודות להשקיה בטפטוף. ניתן להשקות את הכמות בהתאם לצרכי הצמח המסוים וכך להבטיח צמיחה עבותה ופרחים עוצרי נשימה. צמחים המסודרים בשורות לחים במיוחד על ידי מערכת השקיה זו בגינה. זה גם מקשה על יצירת עשבים שוטים, כך שגם זה יישמר בגבולות הודות לטכנולוגיות העדכניות ביותר. הודות למערכות מסוימות, ניתן להפרות עציצים במקביל להשקיה. הכמות הנכונה ומרווח הזמן בין תקופות ההפריה האישיות מבוצעות בצורה מושלמת על ידי המערכת.

מערכת השקיה חדשנית לדשא

מערכת השקיה-גינה-תת-קרקעית-מדשאה-צמח חדשני

השקיה בטפטוף מוצעת גם במיוחד לדשא. המערכת מותקנת מתחת למדשאה, מה שמבטל את בעיית האידוי. מערכת ההשקיה המעשית הזו בגינה היא לא רק יעילה, אלא גם נעימה בכך שתוכלו להשתמש בשטח הדשא גם בזמן השקיה. לא חייבים לסדר כל פעם מחדש ריהוט גן ודברים אחרים. האדמה לחה ישירות בשורשי הדשא, כלומר בדיוק היכן שהדשא זקוק לה.

בקרת השקיה דיגיטלית

מערכת השקיה-גינה-דיגיטלית-צנרת מים-הגדרות-צמחים

אם אתה רוצה מערכת השקיה אוטומטית לחלוטין בגינה, אז מחשבי השקיה הם אופציה מצוינת. אתה יכול בקלות להגדיר את משך הזמן, התדירות והזמן המדויק בעזרתו, כך שנוכחותך כבר אינה נחוצה כשהגיע הזמן להשקות את הגינה. בנוסף, אתה חוסך זמן יקר בדרך זו מבלי לוותר על גינה ירוקה וידידותית. בעת בחירת המחשב, ודא שמדובר בדגם עמיד למים. מכיוון שהברז שאליו המחשב מחובר בדרך כלל נמצא בחוץ, אחרת הוא עלול להיפגע מגשם ויהיה צורך להסירו בכל פעם במזג אוויר גרוע.

מחשב עם חיישן לחות

מערכת השקיה-גינה-מודרנית-גרגר-בריכה-חצץ-שושן

בקרת ההשקיה הדיגיטלית מועילה במיוחד במהלך החופשה שלכם. במהלך הזמן הזה אתה צריך לדאוג לצמחים שלך, ואתה צריך לשכור מישהו בזמן ואולי אפילו על חשבונך. מחשבים רבים למערכת השקיה אוטומטית בגינה יכולים להיות מצוידים גם בחיישן לחות. זה מעביר מידע חשוב לגבי הלחות בקרקע למחשב, כך שהמחשב יוכל להעריך מתי הגיע הזמן להשקות שוב. השמנת יתר נמנעת בצורה נפלאה בדרך זו.

מערכת ההשקיה בחורף

מערכת השקיה-גינה-תחזוקה-עצות-לחות-אדמה-גידור מדשאה

מכיוון שאין צורך בהשקיה בחורף, יש להכין לכך גם את כל מערכת ההשקיה בגינה. קודם כל, יש לכבות את המים לגינה. יש לפתוח קווים הנמצאים בחוץ או בהם המים עלולים לקפוא בחורף ולנקז את המים. אחרת הצינורות עלולים להתפוצץ. מערכות משולבות בקרקע צריכות להשתחרר גם מהמים. המשאבות והתקנים אחרים חייבים להיות מאוחסנים במקום יבש כדי שלא ייפגעו בעונה הקרה. אם יש לך חבית גשם, יש לרוקן אותה גם כדי לא להתפוצץ בגלל מים קפואים. למידע נוסף על מערכת ההשקיה שלך בגינה. תוכל לקרוא עצות חשובות ל”רבעי החורף “בהוראות ההפעלה ליתר ביטחון.