עיצוב ותחזוקת גינות יפות-גינה-ערוגות-עצים-קיץסוף סוף זה שוב כאן! העונה היפה ביותר הגיעה, הימים האפלים והגשומים ספורים ויותר ויותר אנשים נמשכים החוצה. כל מי שיש לו בית עם גינה יכול לראות את עצמו בר מזל ולבלות את העונה היפה הזו בגן העדן הקטן שלו. עם זאת, גן עדן זה לא נראה בדיוק מה שהוא צריך להיות בהתחלה. הרבה קרה בחורף, עכשיו הגיע הזמן לרדת לעבודה כדי שהגינה תוכל להאיר שוב במלוא הדרו!

עיצוב ותחזוקת גינות – מה לעשות?

עיצוב וטיפול בגינה גינון-קיץ-מדשאה-פרח-טיפ-טיפים-רעיונות

קודם כל, כמובן, אתה צריך לקבל סקירה כללית. אם כבר נעשה משהו בגינה באביב או אפילו בחורף, אז צריך להספיק קצת כוונון עדין לפני שחושבים על החידושים שבהם אפשר לייפות את הגינה השנה. אולם בראש ובראשונה הן המשימות שעל כל בעל גינה לבצע:

הגיוני, אם אתה לא רוצה אחו גדל בגינה שלך. כמובן, לא מספיק לכסח את הדשא פעם אחת, יש לעשות זאת לפחות כל שבועיים – תלוי במזג האוויר.

אם הדשא לא זורח כל כך יפה לאחר הכיסוח, זה יכול להיות בגלל יותר מדי אזוב. הדבר היחיד שעוזר הוא לצמצם. בוודאי יכול להיות שהדשא נראה אפילו יותר גרוע אחר כך מבעבר, אבל עם קצת דשן וסבלנות, שום דבר לא מפריע לאזור ירוק ויפה..

נקו את לוחות הרצפה

בדרך כלל יש לוחות רצפה במרפסת. אלה מכוסים במהירות בעשבים שוטים במפרקים, מה שכמובן לא נראה נחמד. לפעמים נוצר אזוב גם בצלחות אלה. ניתן להסיר זאת בקלות באמצעות מכונת כביסה ולגירוף העשבים במפרקים.

עשב גראס

לפני שניתן לרכוש ולשתול פרחים חדשים, יש להסיר תחילה את העשבים. כל שנותר הוא להיכנס למיטה ולעשב אותה בצורה מסודרת.

 

לחתוך משוכות

אפילו העצים והגדרות בהחלט לא ייראו יפים אחרי הסתיו והחורף כמו שנראו בשנה שעברה. אז עלו על גוזם הגדר והיפטרו מהזרדים והענפים המיותרים. אך היזהר: חשוב להקפיד שלא ייחתכו משוכות כל השנה, מכיוון שעופות יכולים להתרבות בהם!

לאחר שהעבודות הבסיסיות האלה בוצעו, סוף סוף היופי יכול להתחיל, כך שהגן ייראה עוד יותר אופנתי השנה מאשר בשנה שעברה!

עיצוב ותחזוקת גינות – צור מיטות

ערוגות-פרחים-ליצור-עיצוב-יפה-עונת קיץ-רעיונות-עצות

כעת, כמובן, עולה השאלה מה ניתן לעשות כדי להשיג קישוט מסוגנן. הדרך הזולה והקלה ביותר לעשות זאת היא בהחלט לשתול פרחים חדשים, אך רכישות ועבודות גדולות יותר יכולות לגרום גם לגן עדן שלכם להיראות יפה, למשל בריכה חדשה שנוצרה.

ערוגות פרחים או ירקות הן מושכות עיניים יפות ובכלל לא יקרות. מיטות ירקות בפרט לא רק נראות יפה בפינת הגן, אלא גם מספקות חידוש למטבח שלכם. אבל גם ערוגה מושכת את העין, יפות במיוחד מיטות מוגבהות ליד המרפסת, שעוברות ליד כדי להגיע למדשאה.

עיצוב ותחזוקת גינות – לקשט את הגינה בעצים

עצי נוי-בגינה-ליבנה-עץ-רעיונות-גינון-אחזקת גינה

פרחים טובים וטובים, אבל זה לא תמיד מספיק. עצים שייכים לגן מסוגנן. למשל, לייפות את הגן בעצי נוי היא אפשרות אחת. ניתן להשתמש במגוון רחב של צמחים עציים, אך ליבנה ובורה פופולריים במיוחד. אלה לא רק נראים טוב, אלא גם מציעים גוון נחמד בקיץ חם. בהחלט לוקח זמן עד שעץ כזה גדול מספיק בשביל זה, אבל גם בגודל של מטר עד שניים הוא נראה נהדר בגינה, ובזכות אריכות חייו, הוא עדיין יהיה מהנה לשנים הבאות.

הנחת שבילים

שבילי גינה-ליצור-חצץ-לוחות בטון-מיטות מוגבהות-עיצוב גינה

שביל קטן מהמרפסת אל הגן אל סככת גינה או בריכה אפשרית נראה גם נחמד מאוד. הנחת האריחים יכולה להתבצע גם באופן אישי, לא צריך חברה – העבודה לא כל כך קלה, אבל יש וודאות שמשהו הושג!

עיצוב ותחזוקת גינות – צור בריכה

בריכה לגינה-ליצור-רעיונות-צמחי מים-צלחות שביל אבן

זוהי כמובן עבודה די גדולה עם עלות מסוימת. בריכת גן קטנה עד בינונית מציעה שנים של שמחה וניתנת לשתילה מחדש כל שנה וכך בעיצוב אישי.

רכישת ריהוט גן חדש

קודם כל, הגיוני לקבל סקירה של האם ריהוט הגן הישן עדיין במצב טוב או שכדאי לרכוש חדשים. חדש מסוגנן ריהוט גן עם זאת, יכולים להאיר את הגינה שלהם בצורה עצומה וכמובן שבקושי לעשות עבודה – מלבד מסע הקניות.

לשתול פרחים למרפסת בצל