העתקת צמחים פנימיים בעציצי קרמיקה לבנים מסדרים צמחים ירוקים בסלון

אור היום של האביב והקיץ הם כמו דלק רקטות לצמחים. לכן, אתה יכול לסיים מחדש את עציצי הבית שלך בשלב זה. בדרך כלל הם גדלים בשתי דרכים שונות. הראשון הוא על העלים והפרחים של הצמחים הישנים. בשני, השורשים צומחים מתחת לאדמה ובעיקר אינם נראים. אז סוף החורף או האביב הם זמנים מתאימים בשנה שבה אתה רוצה לסכן מחדש את צמחי הבית שלך. בהתאם לדרישות ההשתלה, יש לך מספר אפשרויות.

העתקת צמחים פנימיים – עובדות שכדאי לדעת

עציץ נחמד למראה צמחים מקורה המזכיר את הדירה במראה כפרי

השורשים תומכים בדרך כלל בכל הצמיחה הירוקה מעל הקרקע. לפעמים אתה צריך להעתיק את צמח הבית שלך לסיר גדול יותר מסיבה זו. הסיר הישן יהיה צמוד, ואילו החדש מציע יותר מקום לשורשים אלה. אז שורשים בריאים מסייעים ביצירת צמח בריא. השתמש בהנחיותינו בעת הזרקת הצמחים שלך כדי ליצור אווירה נעימה בביתך.

מלאו סיר גדול יותר באדמת עציצים לצמחים ירוקים בחוץ כדי להימנע מלכלוך

לכן יש להעביר צמחים למיכלים גדולים יותר ככל שהם גדלים. אם אין יותר מקום לשורשי הצמח, ניתן לקשור אותם לעציץ. כלומר, שורשי הצמח מתכווצים ויוצרים מסה ארוזה היטב המעכבת את הצמיחה. הסימן הברור ביותר לכך הוא כאשר אתה כבר יכול לראות שורשים על פני הקרקע. במקרה זה, הם ידלפו מחור הניקוז שבתחתית הסיר.

הזמן הנכון אם ברצונך להעתיק צמחים פנימיים מחדש

אם נראה שהצמח עוצר את הצמיחה או האט אותו, סביר להניח שהוא קשור לעציץ. אם הצמח קטן, עדיף להפוך את העציץ לצידו ולהוציא את הצמח מהמיכל. קודם כל, תסתכל על השורשים. האם הם מגולגלים בתחתית הסיר? אם כן, בהחלט הגיע הזמן לעשות מחדש. ייחורים שנוצרים על ידי צמחים יכולים למלא יותר מדי את הסיר ולכן יש להפרידם ולהפיץ אותם במיכלים נפרדים.

מתי עליך לסובב צמחים פנימיים מחדש?

חזור על שלבי הצמחים הפנימיים, הסר אותם בזהירות מהסיר לצמיחה בריאה

אם הצמח שלך חזר הביתה ממרכז הגן, תן לו להתאים את עצמו לסביבה החדשה במשך מספר שבועות לפני שתעשה מחדש. הצמחים בדרך כלל בהלם עד שהם מסתגלים לתנאי האור, הטמפרטורה והלחות החדשים. אם אתה רוצה להסתיר מיכל פלסטיק פשוט, אתה יכול פשוט לשים אותו באדנית.

כנסו עץ גומי מצמחי הבית והשתמשו באדמה טרייה עם דשן

יש להעביר צמחים צעירים יותר הגדלים באופן פעיל לעציצים גדולים יותר בשנה, שעבורם אתה משתמש גם באדמה טרייה. ניתן לבצע העתקת צמחים פנימיים גדולים כמו עץ ​​הגומי או צמחים הגדלים לאט אחת לשנתיים. אתה מבחין בכך כאשר נראה כי אלה צומחים מתוך העציצים שלהם או נראים כבדים במיוחד.

עציץ צבעוני לסוקולנטים בחדר הניח לצמוח בטמפרטורת חדר נוחה

כאשר צמח משגשג, אתה יכול להיות בטוח שהוא ישמח בעציץ שלו. בעת הזרקת צמחים ירוקים, כדאי לעשות זאת בתחילת שלב של צמיחה פעילה. העתקת צמחים פנימיים הפורחים בחורף צריכה להיעשות בתחילת הסתיו לאחר תקופת המנוחה.

חזור על צמחים פנימיים שלב אחר שלב

הניחו שכבה של סנטימטר אחד של פחם פעיל בתחתית הסיר והסירו את האדמה הישנה

הדרך הטובה ביותר להסיר את הצמח מהמיכל המקורי שלו היא להפוך אותו על צדו ולהוציא אותו בזהירות מהסיר. אם הצמח אינו זז, ייתכן שיהיה עליך להקיש על תחתית הסיר על משטח קשה כדי לשחרר את האדמה הישנה. אחרת אתה יכול גם להשתמש בכף או בסכין, היזהר שלא לפגוע בכדור השורש.

עכבישים מעצימים צמחים עם מערכת השורשים והופכים את האדמה לצידה

קודם כל, עדיף לנסות לשחרר בעדינות את כדור השורש. אתה יכול להתנער מעודף עציץ כדי לא לפגוע בשורשים הרכים. השתמש במספריים חדים להסרת שורשים חומים, שחורים או פגומים בעליל. עבור צמחים מושרשים בכבדות או אם אתה מתכנן לשחזר לאדנית גדולה יותר ללא ריבוי מחדש, חתוך עד 3/4 ממסת השורש, החל בתחתית ובדפנות הצמח..

חותכים את כדור השורש בתחתית מיכל הפלסטיק וזורקים אותו

כמיכל חדש, עדיף לבחור סיר חדש ונקי בקוטר של לא יותר מ -2 סנטימטרים מהבית הישן של צמח הבית שלך. יותר מדי מקום מאט את הצמיחה התקינה והבריאה ויכול להוביל גם להרקבת שורשים.

ממלאים את מיכל הפלסטיק באדמת עציצים ודשן

אם אתם עציצים בכלי ללא ניקוז, אנו ממליצים להניח שכבה של פחם פעיל בעובי של כסנטימטר על תחתית הסיר. חלק מהגננים ממליצים על שכבת חלוקי נחל על בסיס סיר לשיפור הניקוז. עם זאת, לא ברור אם זה יעזור. כל עוד הסיר מתנקז, אנו לא כוללים את חלוקי הנחל. לאחר מכן, שכבה של אדמת עציצים טרייה מונחת בתחתית העציץ כך שבסיס הצמח יהיה בערך סנטימטר מתחת לקצה העציץ.

מה לעשות לאחר הזרקת עציץ הבית שלך מחדש

סיר עם ניקוז וניקוז לטיפול טוב יותר בעת השתילה השתמש בהשקיה לצמחים תלויים

לאחר שהנחתם את הצמח בסיר החדש, מלאו אותו באדמה עד שכל השורשים יכוסו ויש מספיק אוויר. איחוד עדין של האדמה כדי לוודא שאין כיסי אוויר. עם זאת, היזהר לא לרסק שורשים עדינים. ראשית, אתה יכול להשקות קלות את אדמת העציצים כדי שהאדמה החדשה תהיה לחה, אך אל תטבול אותה במים לגמרי..

השקיית אדמת העציצים בדלי נפרד לטיפול טוב יותר בצמח שבסיר

כפי שצוין לעיל, צמחים נוטים להיכנס לשלב הלם לאחר השתילה מחדש. עם זאת, אל תדאג לגבי זה כי זה נורמלי לחלוטין. הצמחים יכולים להיראות קמולים וצמאים. עם זאת, היזהר לא להשקות כשבוע לאחר ההחזרה.

רעיונות-לעציצים-עשבים-עשויים-מסיסל-וחומרים-אחרים

זה יבטיח כי השורשים שנפגעו כאשר עציצים מחדש נרפאו. העבר את הצמחים למקום קריר ומוצל יותר במהלך תקופת ההחלמה. רוב אדמת העציצים מכילה דשן. אז כדי להימנע מדשן יתר ופגיעה בצמח שלכם, תוכלו להפסיק להפרות כ -6 שבועות לאחר העברה מחדש.