טיפ עצות טיפול תרופות השפעה רבה

ה צמח אלוורה מועיל בהרבה מובנים. הוא משמש ברפואה וגם בקוסמטיקה. כאשר אתה מקבל אותם כצמח בית, יהיה לך מרפא אישי בבית.

ההשפעה החיובית של צמח אלוורה ידוע כבר אלף שנה. היא באה מדרום אפריקה וסגדו אותה מרפאים מיוון העתיקה, האימפריה הרומית, בתרבויות סיניות והודיות, ועל ידי מלכות מצריות. הצמח מוזכר אפילו בתנ”ך. האגיפטולוג גיאורג אברס למד לראשונה עד כמה צמח זה מיוחד בשנת 1862 כאשר תרגם פפירוס עתיק. כיום אלוורה היא חלק בלתי נפרד מחיי האדם ומרכיב בעל ערך ברפואה וקוסמטיקה.

 צמח האלוורה – צמח רב שנתי

עצות לטיפוח הצמחים Effect pro contra עציצים

שם לטיני: אלוורה פרוקס, אלוורה ברבדנסיס מילר (אלוורה)

משפחה: חבצלות

סוג: אלוורה

בית: דרום אפריקה

ה צמח אלוורה הוא צמח רב שנתי חסר גבעול בעל עלים עבים, בשרניים, ירוקים עד אפורים עם שיניים לבנות קטנות מסודרות בקצוות. מה שמיוחד בצמח ניתן למצוא בעלים אלה. הם מורכבים מ -95% מים, שבתורם למעשה מורכבים משני נוזלים שונים: ג’ל ואלואין. לכל אחד היקף משלו. הכיסוי הבשרני של העלה מגן על החומרים היקרים בנוזל, ולכן יש לשמור על שלמותו.

צמח האלוורה מתבלבל לעתים קרובות עם קקטוס

עצות לטיפוח צמחים ביתיות עלים מתחילים

בשל צורתו הפקעת ושיניה, צמח אלוורה מתבלבל לעתים קרובות עם הקקטוס. במציאות, הוא שייך למשפחת החבצלות. הוא הופך לגובה של כמטר ובאביב הוא פורח בצבעים עזים. הפרחים עצמם בצורת חצוצרה. הצמח היפה מאוד מתאים כצמח גינה, אך הוא נפוץ ביותר כצמח בית.

צמח אלוורה – טיפול

ורה בבית מטפלת בטיפים לצמחי בית

ה צמח אלוורה צריך הרבה אור וחום. מכיוון שהוא מגיע גם לאזורים עם אקלים מדבר חם ויבש, הוא מעדיף תנודות טמפרטורות גדולות בין היום ללילה. בחורף הוא מרגיש הכי נוח בטמפרטורות שבין 10 ל -12 מעלות, אבל הוא גם יכול לעמוד עד 6 מעלות. אבל אז צריך להיות מקור חום בקרבת מקום צמח אלוורה עדיף לעמוד ליד החלון מבלי שהשמש זורחת ישירות עליו. בין מאי לספטמבר צמח אלוורה עומדים גם בחוץ, אך בצל חלקי.

ההשקיה

יוצקים מים טריקים לטיפוח אלוורה

ה צמח אלוורה אוהב אדמה לחה במידה. אז נסו להשאיר אותו לח באביב. עדיף לחכות עד שהאדמה תתייבש היטב לפני שאתה משקה אותה שוב. מכיוון שהעלים אוגרים הרבה לחות, הצמח זקוק למעט מאוד מים בחורף כשהוא רדום. ואז להשקות אותם רק פעם או פעמיים בחודש. שימו לב לצבע ולחות העלים. אם אתה מבחין שהם מתייבשים והופכים לחומים, הגזמת בזמן הייבוש.

הרצפה

לשתול ביתי השקיה אדמת עציץ

ה צמח אלוורה יש להפרות לעתים קרובות למדי. לסיר בהחלט צריכים להיות חורים בתחתית כדי שהמים יתנקזו. לקבלת אפקט גדול יותר, אתה יכול גם לשים 3-4 ס”מ של חצץ על תחתית הסיר. השילוב הטוב ביותר הוא אדמה וחול, רצוי חול נהר (50/50). במהלך האביב והסתיו יש לדשן את הצמח אחת לחודש ולתת לו אדמה לצמחים פורחים. פעם בחודש ה צמח אלוורה להיות מופרים באמוניום חנקתי.

הגידול

לשתול מי אלוורה לשפוך טיפים שימושיים

ה צמח אלוורה יכול על ידי זרעים או ייחורים ועל ידי ניתוק העלים. הדבר נעשה בצורה הטובה ביותר בסוף האביב או בתחילת הקיץ. לאחר כריתת עלה יש לאפשר לחיתוך להתייבש באוויר מספר ימים ורק לאחר מכן יש לשתול אותו באדמה חולית עד להווצרות שורשים. השלוח אינו מושקה בשבועיים הראשונים, אך הוא צריך להיות במקום בהיר וחמים. התחילו להשקות מיד עם היווצרות השורשים וצנחו מחדש את הצמח החדש בסיר עם תערובת של אדמה וחול.

מזיקים

עצות לטיפול בפרחי צמחים טריקים למתחילים

ה צמח אלוורה לעתים נדירות מותקף על ידי מזיקים. אלה הם בעיקר כנימות ועכריות פטריות, המשפיעות על צמיחת הצמח. למרות זאת, אין לטפל בו בחומרי הדברה.

חומרים שימושיים

לייצר בעצמך צמחי בית חיים בריאים

בתוך ה צמח אלוורה הם מעל 75 חומרים ומינרלים מזינים, חומצות אמינו, מתכות, אנזימים ואחרים. הוא משמש בעיקר לריפוי כוויות או פצעים, סוכרת, ספירת תאי דם גבוהה וקוליטיס.