פיקוס ג'ינסנג בית צמח עציץ פלסטיק טיפים ירוקים

האם אתה מחפש תוספת חדשה לגינה המקורה שלך? אז אתה בהחלט צריך לשקול ג’ינסנג פיקוס. הצמח לא רק נראה אקזוטי וחביב מאוד, יש לו גם תכונה יוצאת דופן נוספת. למעשה, זהו למעשה שילוב של שני סוגי צמחים שונים מאוד. קרא כאן כיצד תוכל לטפל בו בצורה הטובה ביותר, אילו תנאים יש לתת והיכן בעצם הגיע הרעיון לצמח.

הפיקוס ג’ינסנג מקרוב

צמחים מקורה עץ בונסאי פיקוס בונסאי גידול טיפים

של ה ג’ינסנג פיקוס הוא למעשה שילוב של שני צמחים. כלומר הפיקוס ניטע על שורש הג’ינסנג. כאן, שני סוגי הצמחים התחברו זה לזה ועובדים יחד, כביכול, וכמו צמח רגיל. זה גם הופך את הצמח לדומה מאוד לבונסאי קלאסי. הוא דומה גם לבונסאי מבחינת הטיפול, בתנאי שניתן לו תנאי מחיה מתאימים. הפיקוס ג’ינסנג הוא צמח רב שנתי המתאים ביותר כצמח עציץ. יש לו עלים ירוקים כהים ומערכת שורשים מעניינת שנמצאת מחוץ לכדור הארץ כך שהצמח יכול לנשום. השימוש הנפוץ ביותר בפיקוס ג’ינסנג הוא קישוט סלונים ומשרדים. יש לו גודל קומפקטי והוא יכול גם לקשט שטחים וחדרים קטנים להפליא.

מיקום-לירוק פיקוס-ג'ינסנג בשתילה ביתית

אם תרצה, תוכל להשפיע על אופן הגדילה של השורש. הנה איך להשיג שורשים עבים ומרשימים יותר על ידי כיסוי הקרקע ברשת מתוחה. זה מונע מהשורשים לצמוח עוד יותר, אך מבלי לשבש את התפתחותם. החורים ברשת מאפשרים לאוויר ואור להגיע לשורשים. בגלל האינטרנט, שורש הג’ינסנג כבר לא יכול לצמוח כלפי מעלה ונאלץ להתרחב במקום זאת.

הטיפול הטוב ביותר לג’ינסנג הפיקוס

ג'ינסנג פיקוס מסביב לאדמת עץ בונסאי

של ה ג’ינסנג פיקוס אינו קשה לתחזוקה ולכן מתאים גם לאנשים מתחילים או עסוקים שאינם יכולים להשקיע זמן רב בתחזוקה. אם תמיד רצית להחזיק בבונסאי, אך לא העזת לעשות זאת בעבר, תוכל להתחיל עם גרסת הפיקוס הזו. עם זאת, עליך להיות מוכן בסבלנות רבה, מכיוון שבקושי אתה יכול להבחין בהתקדמות בצמיחה בהתחלה. עם זאת, זהו גם אינדיקציה לכך שלעץ העץ אין דרישות טיפול מיוחדות. ריכזנו את הדברים החשובים ביותר שכדאי לקחת בחשבון בשורות הבאות, כך שמובטח לכם גידול מוצלח.

הכל על השקיה

קישוט ג'ינסנג בונסאי-פיקוס-לרעיונות לסלון במשרד טיפים לטיפול

שפכו את זה ג’ינסנג פיקוס לעתים קרובות במידה וברגע ששטח כדור הארץ התייבש ועדיף להשתמש במי גשמים או לפחות במי ברז מיושנים, מכיוון שאלו פחות מלוחים. בקיץ הוא יכול לסבול יותר מים בגלל החום והלחות הנמוכה יותר, בעוד שצריך להוסיף פחות מים בחורף. כמו כן, עליך לוודא שהאדמה לחה אך לא מוגזמת מדי, אחרת השורשים יירקבו. אתה יכול להטביע את הסיר, למשל. מקסימום 10 דקות אמורות להספיק. לאחר מכן הניחו לעודפי המים להתנקז היטב לפני שאתם מחזירים את הצמח לסיר שלו. בדרך כלל הוא יכול לעמוד בתקופות בצורת קצרות יותר, אך אנו ממליצים לך לא להתנסות. עם זאת, אתה לא צריך להיכנס לפאניקה אם אתה שוכח להשקות. העלים אוהבים את זה גם כשהם מותזים במים ללא סיד. זה מגביר את הלחות ויוצר גן עדן עבור הפיקוס ג’ינסנג.

טיפים לטיפול בבונסאי: תנאי תאורה

צמחים מקורה עץ בונסאי שתילת תנאי השקיה

של ה ג’ינסנג פיקוס אוהב צל חלקי, כי אור שמש ישיר עלול לעכב את צמיחתו. אז עדיף לבחור מקום בהיר בחדר ליד חלון שאינו מוקרן ישירות. הטמפרטורה צריכה להיות מתונה ולא לרדת מתחת ל -15 מעלות. לכן טמפרטורת החדר הרגילה מתאימה לחלוטין. הבונסאי זקוק לאדמה סחוטה ורפויה העשירה בחומרים מזינים ומונעת עמידות במים. אתה יכול גם להשתמש באדמה המיוצרת במיוחד עבור צמחי בונסאי. לדשן אותו לעיתים קרובות עם דשן לבונסאי (באופן אידיאלי כל שבועיים) מכיוון שזה יעודד את צמיחת השורשים ועלים חדשים. אם אין לך דשן בונסאי, דשן נוזלי פשוט יכול לעשות זאת. הוא נכלל מחדש כל שנתיים -שלוש, כי השורשים מסתדרים בצורה מושלמת עם מעט מקום. עם זאת, מומלץ לשנות את הקרקע לפחות פעם בשנה ולהחליפה באדמה חדשה.

שונות

בונסאי טיפוח פיקוס ג'ינסנג כדרישות שטח של צמחי בית

של ה ג’ינסנג פיקוס לא אוהב לשנות את מקומו. לכן, עליך להימנע מהזזתו לאחר שמצאת מקום מתאים. אחרת, אתה מסתכן לחלות. ניתן להציב את הצמח היפה גם במרפסת, במרפסת או במרפסת. אבל זה לא אמור לקרות בין לילה. במקום זאת, יש צורך בשלב התאקלמות, בו העץ יכול להתרגל לקרינת השמש העתידית. זה מונע עלים להישרף. בתחילה, שים את צמח הבית שלך בחוץ לכמה שעות. אולם בסופו של דבר אסור לו לעמוד בשמש הקופחת. הגוון החלקי אידיאלי. אם הטמפרטורה יורדת מתחת ל -15 מעלות, הגיע הזמן להחזיר את צמח הפיקוס פנימה.

עליך גם להימנע מרוח וטיוטות, וזה חל הן בפנים והן בחוץ. הצמחים לא מקבלים את זה בכלל. בחורף יכול לקרות שהעלים נושרים. זהו תהליך רגיל לחלוטין ולא אמור להפחיד אותך. בתמורה הוא מקבל עלים חדשים באביב, שצבעם ירוק בהיר ונעשה ירוק כהה עם הזמן. זה יוצר משחק צבעים מעניין בכתר העלים. כדאי גם לחתוך את הפיקוס ג’ינסנג באופן קבוע, מכיוון שהעלים החדשים משנים כל הזמן את צורת הכתר. אז יש לך בחירה חופשית מבחינת צורת הכתר. אם זה לא נקצץ מדי פעם, הענפים יגדלו באורך והבונסאי יאבד את מראהו השופע ודמוי העץ. בנוסף, הענפים נעשים עבים יותר והעלים גדלים רק בקצות, מה שגורם לעץ להיראות חשוף. אם אתה רוצה להשיג ענף גדול יותר בענפים מסוימים, זה יחתוך. ענף בעל חמישה עלים מתקצר בהתאם כך שנותרו רק שניים.